T.Pačėso auklėtiniai Europos čempionatą pradėjo pergale prieš grupės favoritus

Rimtas pareiškimas – jau pirmose Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato rungtynėse. Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė Taline prasidėjusiame čempionate antradienį 68:64 nugalėjo A grupės favorite laikytą Serbiją.

Pirmus du kėlinius strigę varžovų gynyboje, Tomo Pačėso auklėtiniai vienu metu atsiliko dešimties taškų skirtumu (13:23), o prasidėjus trečiam kėliniui deficitas buvo 12 taškų (27:39).

Tačiau netrukus viskas ėmė keistis. Mūsiškiai pelnė 10 taškų be atsako ir priartėjo iki dviejų taškų, o netrukus ir persvėrė rezultatą (43:41). Laimono Chatkevičiaus dėjimas netrukus vainikavo spurtą 22:4 ir mūsiškiai pirmavo 49:43.

Dramatiškoje mačo pabaigoje serbai priartėjo iki 62:63, tačiau Vaidas Kariniauskas, likus žaisti kiek daugiau nei minutę, baudų metimais pranašumą padidino iki 3 taškų, o po netaiklaus varžovų tritaškio Žygimantas Riauka paskutinę sekundę pataikė sudėtingą dvitaškį ir mačo nugalėtojas tapo aiškus – 67:62.

Šios kartos Serbijos rinktinė prieš dvejus metus vykusiame Europos čempionate buvo iškovojusi sidabro medalius.

Trečiadienį lietuviai kausis su vokiečiais, kurie antradienį kitame grupės mače 89:75 nugalėjo Gruziją.

Lietuvos rinktinė: Vaidas Kariniauskas 23, Laimonas Chatkevičius 13 (6 atk. kam.), Osvaldas Olisevičius 10, Mindaugas Kačinas 6, Žygimantas Riauka ir Ignas Vaitkus po 4, Martynas Paliukėnas ir Mantas Mockevičius po 3, Tauras Jogėla ir Paulius Semaška po 1.

Serbijos rinktinė: Lukas Mitrovičius 20 (10 atk. kam.), Saša Avramovičius ir Ivanas Marinkovičius po 10.