„Žalgirio“ jaunimas sutriuškino JAV studentų rinktinę

Sezonui besiruošiantis Kauno „Žalgirio“ jaunimas sužaidė antrąsias kontrolines rungtynes. Antradienį žalgiriečiai 84:56 (18:14, 17:16, 22:12, 27:14) sutriuškino „Athletes in Action“ komandą, sudarytą iš JAV studentų krepšinio lygos (NCAA) žaidėjų.

Vakar kauniečiai 84:79 įveikė Merserio universiteto komandą, o „Athletes in Action“ po pratęsimo 109:100 privertė pasiduoti Kauno „LSU-Baltai“ ekipą.
Kaip ir pirmadienį antrajame mače „Žalgiris“ rungtyniavo be Pauliaus Jankūno, Tado Klimavičiaus, Mindaugo Kupšo, Artūro Gudaičio ir Kasparo Vecvagaro.

Rungtynių pradžioje Tauras Jogėla ir Lukas Lekavičius taikliai atakavo iš toli, bet amerikiečiai kurį laiką buvo priekyje (11:7). Tada puikius perdavimus vienas kitam atliko Edgaras Ulanovas ir Vytenis Lipkevičius, o pirmą kėlinį tritaškiu baigė Tomas Dimša – 18:14.

Antrąjį kėlinį atlikdamas tris rezultatyvius perdavimus T.Jogėlai sėkmingai pradėjo E.Ulanovas (24:16). „Athletes in Action“ priartėjo iki minimumo (23:24), tačiau Artūras Milaknis smeigė tritaškį, po dvitaškį įmetė V.Lipkevičius, T.Dimša bei L.Lekavičius ir „Žalgiris“ pirmavo 35:30.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai dar labiau suaktyvino savo veiksmus gynyboje. Po perimto kamuolio A.Milaknis pelnė lengvus taškus, o T.Dimša, T.Jogėla ir E.Ulanovas varžovų krepšį sudrebino dėjimais. Atlikę spurtą 15:2 šeimininkai atsiplėšė 50:32. Po Justo Tamulio tritaškio, sužaidus 30 minučių, „Žalgiris“ buvo priekyje 57:42.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui J.Tamulis pataikė dar du tritaškius, kurie leido skirtumui perkopti 20 taškų ribą (63:42). Jaunieji žalgiriečiai ir toliau rungtyniavo veržliai bei energingai, todėl užbaigė dar ne vieną greitą antpuolį, kurių smaigalyje dažniausiai atsidurdavo T.Jogėla. Taip pat gražius taškus pelnė L.Lekavičius ir dėjimu ataką užbaigęs Paulius Sorokas. Galutinis rungtynių rezultatas 84:56 „Žalgirio“ naudai.

„Žalgiris“: T.Jogėla 21, V.Lipkevičius 11, J.Tamulis 11, L.Lekavičius 10, T.Dimša 9, A.Milaknis 8, E.Ulanovas 6 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), P.Sorokas 4 (5 atk. kam.), N.Barauskas 2 (5 atk. kam.), M.Grigonis 2, V.Kariniauskas 0.

„Athletes in Action“: J.Swingas 10 (3 per. kam.), J.Wilsonas 10 (5 atk. kam.), T.Gipsonas 8 (10 atk. kam.).