Šiauliuose užtikrintai nugalėjo Klaipėdos „Fortūna“

Penktadienio vakaras Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) startavo užtikrinta Klaipėdos „Fortūnos“ pergale. Uostamiesčio komanda išvykoje 82:52 (30:12, 22:13, 19:9, 11:18) palaužė Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ pasipriešinimą.

Lūžio momento rungtynėse ilgai laukti nereikėjo. „Fortūnos“ krepšininkės buvo ryžtingai nusiteikusios viską išspręsti dar mačo pradžioje, ir tai darė labai sėkmingai, per pustrečios minutės spurtavusios 9:0. „Šiauliai-Universitetas“ mėgino užsikabinti, įmesdamas penkis taškus be atsako (9:5), bet tai buvo mažiausias skirtumas, kokiu šiame mače dar pirmavo Klaipėdos komanda. Puikiai atakuodamos iš trijų taškų zonos, uostamiesčio atstovės 18 taškų persvarą įgijo dar besibaigiant pirmajam kėliniui – 30:12. O intriga į mačą taip ir negrįžo. Dar per du kėlinius „Fortūnos“ atotrūkis išaugo dar labiau (52:25, 71:34), o rungtynėse likus žaisti septynias minutes jis pasiekė net 40 taškų atžymą – 74:34. Gali būti, jog tie 40 taškų įžeidė šiauliečių savimeilę ir per likusias minutes skaičiai švieslentėje gerokai sparčiau augo ties aikštelės šeimininkių pavadinimu. Ketvirtadalį klaipėdiečių pranašumo šiaulietės spėjo nubraukti, ir finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo Klaipėdos ekipos pergalę trisdešimčia taškų – 82:52.

„Šiauliai-Universitetas“: Kourtney Williams 19 taškų, Enrika Matiukaitė 16 (9 atk. kam.), Manta Urbonaitė 7.

„Fortūna“: Andra Gabalytė 21 (7 rez. perd., 5 per. kam.), Roberta Mizgerytė 19 (11 atk. kam., 35 naud. bal.), Brigita Gudelionytė 11, Elzė Motekaitytė 10.