„Žalgirio“ dubleriai įrodė: vienas lauke – ne karys

Rimo Kurtinaičio sūnus Giedrius pakartojo tėvo pasiekimą. R.Kurtinaičio vadovaujamas Maskvos srities „Chimki“ penktadienį Eurolygoje į Kauno „Žalgirio“ krepšį įmetė 111 taškų. Jau kitą dieną G.Kurtinaičio diriguojami Raseinių „Rasai“ Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) surinko net 113 taškų. Tiek kauniečio vadovaujama komanda atseikėjo į Molėtų „Ežerūno-Kario“ krepšį.

Raseiniškiai, patys praleidę 82 taškus, įsirašė 10-ąją pergalę, jiems leidusią atitrūkti nuo tų pačių Molėtų krepšininkų. 12-ti tarp 14 ekipų žengiantys „Rasai“ „Ežerūną“ lenkia vos vienu laimėjimu. Tiesa, kovoje dėl išlikimo lygoje G.Kurtinaičio auklėtiniams teks konkuruoti ir su autsaideriu Panevėžio „Lietkabeliu-2“. Visą sezoną buksavę panevėžiečiai ėmė skinti pergales vieną po kitos. Penktadienį namuose 85:82 nukovę „Rasus“, šeštadienį jie jau triumfavo išvykoje. Autsaiderių šturmo 74:70 neatlaikė Joniškio „Delikatesas“. Vis dėlto nuo artimiausio varžovo „Ežerūno-Kario“ panevėžiečius dar skiria 3 laimėjimai.

Visai kitas užduotis turnyre sprendžia Kauno „Žalgirio“ ekipos dubleriai. Jaunieji kauniečiai pamažu artėja prizininkų pakylos link. Tomo Masiulio auklėtiniai šeštadienį išvykoje dramatiškai pamokė „Palangos“ komandą. Aiškiais mačo favoritais laikyti pajūrio krepšininkai jau pirmajame kėlinyje šovė į priekį ir po jo jau pirmavo dviženkle persvara – 29:16. Atrodė, rungtynių baigtis jau nulemta.

Tačiau svečiai buvo kitokios nuomonės. Snaiperis Kristupas Žemaitis smeigė tritaškį, puolėjas Martynas Echodas sėkmingai grūmėsi po krepšiais ir antrajame kėlinyje vaizdas pasikeitė radikaliai. Ketvirtis laimėtas 27:13 ir ilsėtis kauniečiai išėjo jau pirmaudami 43:42.

Po pertraukos įsibėgėję svečiai netgi sugebėjo atitrūkti 6 taškais. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus mažiau nei 2 min. kauniečiai dar pirmavo 8 taškais, tačiau tada apie save vėl priminė Mindaugas Reminas ir Matas Jucikas. Jie surinko trūkstamus 8 taškus ir išlygino santykį 80:80. Palangiškiai paskutiniame antpuolyje mėgino išplėšti pergalę, bet nepataikė.

Per pratęsimą toliau siautėjo M.Reminas. Vien per papildomas 5 min. surinkęs 10 taškų, jis iš viso per 36 aikštėje praleistas min. pelnė net 39 taškus. Tačiau net ir toks fenomenalus blykstelėjimas (41 naudingumo balas) nublanko prieš komandines žalgiriečių pastangas. Jie laimėjo pratęsimą 15:10.

Martynas Echodas prie pergalės pridūrė 19 taškų, Kristupas Žemaitis 17, Martynas Varnas 16, Gytis Masiulis ir Paulius Valinskas po 11.

M.Reminą atakoje palaikę Matas Jucikas palangiškiams pelnė 13 taškų, Deividas Anužis 11, Povilas Šakinis 10.

Jaunieji žalgiriečiai turnyro lentelėje surinko 16 pergalių per 29 mačus ir aplenkė savo principinius varžovus - Vilniaus „Lietuvos ryto“ dublerius „Perlą-MRU“. Identišką rezultatą turintys vilniečiai – šešti. Tikėtina, kad Kauno krepšininkų rezultatų kreivė kils aukštyn. Jiems NKL čempionate turėtų pradėti talkinti iki šiol čia nerungtyniavęs Isaiah Hartensteinas. 17-metis 209 cm ūgio vokietis neseniai buvo įregistruotas dublerių ekipoje, o prieš tai spėjo tapti naudingiausiu jaunimo Eurolygos atrankos turnyro Kaune žaidėju.

Pirmauja – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (24 pergalės), nors šeštadienį išvykoje ir pralaimėjo 78:86 lyderių akistatą su Šakių „Vyčiu“ (23 laimėjimai).

Šiame straipsnyje: NKLŽalgirio jaunimasdubleriai