Prieš Eurolygos atranką – repeticijos aikštėje

Kauno „Žalgirio“ dubleriai intensyviai rengiasi šį savaitgalį startuosiančiam jaunimo Eurolygos atrankos turnyrui. Prieš tarptautines kovas Kaune, žalgiriečiai sužaidė du Nacionalinės krepšinio lygos („Mezon“-NKL) mačus.

Kol kitos NKL ekipos ilsėjosi ir rengėsi lemiamiems mūšiams prieš atkrintamąsias varžybas, kauniečiai kibo į darbus. 28-jame ture Tomo Masiulio auklėtiniai mėgino pratęsti pergalių seriją Tauragėje, tačiau 58:73 (13:25, 20:17, 16:15, 9:17) neprilygo „Tauragės“ komandai. Šios ekipos - turnyro lentelės kaimynės, tačiau visiškai skirtingos. Kauniečiams atstovauja tik perspektyvus jaunimas, o tauragiškiai pasitelkė ne vieną patyrusį, užsienio klubuose legionieriaus duonos ragavusį krepšininką. Būtent patirtis šįsyk padėjo šeimininkams. Nors svečiams šiame mače padėjo ir pagrindinėje „Žalgirio“ ekipoje į aikštę išbėgantys krepšininkai: Gytis Masiulis, Martynas Sajus ir Martynas Arlauskas, tačiau „Tauragė“ turėjo savų argumentų. Aivaro Kvedaravičiaus (18 taškų), Pauliaus Morkeliūno (16) ir Artūro Pelšso (14) vedami šeimininkai iškart perėmė rungtynių kontrolę ir kauniečiams didesnių vilčių nesuteikė. Ypač nesėkmingai kauniečiams susiklostė ketvirtojo kėlinio pradžia, kai jie smigo į duobę 1:11 ir ėmė atsilikinėti beveik triuškinamai (50:68).

Kauniečiams daugiausia taškų pelnė Gytis Masiulis 20 (6/7 dvitaškių), Matas Jogėla 11 bei Marius Valinskas 7.

Prieš tai žalgiriečiai namie antrą kartą per kelias savaites  88:84 (19:26, 21:15, 20:24, 28:19) laimėjo principinę akistatą su Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo dubleriais - „Perlo“ krepšininkais. Trečiosios šį sezoną prieš vilniečius pergalės link T.Masiulio ekipą vedė jo sūnus Gytis, pelnęs  25 taškus ir surinkęs 36 naudingumo balus. Tiesa, vilniečiai didžiąją rungtynių dalį diktavo savo žaidimą ir likus daugiau nei trims minutėms dar buvo priekyje 82:80. Jiems persvarą grąžino Deividas Sirvydis. Buvusio žinomo Vilniaus „Statybos“, „Lietuvos ryto“ bei „Sakalų“ krepšininko Virginijaus Sirvydžio sūnus tuo momentu įprūdė tritaškį bei pridėjo dvitaškį. Vis dėlto kauniečiai parodė charakterį ir atsakė dviem iš eilės Roko Jokubaičio dvitaškiais – 84:82. Netrukus šis perspektyvus įžaidėjas pridūrė ir du baudos metimus, o tolesnės svečių pastangos gelbėtis vaisių nedavė.

Po šių mačų žalgiriečiai su 16 pergalių ir 12 nesėkmių rikiuojasi 5-oje pozicioje, artimiausius persekiotojus „Tauragę“, „Telšius“, „Jonavą“ ir Molėtų „Ežerūną“ lenkdami 3 laimėjimais. Tiesa, trys pastarieji yra žaidę dviem mačais mažiau.