Kaip palepinti ne tik turistų kūną, bet ir sielą?

Lietuva gali pasigirti gražia gamta ir gerai išvystyta, atnaujinta sveikatos turizmo infrastruktūra, tačiau sukurti ir palaikyti stabiliam turistų kiekiui to nepakanka.

Todėl antradienį Lietuvos Respublikos ambasadoje Berlyne vykusiame seminare vokiečių ekspertai negailėjo patarimų Lietuvos SPA asociacijos atstovams, kokiais būdais į mūsų šalį galima pritraukti daugiau vokiečių turistų.

 "Dabar, kai turite aukštos kokybės materialiąją infrastruktūrą, reikia pasirūpinti tuo, kas sudaro nematerialią turisto, ypač SPA paslaugų vartotojo pojūčių dalį", - sakė Turizmo rinkodaros agentūros "von FORMAT" vadovas Danielis S. Menzelis. - Vokiečių turistai nori, kad po kelionės atgaivą jaustų ne tik jų kūnas, bet ir siela, todėl jie mielai grįš patys ir rekomenduos kitiems poilsio vietas, kuriose jie pajuto išskirtinį asmenišką požiūrį, šilumą ir svetingumą."

Anot Ūkio ministerijos Turizmo politikos skyriaus vedėjos Lidijos Bajarūnienės, sveikatos turizmas taps svarbia šiuo metu kuriamos Nacionalinės turizmo plėtros programos 2010-2013 metai ir numatomos ilgalaikės turizmo strategijos dalimi. "Ekspertų praktiniai patarimai labai svarbūs, nes siekdami Lietuvos SPA sektoriaus pripažinimo galime remtis Vokietijos ir kitų šalių, kur sveikatos turizmas yra išvystytas, patirtimi, ypač SPA paslaugų klasifikavimo ir sertifikavimo klausimais", - sakė ministerijos atstovė.

Be to, seminare dalyvavę Lietuvos Nacionalinės SPA asociacijos atstovai su Baltijos turizmo centro Berlyne vadovu Marcu Burgdorffu, padedami Ūkio ministerijos ir ambasados, sutarė pradėti Lietuvos SPA paslaugų populiarinimo Vokietijoje projektą ir pirmiausia pasirūpinti tikslinių rinkų apibrėžimu ir informacijos šioms rinkoms sklaidos bei pažintinių turų organizavimu.

Sveikatos ir medicininis turizmas - viena iš sričių, kurioms Ūkio ministerija teikia aukštą prioritetą siekdama įgyvendinti Lietuvos kaip Šiaurės Baltijos šalių paslaugų centro viziją. Tikimasi, kad turizmo paslaugos 2015 metais sudarys apie 10 procentų  viso Lietuvos paslaugų eksporto. Pernai SPA centrai ir sveikatingumo įstaigos Lietuvoje pritraukė 101 tūkst. turistų, arba 7 procentus  visų Lietuvos apgyvendinimo įstaigose viešėjusių svečių.


Šiame straipsnyje: Sveikatos turizmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių