Puikią gynybą demonstravęs „Žalgiris“ palaužė „Lietkabelį“

Po didžiosios pertraukos aukštesnę pavarą įjungę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Betsafe–LKL“ pirmenybėse savų žiūrovų akivaizdoje 71:58 (12:18, 21:20, 22:6, 16:14) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“ komandą.

Nors rungtynės startavo Brandono Davieso gražia verpste bei sėkmingu Mariaus Grigoniu reidu (4:0), čia pat svečiai atsakė sausa savo atkarpa – 4:7. Ranką kyštelėjo dvitaškį metimą įtvirtinęs Antanas Kavaliauskas, bet „Lietkabelio“ krepšininkai priekyje jau buvo 6:16. Ketvirčio pabaigoje žalgiriečiams pavyko priartėti iki 12:18, kuomet dar kartą pasižymėjo M.Grigonis, o keturis taškus paeiliui rinko iš vidutinio nuotolio pataikęs jaunasis Laurynas Birutis.

Antrą kėlinį pradėjo savalaikis Edgaro Ulanovo perdavimas L.Biručiui ir žiūrovų aplodismentai pirmą kartą ant „Žalgirio“ arenos parketo žengusiam Derrickui Waltonui – 14:18. Tuomet Lietuvos čempionus į priekį rezultatu 21:20 išvedė puiki Aarono White‘o atkarpa, kai žalgirietis ne tik driokstelėjo iš toli, bet ir pademonstravo savo atletiškąsias savybes sugrūdęs kamuolį po įspūdingo skrydžio. Panevėžiečiams vėl perėmus iniciatyvą (21:24), metimu iš distancijos atsakė D.Waltonas, pražanga nesustabdė B.Davieso – 26:24. Puolime užtikrintai jautėsi E.Ulanovas bei Thomasas Walupas, tačiau klibanti gynyba ir iki 31:37 nutolę svečiai nedavė ramybės minutės pertraukėlės prašiusį Šarūną Jasikevičių. Per likusį laiką „Žalgiriui“ taškus sudėtingu kabliu rinko naudingiausias komandos krepšininkas L.Birutis – 33:38.

Reikiama energija trečiajame kėlinyje toliau spinduliavo M.Grigonis ir pastarojo tikslų perdavimą dėjimu pavertęs B.Daviesas – 38:40. B.Davieso savybes išnaudojo ir rezultatyvų perdavimą įsirašęs D.Waltonas, vis solidesnę kauniečių gynybą įformino E.Ulanovo blokas, o jau kitoje aikštės pusėje Edgaras išvedė „Žalgirį“ į priekį 42:40. Svečių tyla tęsėsi jau keturias minutes, spurtą iki 10:0 padidino antrą tolimą šūvį smeigęs A.White‘as – 45:40. Laiku ir vietoje atsirado T.Walkupas, ledus iš tolimos distancijos pralaužė pranašumą iki 50:43 auginęs Artūras Milaknis. Panevėžiečius į dar gilesnę duobę stūmė T.Walkupo puikų perdavimą dėjimu su pražangą vainikavęs L.Birutis, po eilinės varžovų klaidos baudas sumetė A.Milaknis, tad kėlinuką net 22:6 laimėję žalgiriečiai tvirtai žengė pergalės link – 55:44.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos čempionų puolimas vėl kiek sustojo, gynyba taip pat nebebuvo tokia solidi, tad neprabėgus nė trims minutėms, komandą pasitarimui sukvietė Š.Jasikevičius – 57:51. Ne pačiu lengviausiu reidu savo žodį tarė D.Waltonas, pusiau kabliu meistriškai krepšį atakavo dviženklę persvarą grąžinęs E.Ulanovas – 63:51. Paskutinėmis atakos sekundėmis taškus išgimdę svečiai baltos vėliavos nekėlė ir priartėjo iki 63:56. Pasidėjus priešpaskutinei minutei dar vieną tritaškį įsūdė A.White‘as, intrigą tolino gynyboje ir puolime atidirbęs D.Waltonas – 69:56. Per likusį laiką formalumus sutvarkė bei pergalę rezultatu 71:58 įtvirtino D.Waltono 6-ąjį rezultatyvų perdavimą triuškinamu dėjimu pavertęs L.Birutis.

„Žalgiris“: L.Birutis 13 (5/7 dvit., 6 atk. kam.), A.White‘as 13 (3/4 trit.), B.Daviesas 10, E.Ulanovas 9 (4 rez. perd., 2 blk.), A.Milaknis 7, M.Grigonis 6 (5 atk. kam.), D.Waltonas 6 (6 rez. perd., 3 per. kam.), T.Walkupas 5 (2 per. kam.), A.Kavaliauskas 2, N.Woltersas 0, L.Westermannas 0.

„Lietkabelis“: M.Morrisonas 16 (6/10 dvit., 2 blk.), P.Valinskas 9 (4 rez. perd.), F.Pilepičius 8.