Kauno klinikinė ligoninė – ties kokybiškesnio gydymo slenksčiu

Naujoji gydymo įstaigos struktūra gerokai sumažins administracines išlaidas ir pagerins pacientų sveikatos priežiūros paslaugų kokybę

VšĮ Kauno klinikinėje ligoninėje įsibėgėja permainų procesas. Po beveik pusmetį trukusių įvairių peripetijų viena didžiausių Lietuvoje gydymo įstaigų pagaliau turi naują valdymo struktūrą. Tikimasi, kad ji padės ne tik pagerinti pacientų diagnostikos ir gydymo kokybę, bet ir gerokai efektyviau nei iki šiol tvarkyti gydymo įstaigos lėšas.

Mažiau vadovų, daugiau specialistų

Birželio pabaigoje Kauno miesto savivaldybės administracija patvirtino G.Abeciūno pasiūlytą naująją VšĮ Kauno klinikinės ligoninės valdymo struktūrą, o liepos 5 d. pagal šią struktūrą buvo patvirtintas ir darbuotojų pareigybių sąrašas.

Didžiausi pokyčiai numatyti ligoninės administracijoje. Pirmiausia atsisakyta ankstesnės ligoninės administracijos siūlytų direktoriaus pavaduotojo kontrolei ir direktoriaus pavaduotojo projektams ir plėtrai.

Vietoje jų, taip pat direktoriaus pavaduotojo medicinai ir penkių administratorių, nutarta įsteigti tris direktoriaus pavaduotojus medicinai. Šie trys pavaduotojai rūpinsis konservatyviąja medicina, intervencine medicina, motinos ir vaiko sveikatos apsauga.

Jie tiesiogiai, o ne per tarpininkus bendraus su atskirų skyrių vadovais ir gydytojais, geriausiai žinos šių skyrių problemas ir poreikius, ir taip bus užtikrinama geresnė pacientų diagnostikos ir gydymo kokybė.

Anksčiau, kai buvo vienas direktoriaus pavaduotojas, jam tekdavo per didelis darbo krūvis. Jo kompetencijai priklausė rūpintis net 40 skyrių veikla (per 1 000 darbuotojų!), o būdamas tik vienos srities medicinos specialistu, jis negalėjo žinoti visų specialybių darbo specifikos. Todėl jam būdavo reikalingi net penki administratoriai, kurių funkcijos tuo metu buvo paskirstytos kitų padalinių vadovams arba šiaip gydytojams.

Administratoriai kontroliuodavo patys save. Jie net nesilankydavo visuose jiems priskirtuose skyriuose. Tai buvo nereikalinga tarpinė grandis tarp vienintelio direktoriaus pavaduotojo ir ligoninės padalinių.

Šioje ligoninės valdymo grandyje vadovaujančių asmenų skaičius sumažės nuo 15 iki devynių.


Sergamumas neleidžia mažinti lovų skaičiaus

Patvirtinus naują Všį Kauno klinikinės ligoninės valdymo struktūrą, kai kurie skyriai išliks nepakitę.

Pavyzdžiui, išliks abu Chirurgijos skyriai, iki šiol sėkmingai garsinę ligoninę ir užtikrinę kvalifikuotą medicinos pagalbą pacientams. Šių skyrių bazėje veikia ir viena iš Sveikatos mokslų universiteto klinikų. Vien dėl šios priežasties gydymo įstaiga turi teisę vadintis klinikine ligonine.

Abiejų skyrių šiuolaikiškai suremontuotose patalpose iš viso yra 50 lovų, todėl prireikus chirurginė pagalba gali būti suteikta gerokai didesniam pacientų skaičiui.
Vadovaujantis nauja struktūra, lieka ir abu Infekcinių ligų skyriai, nemažinant juose lovų skaičiaus, nors lovų skaičiaus mažinimas buvo numatytas ankstesnės administracijos siūlytoje ligoninės struktūroje.

Infekcinių susirgimų pastebimai daugėja, Infekcinių ligų skyriai jau pusę metų yra perpildyti, trūksta gydytojų ir slaugos personalo.

Vien todėl, kad pacientų yra gerokai daugiau, nei manyta, būtų netoliaregiška šiuose skyriuose mažinti lovų skaičių. Čia įvairiais ligas kasmet išsigydo 4–5 tūkst. žmonių.

Ramūs dėl savo ateities gali būti ir pacientai, kurie lankosi Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuose. Itin aukštos kvalifikacijos gydytojai reabilitologai, jiems padedantys kineziterapeutai ir kiti specialistai šiame skyriuje teikia ir stacionarines, ir ambulatorines paslaugas.

Optimizuojama padalinių veikla

Siekiant efektyviau kontroliuoti finansinius srautus visa dabartinė ligoninės finansų tarnyba yra išskaidyta į du savarankiškus padalinius – Ekonomikos-planavimo skyrių ir buhalteriją. Šis sprendimas leis efektyviau ir skaidriau naudoti ligoninės turimus finansus.

Tarp kitų naujovių – Kauno klinikinėje ligoninėje liks tik viena vaistinė vietoje dviejų. Bus sutaupyta ne tik lėšų, bet ir atsilaisvins dalis patalpų.

Iki šiol ligoninėje veikė ir dvi atskiros laboratorijos. Jos bus sujungtos į vieną laboratoriją, todėl bus galima efektyviau ne tik kontroliuoti lėšas, skiriamas tyrimams, bet ir būtiniausių tyrimams reagentams įsigyti. Taip pat bus išvengta atliekamų tyrimų dubliavimo, bus racionaliau naudojami žmogiškieji ištekliai.

Kauno klinikinės ligoninės filialo P.Mažylio gimdymo namų struktūra liks nepakeista. Šis padalinys pateisino lūkesčius ir nuolat sulaukia daug dėmesio iš būsimų mamų. Per metus šiame ligoninės filiale pagimdo apie 1 300 moterų, o šio filialo ginekologijos skyriuje pagydoma apie 2 000 ligonių.

Kauno miesto savivaldybės įsteigtoje ligoninėje dirba iš viso apie 2 000 gydytojų, slaugytojų ir kitų medicinos specialistų. Ligoninė ambulatoriškai kasmet aptarnauja apie 144 000 pacientų, o stacionare pagydoma iki 50 000 ligonių.

Kauno klinikinės ligoninės administracija deda visas pastangas, kad gydymo įstaiga būtų valdoma efektyviai, o dėl permainų nenukentėtų medicinos personalas ir pacientai. Pavyzdžiui, šių metų balandžio mėnesį imtasi priemonių, kad būtų suvienodinti atlyginimai ligoninės dirbantiesiems, kurie ankstesnės administracijos buvo labai skirtingai nustatyti net ir tų pačių profesijų medicinos darbuotojams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Agneta

Agneta portretas
O jau apie šios įstaigos administraciją galima tik patylėti-gerbiamieji kiek dar gali steigtis etatų,kiek...?protingam žmogui baisu stebėti,baisu...reikia GERO AUDITO-PAPURTYTI !!!!!

Romka

Romka portretas
Dainavos poliklinikoje tik puse tiek darbuotoju o direktoriaus pavaduotoju visi 6, buhalteriu visos 9.

Vida

Vida portretas
Nustokit keik Lietuvos mediciną ir jos paslaugas. Jeigu nepatinka, čiuožkit Anglijon. Kai gausit paracetamolį nuo viswų ligų, tai burnas užčiaupsit.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dėl gripo komplikacijų gali tekti net persodinti širdį
  Dėl gripo komplikacijų gali tekti net persodinti širdį

  Medikai sako, kad nors gripo sezonas jau prasidėjo, tačiau skiepytis nuo jo dar nėra vėlu. ...

 • Kaip išvengti vėlyvų užkandžių pagundų?
  Kaip išvengti vėlyvų užkandžių pagundų?

  Atėjus rudeniui, tenka priprasti, kad atsikelti rytais yra šiek tiek sunkiau, bet taip pat pamažu pastebime, kad galime mėgautis ir jaukiais vakarais namuose. Tuo pačiu, deja, iškyla tikimybė, kad ilgiau vakarojant labiau išalksime ir...

 • 83 kraujo donorai pasipuošė Garbės donoro medaliais
  83 kraujo donorai pasipuošė Garbės donoro medaliais

  Savaitgalį Vilniuje, Lietuvos Mokslų akademijos salėje, vyko Nacionalinio kraujo centro (NKC) inicijuota mokslinė-praktinė konferencija „Šiuolaikinė kraujo komponentų transfuzija – nuo donoro iki recipiento“. Konferencija dialog...

 • Kai diagnozė – profesionalusis sportas
  Kai diagnozė – profesionalusis sportas

  Teiginį, kad sportas yra sveikata, ne kartą paneigė faktai, kai maratonuose ar netgi pėsčiųjų žygiuose miršta žmonės, tai nutiko ir prieš dvi savaites. Žinomas gydytojas Vytenis Trumpickas perspėja, kad sportininkų sveikatą reikia s...

 • Maisto kultūra: kokia ji Lietuvoje?
  Maisto kultūra: kokia ji Lietuvoje?

  Kokia maisto kultūra pasižymi lietuviai? Pasaulinės sveikatos organizacijos atstovai pabrėžia, kad, kaip rodo naujausi tyrimai, lietuvių mityba dar nėra visiškai subalansuota ir sveika, be to, vertėtų susirūpinti ir išmetamo maisto kiek...

 • Lietuvoje daugėja gripo atvejų
  Lietuvoje daugėja gripo atvejų

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog prasidėjus gripo sezonui, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje nežymiai sumažėjo.  Nors bendras sergamumo rodiklis sum...

  1
 • Kauno rajone peršalimo ligos labiausiai atakuoja vaikus
  Kauno rajone peršalimo ligos labiausiai atakuoja vaikus

  41-osios metų savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje siekia 72,4 atv./ 10 tūkst. gyventojų per savaitę, informuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas. ...

 • Reikia ar nereikia Lietuvai alternatyvios medicinos?
  Reikia ar nereikia Lietuvai alternatyvios medicinos?

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog alternatyvi medicina gali įžengti į tradicinę sveikatos sistemą, tačiau mažais žingsneliais, o netradiciniai metodai turėtų būti grindžiami mokslu. ...

  6
 • A. Unikauskas paneigė mitus apie mitybą
  A. Unikauskas paneigė mitus apie mitybą

  „Nuo seno galvojama: valgysiu riebalus – storėsiu. Tai nelogiška. Juk visas maistas, kurį mes suvalgome, perdirbamas. Įsivaizduokite fabriką, į kurį atvežate medieną, ir jis pagamina medieną. Ar yra logikos? Kai kažką suvalgote, o...

 • Įspėja: pažadus pagerinti sveikatą dalija ir šarlatanai
  Įspėja: pažadus pagerinti sveikatą dalija ir šarlatanai

  Pastaruoju metu viešojoje erdvėje šmėžuoja vis daugiau reklamų ir reklaminių straipsnių apie revoliucingus prietaisus ar preparatus, esą leidžiančius greitai ir efektyviai atsikratyti įvairiausių ligų bei sveikatos sutrikimų. Patik...

Daugiau straipsnių