Rusų žurnalistų akimis: kodėl „Žalgirio“ pasitraukimas VTB lygai bus naudingas?

 • Teksto dydis:

Kauno „Žalgirio“ komanda oficialiai pasitraukė iš VTB Vieningosios lygos, teigdama, kad pagrindinė priežastis – pernelyg užimtas tvarkaraštis. Iškart pasibaigus deryboms ne itin palankiai apie kauniečius atsiliepė vienas iš turnyro vadovų Andrėjus Širokovas.

Visgi rusai neketina liūdėti dėl „Žalgirio“, o jų žiniasklaidoje pasirodė straipsnis, kuriame apžvelgiama, kodėl „Žalgirio“ pasitraukimas yra naudingas VTB lygai.

Pateikiame „sports.ru“ žurnalisto straipsnį:

„Krepšinis, ypač Rusijoje, vystosi itin sunkiai. Ir net mes, geriausia lyga Europoje, turinti puikų ir aukšto lygio valdymą, nuostabiai dirbantį biurą, už savo nugaros padedantį banką bei itin krepšinį mylintį prezidentą, nepasiekėme maksimalaus rezultato. Turime dar ko siekti. Bet mes išspręsime visus klausimus ir pakilsime į padangių aukštumas“.

Esu įsitikinęs, kad tai visi žino, tačiau norėčiau pabrėžti.

Šiuos žodžius išsakė A.Širokovas. Tikiuosi, jis tai darė juokaudamas. Jis kalbėjo ir dar daugiau. Į klausimą, ar lyga turi bent menkiausių problemų, Širokovas atsakė „ne“ ir pridūrė, kad viskas klostosi pagal planą. Bet kuriam Rusijos ar Rytų Europos krepšiniu besidominčiam asmeniui turėtų kilti dvejopa nuomonė – arba generalinis lygos direktorius su rožiniais akiniais skraido padebesiais ir iš oro stato pilis, arba jis kvailai meluoja. „Žalgirio“ atsisakymas dalyvauti antroje pagal pajėgumą Europos lygoje atskleidžia A.Širokovo melą ir leidžia objektyviai vertinti VTB darbą.

Kalbant globaliai, pagrindine lygos problema formuluojasi labai paprastai: tai krepšinio lyga, kuri koncentruojasi ne ties krepšinio populiarinimu, o skatina neaiškias geopolitines vertybes. Tie žmonės, kurie jaučia negatyvius jausmus šiam projektui, būtinai kartos: „VTB Vieningoji lyga, Kaunas – krepšinio meka. O kur Jūsų Rusijos krepšinis? Vienas populiariausių klubų Rytų Europoje, „Žalgiris“, vienintelis yra ne Rusijos atstovas, demonstruojantis aukšto lygio krepšinį. Jo dalyvavimas padėjo užmiršti lygos neaiškumus (keistas tvarkaraštis, mažas rungtynių skaičius tarp daugumos Rusijos komandų, kai kurių rusų klubų, norinčių dalyvauti turnyre, paraiškų atmetimas) ir padėjo užmerkti akis ties susidomėjimo stoka ir mažu lankomumu.

Dabar gi viso to nebus ir po „Žalgirio“ išvykimo gali įžvelgti daug pliusų: ne tuos, kuriuos bando „parduoti“ A.Širokovas, keliančius šypseną, o tikrus pliusus. Ir štai kodėl.

Lietuvos grando atsisakymas turėtų pradėti priversti lygą galvoti apie esmines problemas ir keisti savo darbo požiūrį. Visų pirma, dabar galima nustoti gyventi iliuzijose: jau seniai didžiausios priešpriešos tarp Kauno ir Maskvos CSKA komandų nėra. Galbūt nostalgija ir išlieka, tačiau tik tiems, kas jau gyvenime matė visko. Antra, dabar teks žiūrėti į nemalonių skaičių statistiką ir kažką dėl jų nuspręsti, o ne atsimušinėti nuo visų klausimų, prikaišant lietuvių sirgalius. Trečia, dabar į viską reikės žiūrėti realistiškai: lietuviški ir ukrainietiški klubai toliau dalyvaus lygoje dėl finansinės naudos ir pinigų srauto. Kuomet tai baigsis, nepastebimai lygoje liks tik Rusijos komandos, kurias iki šiol spardė ir liepė sutikti su viskuo. Ir galiausiai, tai leis suprasti, kad Rusijos čempionatas – geras turnyras, kurį reikia vystyti. Vystyti su, galbūt, užsienio komandų pagalba. Tik ne jų lėšomis.

„Žalgirio“ atsisakymas turėtų būti pradžia lygos perdarymui. VTB lyga turėtų tapti atviru Rusijos čempionatu, kuriame varžytusi dominuojantys Rusijos klubai, o visi kiti dalyviai čia galėtų žaisti tik savo noru ir su rusų ekipų patvirtinimu.


Šiame straipsnyje: ŽalgirisVTBpasitraukimasnauda

NAUJAUSI KOMENTARAI

Arnas

Arnas portretas
VTB visada buvo ir bus Rusijos lyga. Realiai - Žalgiris jiems didelė netektis, finansinis nuostolis. Tai daugiausiai žiūrovų visoje lygoje rinkdavusi arena, legendinė komanda, dėl kurios net Rusijoje rinkdavosi daugelis žiūrovų (o ne dėl to, kad ten žaidžia Chimki ar Lokomotyvas). Vienareikšmiškai - tai prastas ženklas tarptautiniu mastu VTB lygai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių