Vyresnėlio pavydas jaunėliui, kaip to išvengti?

Jeigu vyresnį vaiką mama vedė į būrelį ar turėjo kokių nors ritualų, kol gimė antras vaikas, labai svarbu, kad ta bendra veikla išliktų ir vaikas jaustų, jog mama yra su juo.

Skaitytoja klausia: Pirmojo sūnaus susilaukiau prieš dvejus metus, antrojo prabėgus metams. Atrodytų, kad su vyresnėliu daug kalbėjomės apie būsimą broliuką, kaip jį reikės saugoti ir globoti. Tačiau vis dažniau pastebiu vis labiau augančius vyresnėlio pavydo priepuolius. Maniau, kad beniukai pametinukai labai puiku, galės tarpusavyje žaisti, draugauti. Tačiau vyresnėlis kuo toliau tuo dažniau kartoja, kad broliuko jam nereikia ir stengiasi į jį nekreipti dėmesio. Gal kažką ne taip darome, o gal tiesiog paaugs ir viskas pasikeis?

Vyresnis vaikas dar mažiukas ir jam pačiam labai reikia mamos. Kai gimsta po metų ar mažiau broliukas arba sesutė, vyresnėlis nesupranta, kad mama gali kažkam, o ne jam skirti daugiau dėmesio. Metukų mažylis dar nesuvokia, kad yra atskiras asmuo – ne mamos dalis, ir labai natūraliai trokšta dėmesio tik sau.

Kaip bendrauja pametinukai

Nors atrodytų, kad pametinukų santykiai turėtų būti puikūs ir jie norės kartu žaisti, ne visada tai pasitvirtina. Ar vaikai  sugeba gražiai bendrauti ir žaisti, labai daug priklauso nuo to, kokie yra mamos ir tėčio santykiai. Jeigu tėvai gražiai bendrauja, sutaria, myli ir gerbia vienas kitą, kultūringai sprendžia kilusius tarpusavio nesutarimus, didelė tikimybė, kad ir vaikų santykiai bus geri, nes bendravimo modelio jie mokosi iš tėvų. Savaime aišku, ši taisyklė nėra šimtaprocentė, nes kaip bendraujama su broliais, seserimis, priklauso ir nuo vaiko temperamento, būdo savybių, kantrumo, aktyvumo. Būna, pametinukai labai gražiai bendrauja, nes juos sieja tie patys pomėgiai, ypač kai sulaukia maždaug 3–4 m.

Vaikai apskritai yra atskira šeimos koalicija su savo taisyklėmis ir tvarka, dažnai kartu daugiau laiko praleidžia tarpusavy negu su tėvais. Jie geriau vienas kitą supranta, todėl, būna, vyresnis vaikas tėvams „išverčia“, ką sako dar labai neaiškiai kalbantis jaunėlis. Pametinukai auga kitaip negu dvyniai, nes gimimo istorijos skirtingos, nors ir mažas laiko tarpas tarp vaikų, vienas didesnis, kitas mažesnis. Atrodytų, abu vaikai mažiukai, bet net ir tėvams pirmagimis atrodo jau dičkis, brandesnis, nors iš tiesų jam reikia tiek pat šilumos ir dėmesio. Jei vyresnis vaikas dėmesio gauna mažiau nei jaunėlis, tai gali atsiliepti ir jo santykiams su broliuku ar sesute.

Svarbu:

Jeigu vyresnį vaiką mama vedė į būrelį ar turėjo kokių nors ritualų, kol gimė antras vaikas, labai svarbu, kad ta bendra veikla išliktų ir vaikas jaustų, jog mama yra su juo. Jeigu gimus antram ar trečiam vaikeliui pirmasis jaučiasi nuskriaustas ir dėl to netinkamai elgiasi, tai ne vaiko, o tėvų bėda, nes jie nesugeba kiekvienam jų skirti pakankamai dėmesio.

Vyresnio vaiko pavydą jaunesniam gali paskatinti ir svečiai, kurie atneša dovanų tik mažyliui, todėl nepamirškite pasirūpinti, kad jų gautų ne tik kūdikis, bet ir vyresnis vaikas. Psichologai rekomenduoja einant ne tik palankynų, bet ir į vaiko gimtadienį dovanų atnešti visiems vaikams. Ne jubiliatui galima atnešti kokią nors smulkmeną, nes svarbiausia yra parodytas dėmesys.

Jeigu bausime vaiką dėl to, kad pavydi broliui, tik didinsime neapykantą, nes mažieji labai jautrūs nelygybei.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių