Istorinė „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje: įveikta grėsmingoji „Barcelona“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą pasiekė istorinę ir itin svarbią pergalę Eurolygoje, kuomet pirmą kartą Kaune išlaikė grėsmingosios Barselonos „FC Barcelona“ egzaminą – 89:85 (18:24; 21:14; 22:23; 28:24). Tai buvo jau trečioji Lietuvos čempionų pergalė paeiliui stipriausiose Senojo žemyno pirmenybėse.

Mačo pradžioje krepšio link prasibrovė Edgaras Ulanovas, sudvigubintos gynybos nepabūgo komandos kapitonas Paulius Jankūnas, bet kitoje aikštės pusėje krito pranašumą svečiams krovę tolimi šūviai – 4:8. „Žalgirio“ tritaškių kraitį atidarė E.Ulanovas, o emocijų proveržį sukėlė galingai iš viršaus krovęs Augusto Lima – 9:10. Rezultatą buvo persvėręs lyderio vaidmens ėmęsis Leo Westermannas (13:12), tačiau netrukus svarstykles į savo pusę vėl pakreipė agresyviai rungtyniavę katalonai – 13:19. Ne ką mažiau aštriu žaidimu atsakė baudų mesti stojęs E.Ulanovas, tolimą bombą smeigė atsilikimą iki 18:19 nurėžęs Brockas Motumas. Tiesą, tuomet vėl atėjo eilė „FC Barcelonos“ taiklių metimų serijai, kuri leido šiems ketvirtį užbaigti turint vieną didžiausių atotrūkių – 18:24.

Antrajame kėlinyje deficitą mažinti nusprendė po krepšiu didesnio pasipriešinimo nesulaukę P.Jankūnas ir Antanas Kavaliauskas, iš vidutinio taikliai metė Lukas Lekavičius – 24:27. Po svečių minutės pertraukėlės žaidimo gijas perėmė Artūras Milaknis, smeigęs tritaškį ir ramiai sumetęs du baudų metimus, tačiau priešininkų komandos vedliu tapo vis dar sunkiai sustabdomas Juanas Carlosas Navarro – 31:32. Tuomet prabilo „Žalgirio“ kapitonas, reikiamos energijos įnešė L.Lekavičius, o išradingu prasiveržimu rekordinį pranašumą sukūrė E.Ulanovas – 39:34. Paskutinė minutė jau priklausė svečiams, kurie prieš pat didžiąją pertrauką sumažino atsilikimą, tačiau į rūbinę pakilesnės nuotaikos keliavo žalgiriečiai – 39:38.

Pasirodymą be priekaištų antroje rungtynių dalyje tęsė net menkiausią spragą varžovų gynyboje išnaudojęs E.Ulanovas, tačiau svečiai vėl ištraukė stipriausiu ginklu tapusiu tritaškius – 41:44. Ketvirčiui įsibėgėjus itin drąsiai ir naudingai rungtyniavo L.Lekavičius, o tolimais dūriais bangas tribūnose kėlė A.Milaknis ir P.Jankūnas – 53:50. Antrą progą susikūrus pasižymėjo A.Kavaliauskas, savo taškų kraitį pildėsi rezultatyviai krepšio link nardę L.Lekavičius ir E.Ulanovas, tad prieš lemiamą kėlinuką švieslentėje degė visiškai lygūs skaičiai – 61:61.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo ne pačiu maloniausiu scenarijumi, tad nieko nelaukus minutės pertraukėlės teko prašyti Šarūnui Jasikevičiui – 61:66. Po pasitarimo situaciją kardinaliai pasikėitė: tritaškiai pasipylė iš A.Milaknio, tikslų L.Westermanno perdavimą dvitaškiu pavertė A.Lima, o triukšmo bangą sprogdino iš toli iššovęs L.Lekavičius – 73:70. Užaugusius sparnus Lietuvos čempionams kiek apkarpė varžovų paprašyta atsakomoji minutės pertraukėlė (73:74), tačiau tai nė kiek nebaugino komandos vedlių L.Lekavičiaus ir E.Ulanovo – 77:74. Dar tvirčiau „Žalgiris“ jautėsi tritaškį įsmeigus B.Motumui ir iki galo sėkmingai sužaidus E.Ulanovui – 82:76. Perėmęs kamuolį pranašumą iki 84:76 didino L.Westermannas, o prasidėjus paskutinei minutei vieną taiklią baudą pridėjo L.Lekavičius – 85:79. Sudėti ginklų „FC Barcelona“ neketino ir rėžusi deficitą iki 85:83 gaivino intrigą šiose rungtynėse. Tiesa, lemiamu metu žalgiriečiai atlaikė katalonų spaudimą, be klaidų sumetė baudas, ir iškovoję trečią pergalę iš eilės, dar labiau priartėjo prie atkrintamųjų atžymos – 89:85.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 17 (8/8 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), E.Ulanovas 17 (4/4 dvit., 4 rez. perd.), P.Jankūnas 15, A.Milaknis 14 (4/7 trit.), L.Westermannas 8 (6 rez. perd., 2 per. kam.), B.Motumas 8, A.Lima 4, A.Kavaliauskas 4, K.Pangosas 2, R.Seibutis 0, R.Javtokas 0.

„FC Barcelona“: J.Navarro 17 (3/8 trit., 4 rez. perd.), T.Rice‘as 12 (7 rez. perd.), P.Koponenas 12, J.Doellmanas 11 (5 atk. kam.), V.Faverani 11 (5 atk. kam.).

Šiame straipsnyje: ŽalgirisBarcelonakrepšinis

Kaunas valdo

Kaunas valdo portretas
Šaunuoliai Žalgiriečiai pats buvau arenoje buvo nuostabios varzybos ir atmosfera

Kazys suvalkietis

Kazys suvalkietis portretas
Šį kartą Kaunieti neteisus esi. Daugiausia taškų Barselonai sumetė būtent mano ir tavo tautiečiai, o ne svetimi. Tad parako dar turi ir mūsų vyrai krepšininkai

Kaunietis

Kaunietis portretas
Istorinės pergalės buvo tada, kai Žalgiryje žaidė Lietuvoje gimę ir augę krepšininkai. Kai vyrai gynė savo šalies ar tautos garbę. Dabar visuose klubuose yra žaidėjų, kurie šiandien Žalgiryje, rytoj Barselonoje, o poryt - CASK. Skirtumą jaučiate tarp to kas buvo ir kas yra ? Aš jaučiu. Todėl ir nelaikau tos pergalės "istorine". Nereikia skambių frazių...