Šokis, meditacija arba tylus pokalbis vandenyje

Watsu Jurgą atrado (instruktorė taip ir pasakė, kad ne ji, bet ją atrado watsu) būtent JAV neįgaliųjų žmonių centre, kur lietuvė lankėsi darbo reikalais.

"Ten atveža vaikus ir jaunuolius iki 21 metų, o milžiniškame baseine vienu metu, naudodami skirtingas metodikas, dirba keturi–šeši terapeutai, – pasakojo Jurga. – Pamačiau watsu terapiją ir iškart supratau – tai mano. O po septynerių metų praktinių mokslų jau galėjau dalytis žiniomis su kitais Belgijoje, Lenkijoje, Indijoje – Goa."

Beje, JAV J.Švedienė įsitikino, kad lietuviai yra mažiau suvaržyti nei amerikiečiai, kurie labiau bijo prisilietimų.

Ji pastebėjo, kaip laimingesni tampa vaikai, sergantys autizmu, žmonės, nevaikščiojantys po insulto arba sergantys cerebriniu paralyžiumi, kaip reabilitacijos metu nušvinta sportininkų veidai.

Vyrai ir moterys watsu priima skirtingai: stipriosios lyties atstovai negali išsirengti iki sielos gelmių, jie dažniau ateina žvelgdami skeptiškai, jausdami įtampą. Juos nuramina žodžiai, kad pagerės laikysena, atlėgs nugaros skausmai ir jie bent tą naktį geriau išsimiegos.

"Daugelis mūsų savęs nemyli, neatsižvelgia į savo poreikius, o juk kiekvienas mūsų esame unikalus, – neabejoja Jurga. – Vandenyje esi tik tu. Niekam neįsipareigojęs, nemeluojantis sau, jausmingas, atviras ir šnabždantis su savimi. Ir tuomet, pažadinęs atjautą, gali tapti geresnis sau, o kartu geresnis ir kitam."

Ką per keturiolika metų watsu pašnabždėjo Jurgai?

"Daug laiko praleidusi vandenyje supratau, ką reiškia būti savo kūne, jausti ašį. Būti taip arti žmogaus ir išlaikyti pagarbų atstumą, lydėti jį, bet nevertinti – tai virsmo žmogumi dalis, – susimąsčiusi tarė Jurga. – Watsu išmokė jautrumo ir gebėjimo būti neutraliam, bet mylinčiam.

Pradininkas – amerikietis

Watsu (kurio pavadinimas kilęs iš "WATer shiatSU"– liet.  vandens šiatsu) – Zen Shiatsu meistro ir poeto amerikiečio Haroldo Dullo proto kūrinys.

Haroldas pastebėjo, kad amerikiečiai baiminasi prisilietimų, todėl eksperimentavo vandenyje, bandydamas įvairias technikas ir atrado naują metodiką.

Pirmą kartą šiatsu su kūno tempimo elementais šiltame vandenyje H.Dullas sujungė 1980 m.

Dabar watsu atlieka daugiau nei tūkstantis kruopščiai paruoštų kvalifikuotų specialistų šešiuose žemynuose ir suteikiamas karštųjų versmių baseinėliuose, asmeniniuose baseinuose, ligoninės ir fizinės terapijos klinikose, grožio ir sveikatingumo centruose.

Watsu yra japoniško masažo, raumenų tempimo, šokio ir meditacijos dermė.

Ši terapija gali būti taikoma visiems be išimties sveikiems visų amžiaus grupių žmonėms – nuo kūdikių iki senolių. Taip pat sergantiems ir neįgaliems žmonėms tiksliai įvertinus būklę.

Watsu atliekamas šiltame 34–35 C vandenyje, terapiniuose baseinuose.

Šiltas vanduo atpalaiduoja audinius ir nuramina protą. Siūbavimas vandenyje sukuria lengvumo įspūdį ir pakeičia traukos ir laiko suvokimą.

Ritmingas ir ramus kvėpavimas sukuria laisvumo pojūtį ir jausmą, kad esi suprastas ir užjaustas.

Tempimas išplečia audinius. Šiatsu atveria energijos tėkmę visame kūne. Kūno energijos sistema atsiveria visatos tvarkai. Siūbuojantys judesiai suteikia laisvės, aptakumo ir grožio pojūtį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Harmonija

Harmonija portretas
uch, labai noreciau pabandyt

tp pradetu

tp pradetu portretas
o internete sunku paziuret? ar nesuprantat, kad reklamuoti tiek negalima? ir siaip, ar mazai informacijos?

pradėtu

pradėtu  portretas
Nuo kainos ir kaip iš neįgalumo pensijos gyvenantiems galima būti gauti paslaugą ir kur. Tik tada straipsnis bus naudingas visiems.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių