Garbanotus plaukus ištiesinti galima, iškrypusio stuburo – ne

Taisyklinga laikysena formuojasi visą gyvenimą, todėl nuo pat vaikystės būtina vaiką mokyti taisyklingai sėdėti ir stovėti, stovint – nesikūprinti. Nepaisant prevencinių priemonių, pastaruoju metu daugėja vaikų, kuriems diagnozuojama skoliozė – stuburo iškrypimas.

Žaloja visą organizmą

Stuburas krypsta, netaisyklingai sėdint prie televizoriaus ir kompiuterio, valgant, netiesiai stovint, nešant daiktus viena ranka, kuprinę persimetus per vieną petį, netaisyklingai gulint, esant ribotai fizinei veiklai.

Be to, netaisyklingai sėdint padidėja kaklo ir raumenų įtampa, plokštėja krūtinė, trinka kraujo apytaka apatinėse galūnėse, netolygiai pasiskirsto svoris, atsiranda galvos, kaklo ir stuburo asimetrija, nuvargsta kojų raumenys.

"Keletą mėnesių mano sūnų kankino nemalonūs galvos skausmai. Berniukas prarado norą mokytis, bendrauti su bendraklasiais, tapo pasyvus. Pusę metų blaškėmės, bandydami surasti priežastį. Galiausiai paaiškėjo, kad galvą skauda dėl jo netaisyklingos laikysenos. Tai šokiravo visą mūsų šeimą", – patirtimi dalijasi amerikietė, auginanti paauglį sūnų.

Poveikis psichologijai

Ydingos laikysenos vaikas visada bus silpnesnis, o kitokia išvaizda – dingstis  bendraklasių patyčioms.

Vaikas užsidaro savyje, neatsiskleidžia, ima tikėti, kad yra negražus ar net bjaurus. Paauglės mergaitės dažnai viską priima vienu požiūriu: "Aš esu negraži. Visos mano draugės – gražios, o aš esu bjauri". Be paliovos taip mąstant, kamuoja nuotaikų ir emocijų sutrikimai, kurie vėliau perauga į depresiją.

Vaikams ar paaugliams sutrinka emocijos, jie nesuvokia esamos situacijos, dėl visko kaltina save ir "savo bjaurumą". Tik tėvų ir medikų pastangomis įmanoma atskleisti tikrąją šių problemų priežastį – ydingą laikyseną.

Netaisyklingai laikysenai koreguoti ypač tinka kineziterapeuto vedamos mankštos pamokėlės, tinkama darbo vieta, tiesus  sėdėjimas, stovėjimas ir gulėjimas, taisyklingai nešiojama kuprinė. Tai labai paprasti dalykai. Pastebėjus net ir mažiausią defektą, vaiką ar paauglį būtina parodyti specialistui, koreguoti laikyseną, kad būtų išvengta bėdų ateityje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių