„Žalgirio“ krepšininkai Londone sutriuškino Lenkijos klubą

Istorinės Kauno „Žalgirio“ rungtynės Londone baigėsi Lietuvos čempionų pergale. Beveik sausakimšai „Copper Box“ areną užpildę ir neįtikėtiną atmosferą sukūrę kauniečių gerbėjai išvydo itin gražų ir efektingą savo numylėtinių žaidimą.

Žalgiriečiai nugalėjo Lenkijos vicečempionus Torūnės „Polski Cukier“ krepšininkus 87:61 (16:17, 26:11, 22:19, 23:14).

Tarsi namuose Londone besijautusio „Žalgirio“ taškų sąskaitą aštriu prasiveržimu pravėrė Edgaras Ulanovas, perėmęs kamuolį iš viršaus viena ranką jį efektingai sugrūdo Brandonas Daviesas – 4:4. Rungtynėse keletą minučių įsivyravusią tylą užbaigė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, savalaikį E.Ulanovo perdavimą dvitaškiu įtvirtino Antanas Kavaliauskas, o gražiu skrydžiu lankų tvirtumą šįkart patikrino žiūrovus iš vietų kėlęs Axelis Toupane (10:11). Įsibėgėjusius Lietuvos čempionus į priekį išvedė po tris taškus skirtingais būdais susirinkę A.Toupane ir A.Kavaliauskas – 16:14. Kauniečiams stengiantis sukurti šou efektingais žaidimo epizodais, varžovai sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą, kurį laimėjo rezultatu 16:17.

Antrajame kėlinyje dėjimų fiestą tęsė ir jaunasis talentas Gytis Masiulis, už nesportinę pražangą baudas sumetė Kevinas Pangosas ir žalgiriečiai atsiplėšė – 23:18. Tiesa, netrukus Torūnės krepšininkai surengė savo atsaką, tad komandą pasitarimui sukvietė Šarūnas Jasikevičius (23:22). Po jo savo žodį tarė E.Ulanovas, kuris ne tik solidžiai sužaidė nugara ar pademonstravo reidą nuo vieno krepšio iki kito, bet ir pavaišino varžovą gražiu bloku – 27:22. Nusiėmęs kamuolį puolime pasižymėjo penktąjį savo tašką pelnęs G.Masiulis, toliau sunkiai sustabdomas buvo pranašumą iki 31:23 didinęs E.Ulanovas. Artėjant didžiajai pertraukai apčiuopiamą persvarą „Žalgirio“ pusėje išlaikė puikių Pauliaus Valinsko ir Dee Bosto perdavimų sulaukęs P.Jankūnas – 35:26. Antrojo ketvirčio pabaigoje kauniečių persvara dar labiau išryškėjo po paeiliui pelnytų septynių Artūro Milaknio taškų – 42:28.

Trečiasis kėlinys startavo gražia B.Davieso ir P.Jankūno kombinacija, bet skirtumas per tris minutes ištirpo iki 44:36. „Žalgirio“ puolimą po didžiosios pertraukos išjudino gražus D.Bosto slalomas ir iš toli iššovęs komandos kapitonas P.Jankūnas – 49:36. Draugiškame mače užvirusias emocijas slopino pražangos nesustabdytas D.Bostas, o naują rekordinės persvaros ribą brėžė prie baudų metimų linijos stojęs A.Toupane – 59:43. Prieš ketvirtąjį kėlinį žalgiriečių pozicijas dar labiau stiprino tolimą bombą paleidęs A.Milaknis ir juvelyrinį D.Bosto perdavimą dvitaškiu pavertęs G.Masiulis – 64:47.

Ketvirtajame kėlinyje gudriai vagystę įvykdęs pasižymėjo D.Bostas, varžovus galutinai palaužti ėmėsi greitajame puolime nesulaikomas A.Toupane – 70:49. Visgi, baltos vėliavos „Polski Cukier“ krepšininkai nekėlė ir keliomis rezultatyviomis atakomis mažino deficitą iki 70:54. Kėliniui įsibėgėjus į dar vieną greitą ataką sėkmingai nuskuodė A.Toupane, du taškus pridėjo abejones vis drąsiau sklaidęs K.Pangosas (77:56). Kamuolį puolime atkovojęs 17-metis M.Arlauskas atliko tikslų perdavimą G.Masiuliui, vieną po kito dėjimus atliko triukšmo lygį Londono „Copper Box“ arenoje kėlęs Aaronas White‘as – 85:58. Žiūrovams traukiant pergalės dainas, Lietuvos čempionų triumfą „Titans Cup“ turnyre vainikavo taškų sąskaitą atsidaręs jaunasis M.Arlauskas – 87:61.

„Žalgiris“: A.Toupane 17 (2 per. kam.), A.Milaknis 14, P.Jankūnas 11 (4/6 dvit.), E.Ulanovas 10, G.Masiulis 9 (4/4 dvit.), D.Bostas 7 (5 rez. perd., 2 per. kam.), A.Kavaliauskas 5 (5 atk. kam., 2 per. kam.), B.Daviesas 4 (5 atk. kam., 2 per. kam.), K.Pangosas 4, A.White’as 4, M.Arlauskas 2, P.Valinskas 0.

„Polski Cukier“: A.Celas 19 (7/10 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), K.Sulima 17 (7/12 dvit., 5 atk. kam.), L.Wisniewskis 10 (9 rez. perd.).