Po triuškinamos pergalės I. Zouros davė pylos žalgiriečiams (komentaras)

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pradėjo naują sezoną. Šįvakar kauniečiai žaidė pirmąsias oficialias 2013/2014 metų sezono rungtynes. Stepo Butauto taurės turnyro pusfinalyje jie 92:66  sutriuškino Rakverės „Tarvas“ klubą.

Be Lietuvos ir Estijos klubų dėl nusipelniusio žaidėjo, trenerio ir pedagogo S.Butauto taurės kovoja Dnepropetrovsko „Dnepr“ ir Rygos VEF. Pirmajame pusfinalyje Sporto halėje Valdemaro Chomičiaus vadovaujama Ukrainos ekipa susikovė su VEF, kuriai diriguoja S. Butauto sūnus Ramūnas. Pergalę 88:45 (20:6, 23:14, 25:12, 20:13) iškovojo VEF krepšininkai, su kuriais kauniečiai rytoj kovos finale.

Komentaras. "Nepaisant įtikinamos pergalės, komandos žaidimu nelikau patenkintas. Ypač man nepatiko ekipos žaidimas ginantis. Jauni vaikinai privalo suprasti, kad jie turi dirbti gynyboje. Sezonas ilgas, tad mums gali prireikti ir jų pagalbos. "Žalgiriui" neatstovavo ne vienas svarbus krepšininkas, bet ir šios sudėties komanda turi rungtyniauti kur kas geriau", - portalui kaunodiena.lt sakė I.Zouros.

Kalbėdamas apie taurės finalo rungtynes I.Zouros pabrėžė, kad nekels tikslo būtinai iškovoti pergalę. "Man visiškai nesvarbu laimėti šį turnyrą ar bet kurias kontrolines rungtynes. Tačiau man ypač svarbu, kad mūsų jauni krepšininkai mokytųsi ir tobulėtų", - teigė "Žalgirio" strategas.

Rungtynės

"Žalgiris" rungtynes pradėjo toli gražu ne stipriausios sudėties. Komandai atstovavo ir dublerių komandos žaidėjai. Kauniečiai dvikovą pradėjo tokios sudėties: Lukas Lekavičius, Vytenis Lipkevičius, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas, Tadas Klimavičius.

Mačą sėkmingiau pradėjo svečiai iš Estijos. Po dviejų taiklių tritaškių jie pirmavo 6:2. Tačiau žalgiriečiai netrukus įsižaidė, perėmė iniciatyvą ie persvėrė rezultatą savo komandos naudai. Jie pirmavo 22:10, o pirmąjį kėlinį laimėjo 24:15.

13-ąją minutę po jaunojo kauniečių snaiperio Justo Tamulio tritaškio aikštės šeimininkai įgijo dviženklę persvarą. Tačiau "Tarvas" krepšininkai, kurie šį sezoną Estijos čempionate nusitaikę į aukštą vietą, žalgiriečiams neleido atitrūkti ir sugebėjo sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų (29:31).

Vis dėlto patyrę žalgiriečiai P.Jankūnas, T.Klimavičius sucementavo komandos gynybą, tad ekipos išėjo ilsėtis Kauno krepšininkams pirmaujant 43:31.

Iki pertraukos žalgiriečiams daugiausia taškų pelnė T.Klimavičius (9), V.Lipkevičius (8) ir L.Lekavičius (6).

Trečiasis kėlinys prasidėjo sėkmingais P.Jankūno reidais po svečių krepšiu, savo žodį tarė T.Klimavičius. Netrukus "Žalgirio" strategas Ilias Zouros komandos lyderius pasodino ant suolo. Jų vietą užėmė Mindaugas Kupšas, Edgaras Ulanovas. Nuo to estams nepalengvėjo, LKL čempionai toliau didino persvarą. Ypač sėkmingai į žaidimą įsitraukė E.Ulanovas, po trijų kėlinių jo sąskaitoje buvo 14 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje vyravo atviras krepšinis, svečiams iš Estijos nepavyko sumažinti atsilikimo. "Žalgiris" laimėjo net 26 taškų persvara - 92:66.

Rezultatyviausi. „Žalgiris“: P.Jankūnas 17 (8/9 dvit., 7 atk. kam., 6 kld.), T.Klimavičius 15 (6 atk. kam.), L.Lekavičius 11 (3/4 trit.), V.Lipkevičius 8, T.Dimša 8 (5 rez. perd.), J.Tamulis 8, T.Jogėla 7, E.Ulanovas 6, M.Kupšas 4, A.Milaknis 3, K.Vecvagars 3, V.Kariniauskas 2, P.Sorokas 0, N.Barauskas 0.

„Tarvas“: R.Keerles 22 (5 atk. kam.), M.Laksa 19, C.Bennettas 11 (5 rez. perd.).

Mačo video - čia.

Prieš mačą

Naujokas. Prieš pat varžybas „Žalgiris“ baigė pagrindinio komandos įžaidėjo paieškas. Lietuvos čempionų klubas pasirašė kontraktą su Justinu Dentmonu. 2012 m. pavasarį J. Dentmonas buvo pripažintas naudingiausiu NBA plėtojimosi lygos (NBDL) žaidėju. Tvirtai sudėtas 183 cm ūgio amerikietis prie sezonui besirengiančių žalgiriečių turėtų prisijungti jau kitos savaitės pradžioje. Su J. Dentmonu, netrukus švęsiančiu 28-ąjį gimtadienį, sutartis sudaryta vienam sezonui.

Rezervai. Žiūrovai Kauno komandą išvys gerokai pasikeitusią. Tiesa, žalgiriečiams negalės padėti Lietuvos rinktinei atstovaujantys Robertas Javtokas ir Martynas Pocius. Naujasis „Žalgirio“ treneris Ilias Zouros dar laukia iš rinktinės stovyklos grįžusio įžaidėjo Vytenio Čizausko. Estijos rinktinėje dar užimtas kitas žalgirietis Siimas Sanderis Vene. Tiesa, su gimtąja komanda jau pluša po traumų atsigaunantys puolėjai Paulius Jankūnas ir Tadas Klimavičius.

Istorija. Kauniečiai S. Butauto taurės turnyre gina čempionų titulą. Pernai, dar vadovaujami Joano Plazos, jie finale 105:101 po atkaklios kovos palaužė VEF ekipą.

TAUTOS VALIA (referendumas)

TAUTOS VALIA (referendumas)  portretas
Jau prasideda parašų rinkimų lapų dalinimai. Privaloma turėti asmens dokumentus! VILNIUJE: penktadienį nuo 15.00 iki 18.00, Kalvarijų g. 125 - 808 (Sigmos pastatas) Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos būstinėje, kontaktinis asmuo Julius Panka 868627791 sekmadienį nuo 12 iki 14 val. KAUNE: šeštadienį, 11-13 val. Donelaičio 2. Žemės ūkio rūmuose, kontaktinis asmuo Romas Kaulinis 868527278 KLAIPĖDOJE: šeštadienį 11-15 val., Šermukšnių 11, vaikų ir jaunimo klubas „Saulutė“, kontaktinis asmuo Inga Jarmalaitė 860757531 ŠIAULIUOSE: penktadienį 18 - 20 val. Vilniaus g. 173, „Valerijonas“ II aukštas, kontaktinis asmuo Vida Stankūnienė 860344498 PANEVĖŽYJE: penktadienį 16-18 val., Kosmonautų g.10 „BLYNŲ KLUBAS“, kontaktinis asmuo Rita Jusienė 861693499 Daugiau apie tai - zemesvardu.lt