„Žalgirio“ jaunimas „Mažeikių“ strategą privertė rėkti

Skardus Aloyzo Rudžio balsas penktadienio vakarą drebino „Žalgirio“ treniruočių centro sienas. Rėksmingojo „Mažeikių“ komandos trenerio auklėtiniai Kaune 60:77 turėjo pripažinti „Žalgirio“ dublerių pranašumą.

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato mače intriga gyvavo tik per pirmąjį kėlinį, kurį kauniečiai laimėjo minimaliai 17:16. Antrajame, ant suolo sėdus rezultatyviausiam mažeikiškių krepšininkui Ryčiui Biliartui, šeimininkai pamažu įsibėgėjo. Ignas Sargiūnas, Martynas Arlauskas, Gytis Masiulis bei kiti žaidėjai vieną po kito siuntė kamuolius į varžovų krepšį. Ypač žibėjo legionierius iš Ukrainos Vladimiras Markoveckis. Pastarasis 16-metis net iki 211 cm ūgio ištįsęs vidurio puolėjas nuolat kartojo tą patį triuką: ore pačiupdavo komandos draugų aukštai perduotą kamuolį ir jį nukreipdavo į krepšį. Nenuostabu, jog netrukus žalgiriečiai, laimėję atkarpą 19:0, atsiplėšė triuškinamai. 19-ąją min. jų persvara siekė 20 taškų (48:28).

Nors A.Rudys per minutės pertraukėles ant savo žaidėjų šaukė taip, jog jį teko raminti net teisėjams, situacija aikštėje nesikeitė.

Kauniečiai išlaikė savo persvarą trečiajame kėlinyje, tad net ir 18:11 laimėtas paskutinis ketvirtis svečiams nedaug ką tedavė.

„Žalgiris-2“: Ignas Sargiūnas ir Matas Jogėla po 12, Vladimiras Markoveckis 11, Laurynas Birutis 10 (14 atk. kam.).

„Mažeikiai“: Rytis Biliartas 14, Arūnas Mikalauskas 11, Ernestas Bružas 9, Justinas Olechnavičius 8.

„Žalgiris-2“ nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją ir su 16 pergalių per 30 mačų užtikrintai pirmauja žemesnėje grupėje, kur komandos kaunasi dėl 8 – 14 vietų. 12-oje pozicijoje atsidūrę mažeikiškiai turi 11 pergalių.

Šeštadienį kauniečių laukia iš pažiūros silpnesnis priešininkas – Jonavos Sporto klubas (JSK). Jonaviečiai, nors ir yra NKL autsaideriai, penktadienį pateikė siurprizą namuose 81:67 palauždami Molėtų „Ežerūną“. Nugalėtojams Raimundas Žuklevičius pelnė 14 taškų, Mykolas Dieninis – 13. Lukas Grabauskas atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Po šio laimėjimo Nerijaus Zabarausko treniruojama ekipa turi 7 pergales ir jau pavijo priešpaskutinėje vietoje žengiančius molėtiškius.

Šiame straipsnyje: Žalgiris-2NKLMažeikiai