Stresas: nuo sukaustyto kūno iki skyrybų

Skausmas, ligos ir net skyrybos – visas šias pasekmes gali sukelti viena ir ta pati priežastis, vadinama šių laikų rykšte. Psichologė pataria, kaip paprasti pratimai gali padėti suvaldyti stresą.

Veikia visą kūną

Dar visai neseniai žmonės aktyviai domėjosi, kaip pagerinti darbingumą, kaip daugiau nuveikti per trumpą laiką ir pasiekti kuo geresnių rezultatų. Dabar vis dažniau domimasi, kaip atsipalaiduoti, nusiraminti bei rasti vidinę harmoniją.

Psichologė, meno terapeutė Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė patvirtino, kad žmonės vis dažniau teiraujasi, kaip įveikti stresą ir kaip jo išvengti.

"Stresas veikia visą kūną, psichinę sveikatą, santykius. Žmogus, nepajėgdamas susidoroti su nuolatine įtampa ir stresu, suserga. Mums vienu metu tenka didžiuliai krūviai: darbe esame priversti "šturmuoti smegenis", kad pasiektume kuo geresnių rezultatų, bet mintys tuo pačiu metu sukasi apie darželyje paliktą verkiantį vaiką. Esame labai išsiblaškę. Mūsų kūnas gyvena tarsi atskirą gyvenimą. Negalime nurimti ir atsipalaiduoti, nes kūnui trūksta visumos, buvimo "čia ir dabar", – aiškino psichologė.

Mūsų kūnas gyvena tarsi atskirą gyvenimą.

Sekina energiją

Susirgus natūralu kreiptis į tos srities gydytoją, tačiau jis ne visada gali nustatyti tikrąją skausmo priežastį. Pavyzdžiui, kelio skausmą gali išprovokuoti ilgalaikis negalėjimas laisvai judėti.

Stresas taip pat gali sukelti nugaros, galvos skausmus, kvėpavimo sutrikimus, kūno nestabilumą, sutrikdyti lietimo pojūčius. Ilgalaikis stresas gali išprovokuoti nerimo, panikos priepuolius: žmogui atrodo, kad tuoj sustos širdis ir jis numirs.

Stresas sukelia delnų prakaitavimą, tad tokį delną tampa nemalonu paduoti kitam – taip stresas išprovokuoja visą grandinę nemalonių pojūčių.

"Stresas nedidelėmis dozėmis padeda mobilizuotis, tačiau jei neturime streso valdymo įgūdžių, jis užvaldo viską: kūną, kvėpavimą, organizmo funkcijas. Stresas tampa pražūtingas", – įspėjo specialistė.

Pasak psichologės, kai stresas sukausto kūną, netenkame energijos, o mūsų energiniai centrai būna išsibalansavę.

Siūlo paprastus pratimus

Žmogus turi gyventi harmoningai, kai išlaikomas minčių, kūno ir santykių stabilumas. Jei kuri nors viena iš šių sričių streikuoja, vadinasi, kažką gyvenime darome neteisingai. Galbūt trūksta sąmoningo buvimo "čia ir dabar".

Gebėjimas stabtelėti tarp daugybės įvairių pareigų – tai viena iš galimybių save saugoti ir tausoti. Pasak J.Dainauskaitės-Šileikienės, net elementarūs pratimai gali padėti sugrįžti į savo kūną, pabūti su savo mintimis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

NAMELIS ANT VOVOS KOJELĖS

NAMELIS ANT VOVOS KOJELĖS portretas
NUOTRAUKOJE AGNĖ ŠIRINSKIENĖ GRAUŽIA KOMPIUTERĮ

Agnė

Agnė portretas
Gerai , jeigu tas išsiskyręs vyras ir toliau lieka normaliu žmogumi. Bet yra tokių,kuriems po skyrybų nerūpi nei buvusi žmona nei vaikai o tik jo ambicijos. Tokie vyrai tampo tą žmoną po teismus,gadina jos ir vaikų sveikatą, nesuvokdami,kad tie teismo pinigai ir veltui sugaištas laikas-yra būtent vaikų sąskaita.Bet -jam svarbiausia ambicija.Tokių išsigimėlių negaliu akyse matyti.Įdomu,ką apie tokį tėvą gero pasakys užaugę vaikai .
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių