„Žalgirio“ krepšininkai svečiuose po pratęsimo palaužė „Unicaja“ komandą

Antradienio vakarą Kauno „Žalgiris“ iškovojo kol kas dramatiškiausią šio sezono pergalę. Praradę 20 taškų persvarą žalgiriečiai buvo priversti žaisti pranešimą, jame nepalūžo ir po Edgaro Ulanavo metimo su sirena įveikė Malagos „Unicaja“ komandą 85:83 (21:17, 20:17, 18:14, 13:24, 13:11).

Lietuvos čempionams Malagoje pirmuosius taškus pelnė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, tačiau užtikrinčiau puolime startavo varžovai – 2:6. Sudėtingą reidą arčiau krepšio sėkmingai užbaigė Kevinas Pangosas, o pirmu tolimu šūviu atsilikimą iki 7:9 mažino Artūras Milaknis. Brandonas Daviesas pademonstravo rankelę iš tolėliau, vis geriau organizuojamas atakas tritaškiu užbaigė dar kartą pasižymėjęs K.Pangosas – 12:13. Netrukus K.Pangosas pademonstravo ir nuostabų aikštės matymą, kuomet įspūdingai užmetė kamuolį iš viršaus krovusiam Aaronui White‘ui, baudų metimais kauniečių persvarą iki 16:13 didino Axelis Toupane. A.Toupane realizavus sudėtingą metimą bei tolimą bombą per rankas paleidus A.White‘ui, svečių pranašumas dar labiau šoktelėjo (21:15), o pirmojo kėlinio pabaigą skelbusi sirena fiksavo gerą „Žalgirio“ pradžią – 21:17.

Antrojo kėlinio pradžia jau priklausė šeimininkams, į kurių dešimt taškų įsiterpė tik Dee Bostas – 23:27. Užsitęsusią žalgiriečių tylą tritaškiu su sirena nutraukė K.Pangosas, kuris čia pat dar ir atliko prasiveržimą, o atsigavusį svečių puolimą dar labiau pasaldino lengvus taškus po perimtų kamuolių susirinkę A.White‘as ir Vasilije Micičius – 34:29. Žaidimo ritmą pajutęs K.Pangosas ne tik smeigė trečią tolimą metimą, bet ir asistavo P.Jankūnui, laiku ir vietoje atsirado Edgaras Ulanovas, tad po dar vieno laimėto kėlinio Lietuvos čempionai ilsėtis keliavo turėdami apčiuopiamą pranašumą – 41:34.

Pataikymą be klaidų K.Pangosas pratęsė ir trečiajame kėlinyje, kurį pradėjo ketvirtuoju taikliu tolimu šūviu – 44:34. Pavyzdį iš komandos draugo paėmęs A.Milaknis netrukus sužaidė nuo kranto iki kranto ir, po šeštojo snaiperio taško paeiliui, atotrūkis išaugo iki 50:34. Nuostabų pasirodymą K.Pangosas tęsė skraidindamas jau penktą tolimą bombą, o varžovams sunkiai krapštant taškus, iš toli pataikė ir jaunasis Paulius Valinskas – 56:36. Tiesa, anksčiau laiko kelti baltos vėliavos andalūzai nesiruošė ir, pristabdę kauniečius, pavojingai artėjo (56:46). Sunkiu komandai metu iniciatyvos ėmėsi D.Bostas, baudos metimą pridėjo dviženklę persvarą prieš lemiamą ketvirtį išsaugojęs Antanas Kavaliauskas – 59:48.

Ketvirtajame kėlinyje aikštelėje užvirė nedidelis chaosas, kuris buvo itin parankus A.Kavaliausko dvitaškio sulaukusiems žalgiriečiams – 61:50. „Žalgiriui“ vis labiau stringant ir pranašumui sumenkus iki 61:53, aukso vertės dvitaškį su pražanga pelnė A.White‘as – 64:53. Visgi, emocijų pliūpsnį pagavę varžovai sustoti nesiruošė ir čia pat komandas teskyrė du tolimi metimai (64:58). Po pasitarimo gražią ataką suorganizavo B.Davieso dėjimui rezultatyvų perdavimą atlikęs V.Micičius, svarbiu metu prabilo saugiau jaustis leidęs E.Ulanovas – 70:59. Tiesa, netrukus įtampos įnešė ilgai tylėjusi toliašaudė Malagos artilerija (70:64). Erdvės gavęs ją išnaudojo V.Micičius, bet apmaudžiomis žalgiriečių klaidomis pasinaudoję varžovai kėlė triukšmo lygį arenoje – 72:68. Sutrikę Lietuvos čempionai visiškai išsibalansavo, dvi baudas pro šalį metė V.Micičius ir taikliu dvitaškiu šeimininkai išplėšė pratęsimą – 72:72.

Pratęsimo pradžioje „Žalgirio“ puolimą į savo rankas paėmė gynėjai K.Pangosas ir A.Milaknis, po krepšiu savojo šanso išlaukė E.Ulanovas – 78:74. Pranašumą svečių pusėje išlaikė A.Milaknis ir B.Daviesas, bet neatkovoti kamuoliai gynyboje tapo tikru Achilo kulnu Lietuvos čempionų žaidime, neleidusiu dar labiau atitrūkti – 83:81. Kai atrodė, kad komandos žais dar vieną pratęsimą (83:83), fantastišką pergalę „Žalgiriui“ atnešė pagal trenerio nurodymus iš vidutinio nuotolio šaltakraujiškai pataikęs E.Ulanovas – 85:83.

„Žalgiris“: K.Pangosas 21 (5/7 trit., 5 rez. perd.), A.Milaknis 13 (2 per. kam.), E.Ulanovas 10 (5/6 dvit.), A.White‘as 10 (6 atk. kam.), B.Daviesas 7, A.Kavaliauskas 5, D.Bostas 4, P.Jankūnas 4, V.Micičius 4 (4 rez. perd.), P.Valinskas 3, M.Sajus 0.

„Unicaja“: R.McCallumas 19 (7/19 dvit., 2 per. kam.), J.Brooksas 16 (11 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), C.Suarezas 9.

Sirgalius

Sirgalius portretas
Kad Edgaro metimas nerealus-faktas neginčijamas. Jis taip neįtartinai pasitraukė nuo varžovų gynybos,kad jie neįtarė,kad Jam gali atskrieti fantastiškai tikslus perdavimas. Čia sakyčiau šio pergalingo metimo bendraautoriumi pagrįsatai yra Vasile Micičius !!! Šis epizodas vertas EUROLYGOS top dešimtuko viršūnės FANTASTIKA!!!!!!!!!!!!!!!

Romas

Romas portretas
Paskutinis metimas buvo nerealus. Bet ištaškyti 20 taškų taip pat reikia sugebėti.....