„VIČI-Aistės"— Lietuvos moterų krepšinio lygos finale

Kauno „VIČI-Aistės“ pergalingai užbaigė Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalio seriją. Lietuvos čempionės antrosiose serijos rungtynėse šeštadienį įveikė Kauno rajono „Sirenas“ rezultatu 69:59 (21:11, 13:20, 19:13, 16:15) ir iškovojo kelialapį į finalą.

Pirmajame pusfinali mače favoritės varžoves įveikė 69:54.

Šeštadienį Courtnay Pilypaitis tritaškiu užbaigė „VIČI-Aisčių“ spurtą pirmojo kėlinuko viduryje, per kurį kaunietės susikrovė 8 taškų persvarą - 10:2. Po Vaidos Sipavičiūtės dvitaškio viešnių persvara tapo dviženkle - 18:8. Ketvirčio pabaigoje už pastabas rungtynių arbitrui ir jo stumtelėjimą rodant, kaip buvo prasižengta prieš „Sirenų“ krepšininkę, Linas Šalkus buvo nubaustas technine pražanga.

Antrojo kėlinuko pradžioje, stabdydama Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės greitą ataką, nesportinę pražangą užsidirbo Milda Sauliūtė. Eglei Separaitei ir Indrei Keršulytei įmetus po tritaškį komandas teskyrė vos 2 taškai - 19:21. Po minutės pertraukėlės Amanda Kemežys nutraukė sausą kauniečių atkarpą ir taikliu metimu užbaigė pirmą komandos ataką ketvirtyje. Tatsianai Likhtarovič praradus kamuolį, R. Žemantauskaitė -Matlašaitienė tolimu metimu išlygino rezultatą - 26:26. A. Kemežys sėkmingo žaidimo puolime dėka, „VIČI-Aistės“ prieš didžiąją pertrauką pirmavo 5 taškų persvara.

R. Žemantauskaitė-Matlašaitienė dėl sumuštos kojos buvo priversta porai minučių atsisėsti ant atsarginių žaidėjų suolelio. Netekusios lyderės, „Sirenos“ taškus rinko sunkiai, o į priekį vedamos du tolimus metimus pataikiusios C. Pilypaitis „VIČI-Aistės“ susikrovė 9 taškų persvarą - 35:44. Rima Valentienė dviem baudų metimais sugrąžino kaunietėms dviženklę persvarą.

Per paskutines 10 minučių iniciatyva priklausė „VIČI-Aistėms“. Po Vitos Kuktienės dvitaškio Lietuvos čempionių persvara išaugo iki 17 taškų - 46:63. „Sirenoms“ panaudojus zoninę gynybos sistemą, dvikovos pabaigoje aikštelės šeimininkės sugebėjo sumažinti atsilikimą.

„VIČI-Aistėms“ C. Pilypaitis pelnė 16, A. Kemežys - 15, R. Valentienė - 9 taškus.

„Sirenoms“ R. Žemantauskaitė-Matlašaitienė įmetė 20, E. Tarasevičiūtė - 12 taškų.

„Šias rungtynes nulėmė psichologinis nusiteikimas. Sunku žaisti, kai žinai, kad esi stipresnis ir gali bet kuriuo momentu susiimti ir pradėti demonstruoti daug geresnį krepšinį. Antrajame kėlinuke varžovai leido mums atakuoti iš toli, tačiau tritaškių nepataikėme, todėl veiksmai puolime išsiderino. Po ilgosios pertraukos trečiajame kėlinuke grįžome į aikštelę su kitokiu noru laimėti ir vėl lengvai išsiveržėme į priekį. Gaila, kad iki šiol dar nežinome finalo datų, tai tikrai apsunkina pasiruošimą svarbiausioms kovoms“,- tvirtino nugalėtojų treneris Mantas Šernius.

„Kaip jau sakiau po pirmųjų serijos rungtynių, komandų lygis yra skirtingas, tačiau džiaugiuosi komanda, džiaugiuosi tuo, kad antrą kartą leidome “VIČI-Aistėms„ įmesti tik 69 taškus. Mums tai yra geras pasiekimas. Dabar abi komandos spręs tolimesnius uždavinius. “VIČI-Aistės„ ruošis LMKL ir BMKL lygų finalams, o mes ruošimės kovoti dėl prizines vietos LMKL lygoje. Merginos jau įrodė, kad gali kautis, todėl tikrai kausimės“, - įsitikinęs „Sirenų“ vyriausiasis treneris Linas Šalkus.

Šiame straipsnyje: Viči-Aistėskrepšinis