„Žalgiris“ pralaimėjo ir Prancūzijos čempionams

Ketvirtąją nesėkmę iš eilės Eurolygos turnyro B grupėje patyrė ir tik teorines galimybes patekti į kitą etapą išsaugojo Kauno "Žalgirio" ekipa, kuri trečiadienį svečiuose 64:69 (17:22, 17:16, 8:20, 22:11) nusileido pirmąją pergalę iškovojusiam Nancy SLUC klubui iš Prancūzijos, praneša Krepsinis.net.

Susitikimą tolimu metimu pradėjo Paulius Jankūnas, tačiau aikštės šeimininkai atsakė penkiais taškais iš eilės ir išsiveržė į priekį - 5:3. Kauniečiai neblogai rungtyniavo gynyboje, tačiau daugybė apmaudžių klaidų neleido Lietuvos čempionams įgyti persvaros. Likus žaisti keturias minutes iki ketvirčio pabaigos, po Victoro Samnicko metimo iš po krepšio, Gintaras Krapikas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes SLUC ekipa pabėgo į priekį - 14:9. Nepaisant pasitarimo, "Žalgiris" ir toliau klydo, Žygimantas Janavičius buvo nubaustas nesportine pražanga, o aikštės šeimininkai dar labiau atitrūko - 17:9. Iki kėlinio pabaigos Lietuvos čempionų reikalai tik šiek tiek pasitaikė ir po pirmųjų dešimties minučių "Žalgiris" atsilieka - 17:22.

Antrajame kėlinyje vaizdas ir toliau nesikeitė. Kauniečiai vieną po kito dovanojo kamuolius varžovams, kurie dažniausiai atsakydavo netiksliais metimais. Nors, sužaidus dvi minutes, po Ratko Vardos ir Dainiaus Šalengos metimų, "Žalgirio" deficitas buvo tik vienas taškas (21:22), po kelių iš eilės sėkmingų SLUC atakų aikštės šeimininkai vėl atitolo - 27:21. Visgi kauniečiams ir dar kartą pavyko atsitiesti. Po Jono Mačiulio tritaškio ir P.Jankūno baudos metimo ir SLUC persvaros teliko trys taškai - 34:31. Iki didžiosios pertraukos stipriausiai Prancūzijos ekipai dar tašku pavyko padidinti pranašumą ir įpusėjus mačui SLUC priekyje - 38:34.

Trečiąjį kėlinį "Žalgiris" pradėjo spurtu 4:0 ir L.Woodsas, po labai ilgos pertraukos, rezultatą išlygino 38:38. Visgi netrukus SLUC ekipa atsakė atkarpa 7:2 ir, įpusėjus ketvirčiui, vėl turėjo penkių taškų persvarą - 45:40. Žalgiriečiai ir toliau beviltiškai blaškėsi aikštelėje, o įsibėgėję varžovai laimėjo dar vieną atkarpą 11:2 ir, po Lamayne'o Wilsono įspūdingo dėjimo, jau sukaupė keturiolikos taškų persvarą - 56:42. Kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkai pelnė dar du taškus be atsako ir tragiškai trečiąjį ketvirtį sužaidę kauniečiai jau turi šešiolikos taškų deficitą - 42:58.

Lemiamame ketvirtyje "Žalgiris" nuo pat pirmųjų akimirkų ėmė mažinti aikštės šeimininkų deficitą ir, po keturių Manto Kalniečio taškų bei dviejų P.Jankūno dviejų baudų metimų, įpusėjus kėliniui, komandas skyrė septyni taškai - 55:62. Negana to, Jonas Mačiulis pataikė iš toli, Tadas Klimavičius pridėjo dvitaškį ir, likus žaisti dvi minutes, SLUC klubas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes kauniečių deficitas siekė vos keturis taškus - 62:66. Visgi L.Wilsonas pelnė du taškus su pražanga, M.Kalnietis prametė labai svarbų tolimą metimą, o SLUC šventė pergalę 69:64.

"Žalgiris": D.Šalenga 16 (tritaškiai 3/10, 6 rez. perd.), J.Mačiulis (tritaškiai 2/6) ir P.Jankūnas (5 atk. kam.) - po 13, L.Woodsas 9 (9 atk. kam.), M.Kalnietis 6 (metimai 3/10), T.Klimavičius 4 (6 atk. kam.), R.Varda ir Ž.Janavičius (4 rez. perd., 5 kl.) - po 2.

SLUC: L.Wilsonas 17, R.Greeras 16 (7 atk. kam.), J.Greeras 11, V.Samnickas 8 (8 atk. kam.)