VTB lygos reguliarųjį sezoną „Žalgiris“ vainikavo pergale (komentarai)

Sekmadienį Kauno „Žalgiris“ žaidė paskutiniąsias VTB Vieningosios lygos B grupės rungtynes su Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“  ekipa ir įveikė ją 69:62 (9:13, 24:19, 18:19, 18:11).

Abiems ekipoms tai buvo paskutinės rungtynės grupėje. „Žalgiriui“ jos nieko nelėmė. LKL čempionai  jau buvo užsitikrinę grupės nugalėtojų vardą. „Nizhny Novgorod“ (10 pergalių ir 8 pralaimėjimai) užėmė penktąją vietą  ir turi kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

Komentaras I. „Ši komanda per pastarąsias dvi savaites nugalėjo Maskvos CSKA, Maskvos srities „Chimki“ ir Rygos VEF. Tai tikrai rimtas varžovas. Taip pat tai pirmas kartas, kai „Žalgiris“ VTB Vieningosios lygos reguliarųjį sezoną baigia pirmoje vietoje. Tikriausiai būtų gražiau, jeigu būtume laimėję 20 taškų skirtumu. Tačiau nepamirškime, kad  mes turime problemų. Dabar „Žalgiris“ rungtyniauja jau ne su tais žaidėjais, su kuriais pradėjo sezoną.

Svečiai savo žaidimą daugiausia grindė penkių nedidelių krepšininkų penketu, todėl mūsų aukštaūgiams buvo sunkoka juos gaudyti. Neteisinga teigti, kad  „Žalgiris“  laimėjo tik dėl varžovų nuovargio, nes jų ekipa tikrai nėra stipresnė už mūsų. Norėčiau dar pasakyti, kad Donnie McGrathas rungtyniavo  karščiuodamas„, - sakė “Žalgirio“ vyriausiasis treneris Joanas Plaza.

Komentaras II. „Sveikinu „Žalgirį“ su pergale, nors šis mačas kauniečiams ir nieko nereiškė. Mūsų krepšininkai tris kėlinius žaidė lygiai su kauniečiais, o tam tikrais momentais ir geriau. Vėliau mūsų lyderiai pavargo, o  „Žalgiris“ sugebėjo tuo pasinaudoti. Tačiau aš neturiu priekaištų auklėtiniams, esu patenkintas jų žaidimu„, - teigė “Nizhny Novgorod" strategas Zoranas Lukičius.

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys. „Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokios sudėties: Vytenis Lipkevičius, Oliveris Lafayette'as, Mindaugas Kuzminskas, Kšištofas Lavrinovičius, Robertas Javtokas.

Mačas prasidėjo labai nerezultatyviai. Per pirmąsias dvi minutes taškų nepelnė nė viena komanda,. Tik 3-ąją minutę tritaškį pelnė K.Lavrinovičius - 3:0. Į tai varžovai atsakė šešiais „sausais“ taškaus ir po Dijono Thompsono metimo 5 min. pirmavo 6:3. Netrukus Vadimas Paninas tolimu metimu „Nizhny Novgorod“ persvarą padidino iki 6 taškų (9:3).

Kauniečiams niekaip nesisekė perimti iniciatyvos. 9 min. jie atsilikinėjo 7:13, o pirmąjį kėlinį pralaimėjo 9:13.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo Darjušas Lavrinovičius - 11:13. Į tai V.Paninas atsakė tolimu šūviu - 11:16. 12 min. aikštės šeimininkai priartėjo - 14:16.

13 min. D. McGrathas pirmą kartą persvėrė rezultatą žalgiriečių naudai - 19:18, bet svečiai atsakė keturiais taškais ir vėl išsiveržė į priekį. 16 min. Rusijos komanda įgijo 6 taškų persvarą (25:19).

17 min. Zorano Lukičiaus auklėtiniai įgijo rekordinę - 7 taškų - persvarą (27:20).  Aikštės šeimininkams pavyko priartėti -27:30. Kėlinio pabaigą „Žalgiris“ sužaidė itin sėkmingai. Po V.Lipkevičiaus metimo kauniečiai išsiveržė į priekį - 33:32. Toks rezultatas buvo ir komandoms išėjus ilsėtis.

Iki pertraukos „Žalgiriui“ daugiausia taškų (10) pelnė M. Kuzminskas. Svečių gretose rezultatyvumu išsiskyrė V. Paninas (13 taškų) ir D. Thompsonas (10).

Trečiasis kėlinys. Po pertraukos abi komandos rungtyniavo kur kas rezultatyviau. 22 min. kauniečiai buvo įgiję keturių taškų pranašumą (39:35), kuris labai greitai ištirpo ir aikštės šeimininkams vėl teko vytis varžovus - 39:41.

24 min. LKL čempionai vėl buvo priekyje - 44:43. Vėliau kova vyko taškas į tašką.  29 min. po M. Kuzminsko taiklių baudos metimų aikštės šeimininkai pirmavo 51:47. Tačiau trečiojo kėlinio pabaigą geriau sužaidė svečiai. D. Thompsonas dvitaškiu rezultatą išlygino - 51:51.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinis ketvirtis prasidėjo nerezultatyviai, per daugiau nei dvi minutes taškų nepelnė nei aikštės šeimininkai, nei svečiai.

Pirmiems krepšis atsirišo žalgiriečiams. Jie laimėjo atkarpą 5:0 ir po Ado Juškevičiaus tritaškio įgijo penkių taškų persvarą - 56:51. Netrukus Kauno komanda atitrūko - 58:51. Rusijos ekipa per penkias minutes nesugebėjo pelnyti nė taško.

37 min. po V. Panino metimo svečiai visiškai priartėjo (60:59). Šiuo momentu nesudrebėjo K. Lavrinovičiaus ranka, jis smeigė tritaškį - 63:59. Nuo tada „Žalgiris“ neišleido iniciatyvos iš savo rankų ir laimėjo rungtynes 69:62.

„Žalgiris“: M.Kuzminskas 18, D.Lavrinovičius 15, M.Delašas 9, V.Lipkevičius ir K.Lavrinovičius  po 6, D.McGrathas ir R.Kaukėnas po 5, A.Juškevičius 3, O.Lafayette’as 2.

„Nizhny Novgorod“: D.Thompsonas 19, V.Paninas 17, S.Antonovas 11, S.Šaškovas 9.

Nuomonė. „Nepaisant to, kad dabar mūsų varžovai turi tam tikrų sunkumų, reikia pažymėti, jog „Žalgirio“ krepšininkai – tikri profesionalai ir savo darbą atlieka labai kokybiškai. To pavyzdys – kauniečių pergalė Eurolygoje prieš vieną iš grupės lyderių.

Daugelis Lietuvos klubo žaidėjų yra labai patyrę, kauniečiai žais savo arenoje, tad mūsų laukia nelengva dvikova“, - prieš rungtynes sakė „Nizhny Novgorod“ vyriausiasis treneris Zoranas Lukičius.

Akistata. Pirmąsias šių komandų rungtynes, vykusias Žemutiniame Naugarde, nesunkiai 76:58 laimėjo „Žalgirio“ krepšininkai.

Forma. Pastaruoju metu „Nizhny Novgorod“ demonstruoja gerą sportinę formą. Komanda VTB Vieningoje lygoje iškovojo tris pergales iš eilės. Z. Lukičiaus auklėtiniai 90:72 įveikė Klaipėdos „Neptūną“, savo aikštėje netikėtai 70:68 parklupdė Maskvos CSKA ekipą ir išvykoje 89:87 privertė pasiduoti Rygos VEF krepšininkus. Rusijos čempionate  kovo 18 dieną „Nizhny Novgorod“  taip pat netikėtai svečiuose 97:82 patiesė Rimo Kurtinaičio treniruojamą Maskvos srities „Chimki“ komandą.

Legionieriai. „Nizhny Novgorod“ klubui atstovauja keturi legionieriai: puolėjas iš JAV Dijonas Thompsonas, sunkiojo krašto ir vidurio puolėjo pozicijoje galintis rungtyniauti serbas Draganas Labovičius, vidurio puolėjas slovėnas Promožas Brezecas ir JAV bei Vengrijos pilietybę turintis įžaidėjas Obie Trotteris. Pastarasis yra Vengrijos rinktinės žaidėjas.

Ginklas. „Nizhny Novgorod“ ekipoje rezultatyviausiai rungtyniauja vakar 30 metų jubiliejų atšventęs amerikietis Dijonas Thompsonas. Jis per mačą vidutiniškai pelno po 14,7 taško ir atkovoja po 6,4 kamuolio.

Grantas

Grantas portretas
Tikėjausi lengvos Žalgirio pergalės, nes varžovas - Rusijos avangardo ne avangardas.