Vienetiniai „Vintage“ drabužiai - už dešimt litų

Didelė drabužio kaina ar vardinės dizainerių etiketės, kurias mėgsta demonstruoti lietuviai, nėra svarbiausias kokybiško ir originalaus drabužio akcentas. Stilistės A.Daujotaitės mados supratimas kitoks: jai žymiai svarbiau aprangai išleisti mažiau pinigų ir dėvimais drabužiais išsiskirti iš pilkos minios.

„Pasaulyje yra per daug prikurtų drabužių, kad juos sudėvėtumėme. Ir mokėt keliasdešimtis litų už masinės gamybos marškinius yra absurdas - aš mieliau renkuosi perpus pigesnį originalų drabužį iš antrų rankų“, - kaunietė A.Daujotaitė prikėlė senus apdarus naujam gyvenimui ir panaudojusi „recycle“ ir „re -use“ idėjas sukūrė drabužių kolekciją „Vintage“.

Jauna mergina vadovaujasi mados redaktorės Marilynos Kirschner mintimi, jog daugelis žmonių bijo išsiskirti ir todėl lieka pilki ir nepastebimi. „Merginos neturi savęs stabdyti - esi išskirtinė asmenybė, parodyk tai“, - šypsosi stilistė.

Kolekcijoje „Vintage“ - maždaug 150 sijonų, suknelių, palaidinių, švarkų, kelnių bei batų. Visi jie kruopščiai atrinkti į stilistės kolekciją atkeliavo iš dėvėtų drabužių parduotuvių arba iš stilistės močiutės ar jos draugių spintų. Kolekcijoje dominuoja drabužiai iš Lietuvos „kuistukų“, tačiau keletas švarkų parvežti iš Prancūzijos, Norvegijos ar Belgijos.

Rinkdama drabužius mergina pasikliovė pirmu įspūdžiu. Svarbiausia, jog apdaras išsiskirtų ir patrauktų akį, būtų linksmas ir įdomus. „Kiekvienas drabužis turi praeiti kelis cenzūros lygius: geras daiktas turi būti ypatingas, geros kokybės ir nesudėvėtas, - sako mergina. - „Kuistukuose“ pradėjau lankytis vos tik jiems atsiradus ir kaupiau drabužius, kurie man atrodė išskirtiniai. Daiktų prisikaupė tiek, kad reikėjo savo pomėgį kažkokiais būdais pateisinti - sugalvojau kolekcijos nelaikyti spintoje, o parodyti kitiems.“

Mergina nekeičia drabužio modelio, tiesiog apdarą išskalbia, sutvarko ir retkarčiais atlieka kelias modifikacijas. „Aš nesiruošiu vaizduoti dizainerės, kuri tik nueina į dėvėtų drabužių parduotuvę ir padvigubina atrinktų drabužių kainas. Mano tikslas - populiarinti „Vintage“ drabužių gyvavimo kultūrą internete. Padedu originalius daiktus pamatyti platesnei visuomenei. Jokio papildomo mokesčio už tai nėra“, - sako mergina. Jos interneto parduotuvėje www.agvintage.lt drabužiai kainuoja nuo 10 iki 50 litų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių