VGTU iškovojo trečiąją pergalę

Sostinės derbyje pralaimėjimą patyrė Vilniaus pedagoginio universiteto krepšininkai, kurie namų rungtynėse po atkaklios kovos rezultatu 80:87 pralaimėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto ekipai.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo svečiai iš VGTU. Po taiklių M.Norkaus metimų jie netruko įgyti nedidelę persvarą  - 9:4. Busimieji pedagogai niekaip negalėjo ne tik sėkmingai sužaisti gynyboje, tačiau strigdavo ir puolime. Po keleto kontratakų VGTU dar labiau pabėga į priekį 17:9. VPU strategas A.Šatas paprašė minutės pertraukėlės ir tai davė apčiuopiamų rezultatų - komandos atsikvėpti išėjo rezultatui esant 19:18, VGTU ekipos naudai.

Antrasis kėlinukas ir vėl sėkmingesnis VGTU studentams. Taiklus tritaškis su atakai skirto laiko sirena ir vėl leidžia atitrūkti šešiais taškai į priekį 27:21. Tiesa, pirmieji pavojaus signalai kyla būtent svečių komandos stovykloje, kai lyderis I.Braziulis net neįpusėjus rungtynėms prasižengia ketvirtąjį kartą. Nepaisant to, jis sugeba per tą laiką pelnyti 9 taškus. Priverstinis keitimas tarsi pažadina pedagoginio universiteto krepšininkus, kurie laimėję atkarpą 6:0, pirmą kartą rungtynėse išlygina rezultatą. M.Reminas pagaliau pataiko pora svarbių metimų ir rungtynių svarstyklės pakrypsta į kitą pusę. Komandos ilsėtis išeina rezultatui esant 37:36, VPU naudai.

Trečiojo kėlinuko pradžioje VPU studentai atrodo tarsi užmigę. Viena po kitos pražiopsotos greitos svečių atakos priverčia kur kas aktyviau dirbti gynyboje. Netrukus A.Šatas prašo minutės pertraukėlės, svečiams įgijus rekordinį 8 taškų pranašumą. Po trečiojo ketvirčio VGTU pirmavo 69:59.

Paskutiniajame ketvirtyje po Š.Šliogerio dėjimo iš viršaus skirtumas perlipo dešimties taškų ribą - 77:63. Vis dėlto, prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, skirtumas tik 4 taškai - 75:79. Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko parodyti aikštės šeimininkams. VGTU 87:80 laimi sostinės universitetų derbį, savo sąskaiton įsirašydamas trečiąją pergalę.

„Nesisekė rungtyniauti gynyboje, žaidėjai atrodė pavargę. VGTU komanda labai gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių. Likus porai minučių, dar galėjome kovoti dėl pergalės, tačiau 3 atakas iš eilės nepelnėme taškų" - apgailestavo VPU vyriausiasis treneris A.Šatas.

„Pergalę lėmė geresnis mūsų nusiteikimas dvikovai, gera gynyba. Varžovai būtų gerokai stipresni, jeigu jų gretose rungtyniautų visi LKL žaidžiantys krepšininkai. Šiandien varžovai rungtyniavo kiekvienas atskirai, o komandos tarsi nebuvo. Šiame sezone keliame pagrindinį tikslą - patekti į atkrintamąsias varžybas" - sakė VGTU vyriausiaisis treneris G.Šerkšnas.

VPU: J.Jurgo 26, M.Reminas 25, L.Chmieliauskas 13.

VGTU: A.Fiodorovas 21, I.Braziulis 15, M.Norkus 14 (15 atk. kam.).

Šiame straipsnyje: krepšinisLSKLVGTU