R. Kaukėno ir D. Lavrinovičiaus klubas – Italijos krepšinio pirmenybių finale

Septintosiose Italijos vyrų krepšinio pirmenybių (Serie A) pusfinalio rungtynėse antrą vietą reguliariajame sezone užėmęs Rimanto Kaukėno ir Darjušo Lavrinovičiaus atstovaujamas Emilijos Redžo „Grissin Bon“ klubas pirmadienį namuose 85:80 (24:17, 18:19, 19:19, 24:25) nugalėjo trečiojoje pozicijoje reguliariajame sezone likusią Avelino „Sidigas“ ekipą su Benu Veikalu, laimėjo seriją iki keturių pergalių rezultatą 4-3 bei pateko į finalą.

Pusfinalio serijoje „Grissin Bon“ krepšininkai laimėjo pirmąsias (83:69), antrąsias (86:78) ir penktąsias (82:72) savo aikštėje žaistas rungtynes, o „Sidigas“ klubas nugalėjo trečioje (89:75), ketvirtoje (82:72) bei šeštoje (83:74) serijos dvikovose namuose.

Sėkmingiausiai pirmadienį nugalėtojų gretose žaidusio R. Kaukėno sąskaitoje – 17 taškų, gynyboje sugriebtas ir perimtas kamuolys, 5 rezultatyvūs perdavimai, 2 klaidos bei 2 pražangos. Per 27 žaidimo minutes jis pataikė 1 tritaškį iš 3, 5 dvitaškius iš 8 ir realizavo visus 4 baudų metimus.

Tai pat starto penkete rungtyniavęs D. Lavrinovičius pelnė 13 taškų, po krepšiais sugriebė 5 (2 – puolime) kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, dukart suklydo bei trissyk prasižengė. Per 19 žaidimo minučių jis pataikė 2 tritaškius iš 4, 3 dvitaškius iš 4 bei realizavo vienintelį baudos metimą.

B. Veikalas per 3 minutes pasižymėjo tik vienu gynyboje sugriebtu kamuoliu bei klaida.

14 taškų prie pergalės prisidėjo Amadeo Della Valle'as, 13 – Achile'as Polonara, 10 – Pietro Aradori.

23 taškus į nugalėtojų krepšį įmetė Jamesas Nunally'is, 22 – Ivanas Buva, 14 – Joe Raglandas, 10 - Maartenas Leunenas.

Italijos krepšinio čempionato finale „Grissin Bon“ susitiks su Manto Kalniečio atstovaujama Milano „EA7 Emporio Armani“ ekipa, kuri šešiuose pusfinalio mačuose (4–2) įveikė Venecijos „Umana Reyer“ komandą.