Studentai dalinsis titulus ir medalius

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) kovos pasiekė atomazgą. Jau pirmadienį Kauno sporto halėje ekipos išsiaiškins stipriausias čempionato komandas. LSKL pirmenybių 1-osios grupės finaluose grumsis klaipėdiečiai ir kauniečiai. Pagrindiniame mače dėl aukso ietis sukryžiuos Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Klaipėdos universiteto krepšininkai.

Klaipėdiečiai į finalą žengė po atkaklios kovos 101:93 palaužę Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentus. Pastarieji, treniruojami Edo Nickaus, sau savotišką nuosprendį pasirašė antrajame kėlinyje, kurį pralaimėjo stiprokai 14:30. Nepaisant atsilikimo, kauniečiai rado savyje jėgų ir pamažu atsitiesė. Tiesa, prieš paskutinį ketvirtį klaipėdiečiai dar buvo priekyje įtikinamai – 82:62. Vis dėlto Justo Vazalio, surinkusio 25 taškus bei pataikiusio visus keturis tritaškius ir atlikusio 8 rezultatyvius perdavimus, vedami LSU krepšininkai ėmė vytis. Per 4-ąjį kėlinį jie sugebėjo skirtumą ištirpdyti iki vienženklio (vienu metu atsilikinėjo vos 4 taškais) ir nusileido kur kas padoresniu rezultatu. Toks kovingumas patiko E.Nickui. Kauniečių treneris savo auklėtiniams, nors ir patyrusiems pralaimėjimą ypatingų priekaištų neturėjo.

LSU ekipos gretose, neskaitant J.Vazalio, labiausiai pasižymėjo Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) rungtyniaujantis „Žalgirio“ dublerių ekipos auklėtinis Kristupas Žemaitis. Gynėjas pelnė 18 taškų. Mintautas Bulanovas pridūrė 17 taškų, Mindaugas Motuzas – 16, Šarūnas Beniušis – 11. KU komandoje pastebimiausi buvo Evaldas Šaulys, surinkęs 23 taškus, Laurynas Beliauskas - 20 taškų (9 rez. perd., 25 naud. balai), Aidas Einikis – 14 (25 naud. balai), Matas Jucikas – 10.

Kitame pusfinalyje VDU, pastiprinti gausiu LKL krepšininkų būriu, tik po sunkaus mūšio išnešė sveiką kailį akistatoje su Kauno kolegija (KK). VDU didžiąją dalį mačo kontroliavo sitauciją, bet paskutiniame kėlinyje smuko į duobę ir tik pačioje pabaigoje užsitikrino bilietą į finalą – 90:87. Nugalėtojams „Šiaulių“ klubo vidurio puolėjas bei vienas naudingiausių LKL krepšininkų Laurynas Birutis pelnė 22 taškus, pataikydamas visus keturis tolimus metimus. Kitas „Šiaulių“ žaidėjas Donatas Sabeckis surinko 21 tašką,, Dominykas Domarkas pridėjo 15 taškų, Ignas Fiodorovas – 14.

Sezono atradimu tapusios KK kolegijos ekipoje labiausiai pasižymėjo Giedrius Stankevičius, pelnęs 22 taškus, Justas Janulis, pelnęs 21 tašką, Antanas Bertašius - 13 taškų, Martynas Valters – 12.

Pusfinaliuose pralaimėjusios KK ir KU komandos pirmadienį kausis dėl bronzos medalių.

Šiame straipsnyje: LSKLkrepšinis