Kaip šturmuoti „nenoriu“ tvirtovę

Penki sėkmės žingsneliai

Tėvai neretai susiduria su sunkumais bandydami kas vakarą įkalbėti vaikus valytis dantukus: retas vaikas entuziastingai tai daro, o kai kurie net ir priešinasi. Šeimos pamokėlės yra viena geriausių priemonių, skatinančių vaikus atsiminti, kaip taisyklingai prižiūrėti dantukus. Geriausiai tai sekasi daryti kartu su vaikais organizuojant tyrinėjimą, kuris palengva pereina į įpročio formavimą. Norimą veiklą paversti įpročiu galima žengiant penkis žingsnelius.

1. Nusistatykite pačius mažiausius tikslus. Turite pradėti nuo kokio nors visai nedidelio pokyčio, nereikalaujančio daug pastangų ar laiko. Mažučiai pasikeitimai teigiamai paveiks jūsų galutinį tikslą. Nors tai bus tik minutė per dieną savarankiško dantų valymo.

2. Naudokitės primintukais. Susitarkite, kas jums padės prisiminti reikiamus dalykus: klijuokite raštelius ant veidrodžio ar nustatykite, kad sutartu laiku įsijungtų žadintuvas su vaiko mėgstamos dainelės melodija. Pasigirdus jai – metas valytis dantis.

3. Būkite pasiruošę tai daryti kartu su vaiku. Būtinai palaikykite vaikui kompaniją ir rodykite pavyzdį! Įsitikinkite, kad tikrai turite viską, ko reikia smagiai siekti tikslo.

4. Paverskite tai pramoga. Vonia gali tapti puikia vieta eksperimentams, dainoms, eilėraščiams.

5. Nenutraukite veiksmų grandinės. Norint įgyti naują įprotį, labai sveika sieniniame kalendoriuje ryškiai raudonu flomasteriu džiugiai paženklinti kiekvieną dieną, kai buvo atlikta suplanuota veikla. Svarbiausia – nepamiršti ir nepraleisti nė dienos.

Žaismingas eksperimentas

Jūsų dėmesiui – paprastas eksperimentas, kurį atlikę namuose su vaikais galėsite vaizdžiai pademonstruoti dantukų priežiūros svarbą.

Jums reikės:

dviejų kiaušinių,

dviejų stiklinių,

acto,

dantų šepetėlio,

dantų pastos.

Papasakokite vaikams, kad dantys sudaryti daugiausia iš kalcio. O kiaušinio lukštas – taip pat. Atliekant bandymą su kiaušinio lukštu galima stebėti, kaip maisto produktai veikia mūsų dantis. Nors dantų emalis yra labai kieta medžiaga, tačiau maisto produktai ir gėrimuose esančios rūgštys gali jį pažeisti. Šiuo eksperimentu galima tai paprastai iliustruoti.

Eksperimentą pradėkite į dvi stiklines pripildami tiek acto, kad apsemtų įdėtus kiaušinius. Vieno kiaušinio paviršių ištepkite dantų pasta. Kitą kiaušinį palikite natūralų. Leiskite pastai bent kelias minutes apdžiūti, kad ji įsigertų į kiaušinio lukštą.

Įdėkite kiaušinius į stiklines su actu. Pažymėkite, kurioje stiklinėje kiaušinis išteptas pasta. Abi stiklines reikėtų palaikyti 24 valandas.

Įdėję pasta neišteptą kiaušinį į stiklinę su actu vaikai iš karto pamatys, kaip ant jo lukšto paviršiaus susidaro mažyčių burbuliukų. Ant pasta ištepto kiaušinio paviršiaus jų žymiai mažiau. Palaikius abi stiklines 24 valandas pamatysite, kad pasta neištepto kiaušinio lukštas beveik arba visai ištirpo, o baltymą ir trynį laiko tik plėvelė. Dantų pasta išteptas kiaušinis liko nepažeistas (kartais pasitaiko, kad kai kuriose vietose lukštas šiek tiek suplonėja).

Atkreipkite vaikų dėmesį, kad būtent dantų pasta apsaugojo kiaušinio paviršių – taigi lygiai taip pat ji apsaugos ir dantukus. Vadinasi, norėdami, kad mūsų dantukai neištirptų, turime juos valytis dantų pasta.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Irena

Irena portretas
ne girti vaiką reikia, o padrąsinti, pagyros tik kenkia. Drąsinti, ne girti
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių