Pervargau ar tik nuvargau?

Lyg voverė rate. Šį posakį girdime dažnai, bet sustojame tik priremti negalavimų, kai kūnas neatlaiko milžiniško emocinio ir fizinio krūvio. Gydytojai tada konstatuoja: „Išseko organizmas". Kitais žodžiais, pervargome.

Kartais pervargimas painiojamas su nuovargiu. Pastarasis dingsta gerai pailsėjus ir išsimiegojus.

Tuo metu pervargęs žmogus skundžiasi bloga nuotaika, jėgų stoka, nenoru dirbti, o darbingumas neatsinaujina ir išsimiegojus.

Pervargusį žmogų dažnai kamuoja galvos ir nugaros skausmai, pečių juostos ir kaklo raumenų įtampa, keičiasi apetitas ir kūno svoris, sutrinka miegas, gali pasireikšti depresija, bejėgiškumu, beviltiškumu. Žmogus negali blaiviai mąstyti, kritiškai vertinti aplinkybių, tinkamai spręsti, ima neigiamai vertinti save, darbą, kitus žmones ir apskritai visą gyvenimą.

Jei atsiranda bent keli iš šių simptomų, tai reiškia, jog būtina imtis priemonių - kreiptis pagalbos į medikus, bandyti pakeisti gyvenimo būdą.

Didesnė rizika greičiau pervargti ir emociškai išsekti gresia teisėsaugos pareigūnams, medikams, socialiniams darbuotojams, pedagogams bei tų profesijų atstovams, kurie priversti nuolat bendrauti su žmonėmis, dirbti intensyvų ir atsakingą darbą.

Prie rizikos grupės priskiriami idealistai, darbo fanatikai ir perfekcionistai. Moterims, bandančioms suderinti žmonos, mamos ir pavyzdingos darbuotojos pareigas, taip pat kyla didelė grėsmė išsekti.


Šiame straipsnyje: nuovargis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių