Visas rungtynes varžovus besivijusi jaunimo rinktinė išplėšė pergalę prieš Juodkalnijos krepšininkus

37 minutes varžovus besiviję Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinės krepšininkai puikia pergale pradėjo Europos čempionato antrojo etapo kovas. Tomo Pačėso auklėtiniai E grupės rungtynėse 63:56 (5:17, 16:17, 20:14, 22:8) įveikė Juodkalnijos ekipą.

Ši pergalė lietuviams praktiškai garantavo kelialapį į ketvirtfinalį.

Susitikimo pradžia Lietuvos rinktinės žaidėjams susiklostė itin nesėkmingai. Tomo Pačėso auklėtiniai per pirmąsias aštuonias minutes nei sykio nepataikė „iš žaidimo“, o vienintelė lietuvių tašką baudos metimu pelnė Žygimantas Riauka. Nesėkmingu lietuvių puolimu pasinaudojusi Juodkalnijos rinktinė įpusėjus kėliniui turėjo šešių taškų pranašumą (7:1), kurį netrukus padidino iki dviženklio – 14:1. Nors Ž.Riauka prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei pagaliau pelnė pirmąjį lietuvaičių dvitaškį (3:14), po pirmųjų dešimties minučių Lietuvos rinktinės deficitas jau siekė dvylikos taškų ribą – 5:17.

Antrojo ketvirčio pradžioje T.Pačėso vadovaujamai komandai pavyko kiek priartėti (12:19), tačiau Juodkalnijos komanda vėl spurtavo 7:0 ir dar kartą susigrąžino dviženklę persvarą – 26:12. Po Simono Lekio tolimo metimo likus žaisti dvi minutes iki didžiosios pertraukos komandas vėl skyrė devyni taškai (17:26), bet kėlinio pabaigoje ir vėl geriau žaidė mūsiškių varžovai, kurie įpusėjus susitikimui buvo priekyje rezultatu 34:21.

Pagal panašų scenarijų vyko ir trečiasis mačo kėlinys. Lietuvos ekipai pavykdavo priartėti, tačiau varžovai ir vėl netrukdavo susigrąžinti dviženklį pranašumą. Po Tauro Jogėlos dvitaškio bei Martyno Paliukėno baudos metimo likus žaisti pustrečios minutės komandas skyrė septyni taškai (38:45), bet varžovų komandos lyderis Marko Mugosa dvitaškiu su pražanga eilinį kartą atstatė „status quo“ – 48:38. Kėlinį tolimu metimu baigė Vaidas Kariniauskas ir prieš lemiamas dešimt minučių lietuvių atsilikimas siekė septynis taškus – 41:48.

Į lemiamą spurtą Lietuvos rinktinė kilo paskutinio ketvirčio pradžioje. Mindaugas Kačinas sužaidus keturias minutes pataikė iš toli ir privertė varžovų trenerį prašyti minutės pertraukėlės, nes Juodkalnijos krepšininkų persvara sumažėjo iki trijų taškų – 54:51. Negana to, likus žaisti tris minutes Vaidas Kariniauskas ir M.Paliukėnas pirmą kartą šiose rungtynėse išlygino rezultatą – 56:56. Paskutinės dvikovos akimirkos jau priklausė lietuviams. Iš pradžių V.Kariniauskas pirmą kartą išvedė lietuvius į priekį (58:56), vėliau tolimą metimą pridėjo S.Lekys, o pergalę dviem baudų metimais įtvirtino M.Kačinas – 63:56.

Lietuva: M.Kačinas 15 (tritaškiai 3/5), V.Kariniauskas 11, M.Paliukėnas 10 (5 atk. kam.), S.Lekys ir T.Jogėla – po 8, L.Chatkevičius 6 (7 atk. kam.), Ž.Riauka 5.

Juodkalnija: M.Mugosa 16 (9 atk. kam., tritaškiai 3/10), D.Nikoličius 12 (6 atk. kam.), M.Latkovičius 11, V.Pavičius 10 (9 atk. kam.), M.Vrbica 7.