„Žalgiris“ neprilygo „Real“ krepšininkams

Eurolygos ketvirtojo turo rungtynėse Kauno „Žalgirio“ komanda neatsilaikė prieš lygos lyderių puolimą. Ketvirtadienį kauniečiai „Žalgirio“ arenoje pralaimėjo Madrido „Real“ 66:87 (16:18, 15:22, 19:23, 16:24).

„Žalgirio“ taškų kraitį gražiu reidu pravėrė Kevinas Pangosas, tačiau po krepšiu sunkiai įmenama mįsle tapo Gustavo Ayonas (2:6), o po dar keturių svečių taškų ir visiškos savo auklėtinių tylos, minutės pertraukėlės prašė Šarūnas Jasikevičius – 2:10. Po jos žalgiriečiai iškart išsijudino: tikslų Vasilije Micičiaus perdavimą tolimu šūviu pavertė Paulius Jankūnas, dvitaškiu atsilikimą iki 7:10 nurėžė Antanas Kavaliauskas. Karališkajam Madrido „Real“ klubui susigrąžinus prarastas pozicijas (7:15), aktyvų žaidimą baudos aikštelėje tęsė A.Kavaliauskas, kurio pastangomis skirtumas vėl akivaizdžiai sumažėjo – 11:15. Ketvirčio pabaigoje triukšmo lygį arenoje kėlė taikliais metimais prapliupęs ir varžovams vos dviejų taškų pranašumą 16:18 palikęs K.Pangosas.

Antrajame kėlinyje naujais komandos vedliais tapo Edgaras Ulanovas ir Axelis Toupane – 22:23. Ketvirčiui įpusėjus Lietuvos čempionus pirmą kartą į priekį išvedė sėkmingai veikęs K.Pangoso ir A.Kavaliausko tandemas – 26:25. Nugara be priekaištų sužaidė E.Ulanovas, bet tritaškiais prapliupę ispanai galingai truktelėjo į priekį (28:38). Paskutinės minutės metu tolimą dūrį smeigė jau keturioliktąjį savo tašką rinkęs K.Pangosas, tačiau ilsėtis geresnėmis nuotaikomis keliavo svečiai – 31:40.

Trečiojo ketvirčio pradžioje į Jono Mačiulį tritaškį savaip trimis taškais atsakė A.Kavaliauskas – 34:43. Antanas toliau demonstravo pagirtiną žaidimą, apie save priminė iš vidutinio nuotolio pataikęs P.Jankūnas, tačiau atstumas tarp komandų liko tarsi įbestas (38:47), iki tol kol savo klasę pademonstravo rekordinį deficitą kauniečiams sukūręs Luka Dončičius – 38:54. Taškus rinko prie baudų metimų linijos apsistojęs komandos kapitonas P.Jankūnas (42:56), bet „Žalgirio“ pasimetimą užuodę patyrę svečiai didino skirtumą iki 42:61. Per likusį kėlinio laiką pasižymėjo A.Toupane, o prigesusią viltį žiūrovams įžiebė šešis taškus susirinkęs ir efektingą skrydį atlikęs Brandonas Daviesas – 50:63.

Ketvirtajame kėlinyje puikų pasirodymą tęsė rezultatyviausiu šeimininkų krepšininku tapęs A.Kavaliauskas, bet jau dvyliktąjį tolimą dūrį įsmeigę varžovai („Žalgiris“ – 3) atitrūko labai pavojingai – 53:73. Po pasitarimo toliašaudės artilerijos statistiką gerino K.Pangosas, tačiau laikui senkant nieko daugiau nuveikti nepavyko, tad likus keturioms minutėms Š.Jasikevičius į aikštelę metė jaunuosius Gytį Masiulį bei Martyną Arlauską (56:75). Nors pergalės kovingai nusiteikusiems Lietuvos čempionams pasiekti nepavyko, ovacijomis publika palydėjo pirmuosius G.Masiulio, M.Arlausko ir Pauliaus Valinsko taškus, galutinis rezultatas – 66:87.

„Žalgiris“: K.Pangosas 20 (4/9 trit., 5 rez. perd., 2 per. kam.), A.Kavaliauskas 16 (7/10 dvit.), P.Jankūnas 9, B.Daviesas 6, A.Toupane 4, E.Ulanovas 4, P.Valinskas 3, G.Masiulis 2, M.Arlauskas 2, A.Milaknis 0, V.Micičius 0, A.White’as 0.

„Real“: L.Dončičius 28 (5/7 dvit., 4/6 trit., 9 atk. kam., 4 rez. perd.), F.Campazzo 12 (6 rez. perd., 2 per. kam.), G.Ayonas 12 (6/10 dvit., 5 rez. perd., 2 per. kam., 3 blk.), J.Tayloras 12 (3/4 trit.).