Ką daryti, jei veidas atrodo užsiteršęs?

"Esu nepatenkinta veido oda. Toks jausmas, kad ji yra labai nešvari: joje matyti įvairių spuogelių bei inkštirų, ypač nosies, smakro srityje. Sakykite, kaip žinoti, kuri odos valymo procedūra man būtų tinkamiausia? Ar veido valymas rūgštimi yra veiksmingas?"  - klausia Rasa, 24 m.

Atsako kosmetologė Nora Vanagaitytė:

- Geriausiai ateiti į konsultaciją pas kosmetologą arba dermatologą, kuris apžiūrėjęs jūsų veido odą ir uždavęs tam tikrų klausimų, - ar neturite alergijų, ar nevargina tam tikros odos ligos, - gali nuspręsti, kokios veido valymo procedūros reikalingos jūsų odai.

Veido valymo procedūrų yra įvairių. Pradedant nuo elementaraus mechaninio veido valymo, kaukių terapijos, deimantinės dermabrazijos, lazerinių veido šveitimų. Taip pat yra įvairiausių laipsnių rūgštiniai valymai: nuo labai mažo su vaisių rūgštimi, kuris tinka praktiškai visiems odos tipams – iki tik klinikose atliekamų procedūrų.

Po vienų procedūrų galima važiuoti prie jūros ir degintis, po kitų – būtinai reikalinga apsauga nuo saulės ir keletą dienų negalima tiesiogiai kontaktuoti su saulės spinduliais.

Bet veido valymas rūgštimi tinka ne visiems.

Kartais veide matyti įvairiausių inkštirų ir pūlinukų, kuriuos galima pašalinti tik atliekant mechaninį veido valymą. Tai gali būti mechaninis šveitimas su grūdeliais arba ultragarsinis veido valymas. Pastarasis irgi nėra atliekamas su rūgštimi ar cheminėmis priemonėmis.

Pritaikius tinkamas priemones puikiai pavyksta „suvaldyti“ inkštirus.

Nereikia pamiršti, kad inkštirai yra normali mūsų fiziologijos dalis: per poras išeina odos riebalai, kad suteptų veidą ir duotų jam apsaugą. Veidas visą laiką yra atviras – ir vasarą, ir žiemą. Jis nėra niekuo apsaugotas. Dėlto poros ant veido, palyginus su kitomis kūno dalimis, yra didesnės.

Gera veido priežiūra, kuri tinka būtent jūsų odai, irgi pagelbsti. Nes tada oda galvoja: „Man nereikia tiek daug riebalo gaminti, nes veidas yra pakankamai pridrėkinamas.“

Inkštirų susidarymą galima sumažinti įvairiomis priemonėmis.

Kad jie visiškai išnyktų, ypač jauname amžiuje, praktiškai neįmanoma. Nebent būtų taikomos lazerinės procedūros, bet jas reikėtų atlikti pakankamai dažnai.

Galiu pasakyti, kad per kiekvieną veido odos priežiūros procedūrą yra atliekamas vienoks ar kitoks veido valymas – tai yra nušveitimas, ar su švelnia rūgštimi, ar kokiomis nors stipresnėmis priemonėmis. Kitaip bus visiškai minimali kaukių skvarba ir atliekamos grožio procedūros nebetenka prasmės.

Vieni sako, kad veido valymą reikia daryti kas mėnesį. Aš sakau, kad jis turi būti atliekamas pagal poreikį. Jeigu jūs pasižiūrite į veidrodį ir matote, kad veidas atrodo užsiteršęs, tuomet turi būti atliekamas odos valymas.

Naudingi patarimai

Veido valymą galima atlikti ir namuose.

Prieš procedūrą nusiprauskite šiltu vandeniu ir įprastu prausikliu, pašalinkite negyvų ląstelių sluoksnį šveitikliu.

Visiems odos tipams, išskyrus spuoguotą, tiks šveitiklis iš šaukšto kavos tirščių ir pusės šaukštelio alyvuogių aliejaus. Taip pat galite išbandyti indišką šveitiklį: šaukštas rudojo cukrus, cinamono ir sezamų aliejaus. Riebią odą šveiskite kiaušinio baltymu, išmaišytu su šaukšteliu jūros druskos.

Tada atverkite poras ir paruoškite veidą valomajai kaukei.

Poras puikiai atveria arbatos kompresai arba garų vonelės.

Užkaiskite puodą vandens. Jam užvirus, įmeskite vaistažolių arbatos (medetkų, ramunėlių, pipirmėčių), nuimkite nuo ugnies ir pasilenkę palaikykite virš garų veidą. Taip pabūti reikėtų iki penkių minučių. Po to iš karto dėkite kaukę.

Jei jūsų oda spuoguota, atlikdami procedūrą, turėkite salicilo spirito tirpalo arba spiritinės medetkų tinktūros.


Šiame straipsnyje: grožisveidasodainkštirai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių