Egzema: kodėl ji paūmėja rudenį?

Rudens laukiu su nerimu, nes šiuo metų laiku man dažnai paūmėja egzema. Ko tik nedarau, kad taip nenutiktų. Pas gydytoją neprilakstysi - poliklinikoje eilės. Gal yra kokių nors būdų, padedančių išvengti šios ligos paūmėjimo?

Pasak šeimos gydytojų, į juos rudenį dažnai kreipiasi pacientai kamuojami egzemos paūmėjimo

Tikroji priežastis

Egzema – lėtinė alerginė liga, ir nors jos požymiai pirmiausia matyti ant odos, problemos šaknys slypi susilpnėjusioje imuninėje sistemoje. Egzemai gydyti paprastai naudojami tepalai ir kremai. Tai palengvina simptomus. Tačiau jeigu nepanaikinamas kontaktas su ligą sukeliančiai alergenais, jos paūmėjimai kartosis nuolat. Todėl pirmiausia reikia išsiaiškinti alergenus, kuriems esate jautrūs. Taigi į gydytoją bet kokiu atveju jums teiks kreiptis – pirmiausia į šeimos, o šis, esant reikalui, duos siuntimą pas alergologą.

Žinodami jums pavojingus alergenus ir jų vengdami žymiai sumažinsite ligos paūmėjimo atvejų.

Svarbu, ką vilkite

Persišaldymas – vienas rimčiausių rizikos faktorių sergant egzema. Svarbu nuo šalčio apsaugoti ne tik kūną, bet ir rankas. Žmonės, kuriuos kamuoja egzema, vieni pirmųjų turėtų pradėti mūvėti pirštines, tegul ir plonas.

Tiesa, ne ką mažiau svarbu ir neperkaisti, kad kaip galima mažiau prakaituotumėte. Mat egzema mielai „draugauja“ su grybeline infekcija.

Malassezia rūšies grybelį turi visi žmonės, tačiau ant alergikų odos jis dauginasi ypač aktyviai ir tik dar labiau paaštrina egzemos eigą. Perkaitimas ir prakaitavimas sudaro palanką terpę jiems daugintis. Todėl jei jus kamuoja egzema rinkitės natūralių audinių drabužius, įskaitant ir šalikus bei kepures. Grybelis dažniausiai „gyvena“ ant galvos, kaklo ir krūtinės odos.

Kai prasidės šildymo sezonas, oras namuose ir biuruose taps sausesnis, o tai taip pat neigiamai veikia odą. Žmogui sergančiam egzema ideali oro drėgmė – 60-80 proc. Jeigu ji žemesnė, derėtų pagalvoti apie oro drėkintuvą. Tinkamiausia patalpų temperatūra sergančiajam – ne daugiau kaip 23°С

Dėmesys kosmetikai

Naudokite hipoalergines priemones. Po maudynių odą būtina drėkinti. Pasitarkite su gydytoju, kokias kosmetikos priemones naudoti, nes sergantiesiems egzema tinka ne bet kokios.

Rudens ir žiemos sezonu nebandykite naujos kosmetikos, maisto papildų ar vitaminų. Rinkitės tik tuos, kuriuos jau ne kartą vartojote.

Nepamirškite skrandžio

Egzemos paūmėjimą gali sukelti ne tik su oda ar imunine sistema susiję faktoriai. Viena jų, pavyzdžiui, obstipacija (vidurių užkietėjimas). Užkietėjus viduriams toksinai ir kitos kenksmingosios medžiagos nepašalinamos iš organizmo. Norėdami normalizuoti virškinimo trakto veiklą valgykite daugiau daržovių, dribsnių. Žodžiu, rinkitės maistą, kuriame gausu peristaltiką stimuliuojančios ląstelienos. Jeigu tai nepadeda, kreipkitės pagalbos į gydytoją.

Neigiamai egzemos eigą veikia tulžies, kasos ir kepenų ligos. Blogina elementari disbakteriozė.

Svarbu:

Egzemos paūmėjimą gali sukelti stiprus stresas.


Šiame straipsnyje: egzemaodaligasveikata

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių