Kodėl rytais taip sunku keltis?

  • Teksto dydis:

Ne paslaptis, jog daugelis mūsų rytais jaučiamės daug blogiau nei vakarais. Tai vyksta dėl miego sutrikimų, patiriamo streso, emocinio išsekimo ir psichologinių problemų, rašo pulsplus.ru.

Ne ką mažiau svarbų vaidmenį miego kokybės tyrime vaidina ir saulės šviesa, kuri gamina melatoniną. Pastarasis hormonas yra atsakingas už dienos ritmą, periodą, kurio metu mes esame žvalūs ar mieguisti. Melatonino kiekis kraujyje pradeda kilti likus dviems valandoms iki miego, o artėjant rytui pradeda mažėti. Tačiau jei žmogus neina miegoti vakare, o keliasi vėlai, melatonino lygis kraujyje lieka pakankamai aukštas dar keletą valandų, o žmogus tuo metu jau jaučiasi pavargęs. Tai liudija, jog organizme yra sutrikęs paros ritmas.

Tiesa, tam, kad būtų išvengta miego sutrikimų ir kitų iš to kylančių problemų, Amerikos mokslininkai pataria eiti miegoti su saule bei dažniau būti gryname ore. Tai, anot specialistų, padeda subalansuoti bioritmą (dienos ritmą). Žmonės, kurie keliasi anksti ryte, paprastai pasižymi pozityvumu ir geresne sveikata nei "pelėdos".


Šiame straipsnyje: miego sutrikimaimiegasrytas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių