Vokiečius įveikusi Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė tapo grupės lydere

Taline (Estija) vykstančiame Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų čempionate antrąją pergalę iš tiek pat galimų iškovojo Tomo Pačėso treniruojama Lietuvos rinktinė, kuri 74:62 (11:14, 23:9, 16:18, 24:21) nugalėjo Vokietijos komandą.

Po šios pergalės lietuviai tapo A grupės lyderiais. Rytoj jų laukia akistata su Gruzijos krepšininkais.

Dvikova prasidėjo kiek nervingai – sužaidus 4 minutes rezultatas buvo lygus – 4:4. Mūsiškiai po Vaido Kariniausko tritaškio pirmavo 9:6, bet pralaimėjo atkarpą 0:6 ir atsidūrė besivejančių vaidmenyje – 9:12. Kėlinys baigėsi Vokietijos krepšininkams turint nežymų pranašumą – 14:11.

Antrajame ketvirtyje lietuviai atsitiesė ir spurtavę 15:4 įgijo dviženklę persvarą – 28:18. Perimtą iniciatyvą Tomo Pačėso auklėtiniai išlaikė, o ketvirtį dviem tiksliomis atakomis užbaigė Vaidas Kariniauskas. Įpusėjus mačui Lietuva priekyje 34:23.

Po didžiosios pertraukos lietuviai ir toliau kontroliavo situaciją ir neleido vokiečiams priartėti (47:35). Kėlinio pabaigoje Lietuvai per paskutines dvi minutes nepavyko pelnyti taškų, tuo tarpu Vokietija sugebėjo sušvelninti atsilikimą iki vienženklio. Sužaidus tris ketvirčius lietuviai priekyje 50:41.

Lemiamame kėlinyje vokiečiams buvo pavykę dar labiau priartėti (46:52), tačiau galingas T.Pačėso treniruojamų dvidešimtmečių atsakas 12:0 nubloškė į šalį visus varžovų bandymus kabintis į pergalę (64:46). Įsibėgėję lietuviai nemažino tempo ir žygiavo antrosios pergalės link. Galutinis rezultatas – 74:62 Lietuvos naudai.

Lietuva: V.Kariniauskas (3/4 dvitaškiai) 16, M.Kačinas (3/4 dvitaškiai, 6 atk. kam.) 11, L.Chatkevičius 9, Š.Lekys 8, O.Olisevičius 7, Ž.Riauka ir R.Juknevičius po 6, M.Mockevičius 4, M.Paliukėnas 3, I.Vaitkus ir T.Jogėla po 2.

Vokietija: B.Radosavljevičius (4/6 dvitaškiai, 5 atk. kam.) 19, K.Ogbe 9, M.Merzas ir L.Tolksdorfas (12 atk. kam.) po 8.