Gražios tik sveikos kojos

Išsiplėtusios kojų venos jau gydomos ne tik tradiciniu būdu, bet ir lazeriu.

„Statistika rodo, kad venų varikozė dažniau pasitaiko moterims, ypač nėštumo metu ir po gimdymo. Išsiplėtusios kojų venos taip pat kankina vyresnius nei 50 metų žmones“, - sako Medicinos diagnostikos centro gydytojas kraujagyslių chirurgas Nerijus Bičkauskas.

 Ligos priežastys susijusios su kojų venų vožtuvų sandarumo sutrikimais. Dėl vožtuvų nesandarumo kraujas nebekyla į viršų, kaupiasi venose. Jos pradeda plėstis, vystosi venų varikozė.

Tai ne tik estetinė problema. Negydant išsiplėtusio venų tinklo, pakinta odos būklė. Ji plonėja, tampa lengvai pažeidžiama, opėja. Dėl sutrikusios kraujotakos gali atsirasti sunkiai gyjančių žaizdų. Bėgant laikui, dėl kraujo sąstovio kojų venose formuojasi trombai. Kyla pavojus, kad trombas atsiskirs nuo kraujagyslės sienelės ir nukeliaus į smegenis ar plaučius. Galima staigi mirtis.

Kojų venų gydymas lazeriu trunka apie 45 min. Procedūros metu naudojant ultragarsą, aplink veną suleidžiama anestezuojamojo skysčio. Taip sudaroma „anestetiko pagalvė“, kuri saugo aplinkinius audinius nuo terminio lazerio poveikio. Procedūros metu adata punktuojama nevisavertė vena, įkišamas lazerinis zondas. Traukiamas zondas skleidžia spindulius, kurie suardo venos sieneles. Taip sunaikinama patologinė vena.

"Palyginti su tradicine operacija, kojų venų gydymas lazeriu turi daug pranašumų. Pirmiausia pasiekiamas geras klinikinis efektas. Net 97 proc. pacientų užtenka vienintelės procedūros. Procedūrai atlikti nereikalingas specialus paciento parengimas. Pasiekiamas geras estetinis efektas, nes po gydymo lazeriu nelieka randų, kraujosruvų ar patinimų. Kojų venos lazeriu gydomos taikant vietinę nejautrą, todėl nereikia likti ligoninėje", – konstatavo gydytojas N.Bičkauskas.

Jis pabrėžė, kad jau po keleto dienų pacientas yra visiškai darbingas. Tuo tarpu po tradicinės venų operacijos nedarbingumas užsitęsia apie 1-2 savaites.

Medicinos diagnostikos centre gydytojas N. Bičkauskas išsiplėtusias kojų venas gydo ir tradiciniu chirurginiu būdu. Kuris būdas – lazerinis ar tradicinis – tinka konkrečiam pacientui, sprendžia gydytojas. Jis išnagrinėja ligos istoriją, nustato odos tipą, atlieka ultragarsinį tyrimą,  įvertina giliųjų kojų venų ir jų vožtuvų būklę.

Lazeriu venų varikozė gali būti gydoma net 80 proc. ligonių. Skalpelis reikalingas tik tais atvejais, kai liga yra pažengusi, atsivėrusios žaizdos. Medicinos diagnostikos centre, trijose moderniai įrengtose operacinėse, atliekama per 100 įvairių rūšių operacijų. Tai - tiek tradicinės atvirosios, tiek tausojančios žmogaus organizmą endoskopinės ir laparoskopinės operacijos. Lazeriais gydomos įvairios akių, odos ligos.

Medicinos diagnostikos centre atliekamų kojų venų ir daugelio kitų dienos chirurgijos operacijų bazinę kainų dalį pagal nustatytą tvarką kompensuoja teritorinės  ligonių kasos.

 


Šiame straipsnyje: kojosvenoslazeris

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių