Galimybių pasui galios tik nuo pirmadienio atlikti antikūnų testai

Lietuvoje naudojamas galimybių pasas jau prieinamas ir asmenims, atlikusiems serologinį antikūnų tyrimą ir turintiems pakankamai antikūnų. Registrų centro rugpjūčio pradžioje atlikti technologiniai pakeitimai sudaro sąlygas galimybių pasą turėti tiems asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga, tačiau persirgimo faktas nebuvo fiksuotas e. sveikatos sistemoje.

Sveikatos priežiūros specialistams e.sveikatos sistemoje jau sukurta galimybė duomenis apie antikūnų tyrimų rezultatus įvesti į naują, standartizuotą formą ir unifikuotai žymėti šių tyrimų rezultatus. Dėl antikūnų tyrimų įvairovės iki šiol sveikatos priežiūros specialistai šių tyrimų rezultatus įvesdavo įvairiai, todėl priimtas sprendimas standartizuoti tyrimų rezultatus ir taip įgalinti jų naudojimą galimybių pasui.  Tad visi asmenys, kurie nuo rugpjūčio 16 d. atliks kiekybinius ar pusiau kiekybinius antikūnų tyrimus ir gaus teigiamus rezultatus, galės gauti galimybių pasą.

Į galimybių pasą įtraukti COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologinių imunologinių tyrimų rezultatai (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2).

Galimybių pasas asmeniui, turinčiam teigiamą antikūnų kiekį galios 60 dienų nuo antikūnų testo atlikimo datos.

„Iki šiol nebuvo galimybės antikūnų tyrimus atliekančioms įstaigoms į e. sveikatos sistemą, kurios pagrindu generuojamas galimybių pasas, įvesti standartizuotus šių tyrimų rezultatus. Antikūnų testų yra net kelios rūšys, tad ir jų rezultatai, natūralu, gali skirtis, – sako Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė. – Be to, iki šiol nebuvo sutarimo tarp sveikatos priežiūros specialistų, kiek šio testo pagrindu sugeneruotas galimybių pasas turėtų galioti. Įdiegus sprendinius, gydymo įstaigos jau gali naudoti standartizuotą duomenų įvedimo formą“.

Nelieka antigeno testo, trumpėja PGR testo galiojimas

Vyriausybės sprendimu, galimybių pasas nebebus generuojamas asmenims, remiantis neigiamu greitojo antigeno testo rezultatu. Nuo šiol galimybių pasai bus generuojami tik gavus neigiamą SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatą. Atkreiptinas dėmesys, kad trumpėja PGR tyrimo galiojimo laikas – vietoj 72 valandų nuo šiol jis galios 48 valandas skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento.

Reikalinga pabrėžti, kad nuo šiol galimybių pasai bus formuojami tik mokamų SARS-CoV-2 PGR tyrimų pagrindu.

Reikalinga pabrėžti, kad nuo šiol galimybių pasai bus formuojami tik mokamų SARS-CoV-2 PGR tyrimų pagrindu. Tačiau išimtys taikomos tiems asmenims, kurie dėl kontraindikacijų negali skiepytis ir jam atliekamas nemokamas SARS-CoV-2 PGR tyrimas. Taip pat išimtys bus taikomos ir nėščiosioms. Tokiais atvejais asmenys turės pateikti tai patvirtinantį sveikatos išrašą kartu su neigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu.

Ir toliau galimybių pasą gaus asmenys, kurie yra pasiskiepiję pilna skiepijimosi schema ir persirgę COVID-19 liga, kai tai patvirtinta PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatais.

Registrų centras primena, kad šią savaitę buvo pratęstas galimybių paso atnaujinimo terminas ir nuo šiol galimybių paso QR kodą norintiems juo naudotis asmenims reikalinga atnaujinti kas 60 dienų.

Tačiau reikalinga atkreipti dėmesį į tai, kad kaskart atnaujintas galimybių pasas, nepriklausomai nuo nurodyto galiojimo termino, galios pagal nustatytas Galimybių paso išdavimo sąlygas ir terminus – kaip antai, 210 dienų nuo diagnozuotos COVID-19 ligos, 48 val. po neigiamo PGR testo ar 60 d. nuo teigiamo antikūnų testo. Praėjus nustatytiems persirgimo ar laboratorinių tyrimų galiojimo terminams, tikrinant galimybių paso QR kodą, jis bus negaliojantis.

Šiuo metu nėra nustatytas galimybių paso galiojimo terminas po vakcinacijos, tad galiojimas – neribotas, tik reikalingas periodinis pačio galimybių paso atnaujinimas.

Galioja ir kiti dokumentai

Registrų centras primena, kad pagal šiuo metu sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoj galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš e.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį COVID-19 sertifikatą (vakcinacijos ir persirgimo dalis), vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, neigiamo PGR testo ar teigiamą antikūnų rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti prie e.sveikatos sistemos, gali išduoti sveikatos priežiūros įstaiga. Galima naudoti telefone arba atspausdintus.

Tačiau rekomenduojama turėti galimybių pasą, kaip paprastesnę ir patogesnę priemonę. Patikrinti galimybių pasą yra labai paprasta – užtenka nuskanuoti QR kodą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Art

Art portretas
Idijotizmas aukščiausiame lygyje. Persirges ir turintis imunitetą yra niekas, paskiepytas yra viskas. Bl. reikia, kas Raskevicius Dulkiui kai ką pravalytu, gal protauti pradės.

El

El portretas
Debilizmas. Rugpjučio 9d. dariausi antikunu testa (teigiamas)teisiškai lyg ir galiuoja 60d., bet kadangi padaritas prieš rugpjučio 16, gaunasi kad vėl turiu ji darytis., nes neduoda atnaujinti galimibio paso.Visiškai išprotėjo

Mala mala šudą ir nieks neaišku

Mala mala šudą ir nieks neaišku portretas
Kodėl neparašė kiek kainuos žmogui antikūnų testas, ne eurą ir ne du, o apie 20 eurų ar daugiau, gera jiem lot kad darytusi antikūnų testus , ne už dyka.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių