Per vėlai atkutęs „Lietuvos rytas“ turėjo pripažinti „Bešiktaš“ pranašumą

Didžiąją rungtynių dalį dviženkliu taškų skirtumu atsilikęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ sukūrė intrigą paskutinėmis mačo minutėmis, tačiau pergalės iškovoti tai nepadėjo. Sostinės krepšininkai pirmosiose Europos taurės rungtynėse 87:91 (14:20, 16:29, 25:16, 32:26) nusileido Stambulo „Bešiktaš“ komandai.

Vilniečiai įpusėjus dvikovai atsiliko 19 taškų skirtumu, o dar 33-ąją mačo minutę jų deficitas siekė 17 taškų. Tačiau tada Marcelo Nicola auklėtiniai pakilo į lemiamą šturmą ir prasidėjus paskutinei rungtynių minutei sumažino atsilikimą iki 4 taškų.

„Lietuvos rytas“ galėjo dar labiau priartėti, tačiau suklydo, o turkai baudų metimais padidino pranašumą iki 88:82.

Mindaugo Lukauskio dvitaškis su bauda dar grąžino viltį, tačiau Maciejus Lampe greitai pelnė du taškus ir įtvirtino pergalę.

„Bešiktaš“ pabėgo dar pirmajame kėlinyje, kai po 5 iš eilės Kartalo Ozmizrako taškų pirmavo 19:11. Strigdami puolime, „Lietuvos ryto“ krepšininkai įkrito į dar didesnė duobę antrajame ketvirtyje, kai Maciejus Lampe pelnė 6 taškus, o „Bešiktaš“ spurtavo 8:0 ir nutolo 33:19.

Prieš ilgąją pertrauką turkai pataikė du tritaškius ir įpusėjus mačui pirmavo 49:30.

„Lietuvos ryto“ puolimas įsibėgėjo trečiajame kėlinyje, kai po taiklaus Gedimino Oreliko tritaškio ir Nicola Laprovittolos metimo greitoje atakoje šeimininkų deficitas sumenko iki 44:55.

Ketvirtajame kėlinyje po Ado Juškevičiaus tolimo metimo ir Antano Kavaliausko dvitaškio „Lietuvos rytui“ buvo pavykę sumažinti deficitą iki vienženklio skaičiaus (70:79), o ketvirtajame kėlinyje tritaškiai padėjo atkurti intrigą.

Priešpaskutinę mačo minutę iš toli taikliai iššovė Orelikas, tada tritaškį iš kampo pridėjo Mindaugas Lukauskis ir, likus žaisti 101 sekundę, atsilikimas sumažėjo iki 79:84.

„Lietuvos rytas“ tada apsigynė ir puolime rado Kavaliauską po krepšiu. Šiam atakos rezultatyviai pabaigti nepavyko, o kitoje aikštės pusėje baudas realizavo Nate'as Woltersas.