Kokios ligos kamuoja lietuvius?

Medikų teigimu, lietuviai sveikatos profilaktikai vis dar skiria per mažai dėmesio. Statistika rodo, per 2012 metus Lietuvoje mirė apie 41 tūkst. žmonių – beveik šimtu mažiau nei 2011 m. Pagrindinės mirčių priežastys išlieka tos pačios – kraujotakos ligos ir nelaimingi atsitikimai.

Praėjusiais metais Lietuvoje mirė daugiau vyrų nei moterų, tačiau pagrindinė abiejų lyčių mirties priežastis ta pati – kraujotakos sistemos ligos. Kardiologų nuomone, net 56 proc. mirčių dėl širdies kraujotakos sutrikimų lemia visuomenės senėjimas, o labiausiai tokiomis ligomis serga būtent vyresnio amžiaus žmonės. Tačiau labiausiai didėjantį mirtingumą lemia – per mažas dėmesys savo sveikatai.

„Manau, kad Lietuvoje vis dar vyrauja egzistencinių problemų sprendimas – išlikimo, finansinės, emigracijos, nuolatinis stresas, psichoemocinė įtampa, o sveikatos išsaugojimo klausimai eina į paskutinę vietą“, – teigė Lietuvos širdies asociacijos prezidentė, gydytoja kardiologė Žaneta Petrulionienė.

Viena iš dažniausių mirties priežasčių išlieka ir vėžys, pasak gydytojų, lietuviai nesitikrina profilaktiškai, o tai galėtų padėti išvengti dalies mirčių. Tačiau daugiausiai rūpesčių specialistams kelia dažnėjančios mirtys dėl išorinių priežasčių.

„Statistika rodo, kad dažniausiai žūsta darbingo amžiaus vyrai. Didžioji dalis problemų įvyksta dėl nesakingo alkoholio vartojimo – tai ir paskendimai, ir įvykiai keliuose. Jau pradėti veikmai, apjungiant priklausomybės ligų centrus į vieną nacionalinį priklausomybės ligų centrą“, – sakė sveikatos apsaugos ministro patarėjas Arvydas Skorupskas.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai tikina, kad pagal mirčių priežasčių statistiką stengiamasi planuoti lėšas ligų prevencijai. Didžioji dalis Europos Sąjungos (ES) lėšų skiriama gerinti širdies ligų ir insulto gydymo paslaugas.

„Lietuva įsipareigojusi iš valstybinių investicijų programos skirti apie 60 mln. litų kiekvienais metais, o ES investicinės lėšos tai jau yra ryškiai didesnės – virš milijardo“, – tęsė A. Skorupskas.

Ministerijos valdininkai sako, kad per paskutinius šešerius metus daugiausiai ES paramos lėšų –per 200 mln. litų – buvo skirta būtent širdies ligoms gydyti ir traumatologijos centrams bei įrangai atnaujinti. Daugiau kaip 100 mln. litų skirta akušerijos programai.NAUJAUSI KOMENTARAI

To ell

To ell portretas
Tokiu atveju reikia kreiptis į mafijozus, mafipetrus, mafistasius. Pačiam atsigult į ligoninę paprasta, tereikia pasikepint vinių, ir pasikviest draugus atšvęst išleistuvių.

ell to KATUKAS

ell to KATUKAS portretas
Tas pats ir Šančių poliklinikoje. Paprastai jeigu susergi, nepriima, nes užsiregistruoti reikia prieš mėnesį. O kaip žinoti, kad susirgsi po mėnesio ar daugiau. Sako, čia tavo problemos. Tarkitės su gydytoju, gal priims (tarkitės - reikia suprasti - duokite pinigų). O jeigu jau sulauki tos mėnesinės eilės, tai 2-4 val. sėdi už durų ir stebi, kaip priiminėjami VIP (tie, kurie "susitarę"). O gydytoja tau į akis sako, kad reikia pačiam "pasistengti" atsigulti į ligoninę ar nueiti pas specialistą. gal kas žinote, kur tokiu atveju kreiptis?

KATUKAS

KATUKAS portretas
GYDYTOJAI GAL TIK PROFILAKTIKAI IR TINKA SU SVEIKAIS PAKALBETI ,JEI SERGI NEAISKU KUR SURASTI PAGALBA ,O JAU KAD NE PVZ. ALEKSOTO POLIKLINIKOJE KAUNE TAI TIKRAI.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių