VDU Kauno derbyje įveikė KTU

Ramiai ir be didesnių emocijų vykusiame Laikinosios sostinės derbyje pergalę iškovojo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa, kuri svečiuose 74:69 (18:17, 18:18, 26:19, 12:15) įveikė Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkus.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo VDU krepšininkai, kurie po trijų Povilo Butkevičiaus baudos metimų, sužaidus tris minutes, pirmavo 8:3. Netrukus penkis taškus iš eilės pelnė KTU ekipos puolėjas Mykolas Mankevičius ir rezultatas tapo lygus - 9:9. Iki pat ketvirčio pabaigos komandos žaidė taškas į tašką, o po pirmųjų dešimties minučių svečiai turėjo minimalią persvarą - 18:17.

Antrąjį ketvirtį tritaškiu pradėjo Žilvinas Kuklierius, du baudos metimus tiksliai realizavo Adas Juškevičius ir VDU ekipa vėl truputį atitolo nuo varžovų - 23:17. Tačiau KTU krepšininkai ir vėl nebuvo linkę atiduoti iniciatyvos svečiams. Įpusėjus kėliniui rezultatas vėl buvo lygus (27:27), o dar po minutės Marius Šumskis pirmą kartą išvedė KTU į priekį - 30:29. Nors aikštės šeimininkai, likus dviem minutėms iki didžiosios pertraukos, turėjo keturių taškų persvarą (35:31), ketvirtį VDU baigė atkarpa 5:0 ir po keturių Ž.Kuklieriaus taškų išsiveržė į priekį - 36:35.

Po didžiosios pertraukos žaidimą atkarpa 5:0 pradėjo VDU, tačiau į tai aikštės šeimininkai atsakė trimis tolimais metimais ir susigrąžino persvarą - 44:41. Visgi antroje kėlinio pusėje keturis taškus iš eilės pelnė Aidas Viskonas, aštuonis pridėjo A.Juškevičius ir po trijų ketvirčių VDU pirmauja jau aštuoniais taškais - 62:54.

Paskutinį kėlinį komandos pradėjo trimis "sausomis" minutėmis, o pirmasis taškus pelnęs A.Juškevičius pirmą kartą leido VDU komandai įgyti dviženklį pranašumą - 64:54. Nepaisant gana nemažo deficito, Vitoldo Masalskio vadovaujami KTU studentai nenuleido rankų ir po M.Šumskio metimo komandas skyrė vos trys taškai - 72:69. Likus 9 sekundėms, KTU krepšininkai suklydo, bandė gelbėtis pražangomis, tačiau Šarūnas Zablockis šaltakraujiškai realizavo abu baudos metimus. VDU šventė pergalę - 74:69.

KTU: M.Šumskis 24 (dvit. 6/10, trit. 4/11), G.Venslovas 20 (dvit. 7/8, trit. 2/5), M.Sapiega 8, M.Mankevičius 5, G.Butkus 4, A.Pelšs, E.Stanionis, S.Jankūnas ir D.Baziukas - po 2

VDU: A.Juškevičius 19 (dvit. 3/4, trit. 2/2, baud. 7/7), P.Butkevičius 16 (dvit. 5/8, baud. 5/8, 11 atk. kam.), Š.Zablockis 13, A.Viskontas 10, Ž.Kuklierius 7, G.Leonavičius 5 (dvit. 2/4, trit. 0/9), D.Girdvila 4.

Šiame straipsnyje: krepšinisVDULSKL