Pražangų rekordai laimėti nesutrukdė

Vien tai, kad prieš tave išsirikiuoja lygos autsaiderės, lengvos pergalės negarantuoja. Tuo įsitikino Kauno „Aistės-LSMU“ krepšininkės, pasiekusios „Huawei Moterų lygos“ pražangų rekordą, tačiau sugebėjusios surengti pergalingą spurtą.

Roko Kondratavičiaus auklėtinės, kurioms dėl traumos negalėjo padėti viena lyderių Karolina Kazočiūnaitė, savo aikštėje turėjo gerokai paprakaituoti, kad sutramdytų viešnias iš  Klaipėdos - LCC krepšininkes. Jaunosios klaipėdietės antrojo kėlinio pabaigoje atsilikinėjo net 16 taškų  (26:42) ir atrodė palaidojusios mačą, tačiau pademonstravo charakterį ir sugebėjo atsitiesti. Viliaus Stanišausko treniruojama komanda trečiąjį kėlinį laimėjo įtikinamai (26:16), o ketvirtojo pradžioje pažėrė du tritaškius paeiliui ir po Austės Jurevičiūtės dvitaškio pasivijo (58:58). Maža to, 36 min. Viltė Andrunavičiūtė taikliomis baudomis išvedė LCC į priekį (66:64). Prie sėkmingo klaipėdiečių spurto prisidėjo didžiulis kauniečių pražangų skaičius. Vienu metu „Aistės-LSMU“ turėjo beveik 20 pražangų daugiau nei priešininkės! O akistatą šeimininkės baigė su šį sezoną rekordinių lygos rodikliu - 30 užfiksuotų pražangų. LCC studentės metė net 38 baudų metimus, o jų oponentės – tik 7.

Tačiau net ir tokie rodikliai šeimininkėms nesutrukdė laimėti. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui gavusios gerokai pylos, kaunietės mobilizavosi. Martyna Petrėnaitė prasiveržė po krepšiu, Urtė Slavickaitė svarbiu momentu perėmė kamuolį ir užbaigė greitą ataką (69:66) ir šeimininkės ėmė tolti. Laimėjusios atkarpą 18:4, „Aistės-LSMU“ įsirašė 12-ąją pergalę (82:70) per 16 mačų. Nugalėtojų gretose naudingiausiai rungtyniavo Gabija Šegždaitė, per 28 min. pelniusi 15 taškų (5/8 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), atkovojusi 9 bei perėmusi 2 kamuolius, atlikusi 4 rezultatyvius perdavimus ir surinkusi 24 naudingumo balus. Rezultatyviausiai žaidė Brigita Sinickaitė - 19 taškų (4/10 dvit.). Martyna Petrėnaitė pridėjo 14 taškų, Deimantė Žukaitė 11. LCC gretose labiausiai pasižymėjo: Rusnė Būgaitė 19 (5 atk. kam., 8 kl.), Viltė Andrunavičiūtė 18 (5 atk. kam.), Evelina Razgutė 10.

„Sezono pradžioje mūsų stiprioji pusė buvo gynyba, o dabar situacija priešinga. Klystame elementariose situacijose, leidžiame varžovėms išnaudoti savo stipriąsias savybes, paskubame su sprendimais. Laukia daug darbo“, - pabrėžė „Aisčių-LSMU“ treneris R.Kondratavičius.

„Pradėjome su gera energija, bet po dviejų kėlinių viskas apsivertė. Gynyba nebuvo tokia, kokia turėjo būti, bet gerai, kad pabaigoje mobilizavomės“, - vairininkui pritarė Brigita Sinickaitė.

„Pradžioje išsigandome kauniečių agresyvios gynybos, bet vėliau grįžome į kovą, sėkmingai provokavome pražangas ir rinkome taškus. Nors pralaimėjome, noriu pasveikinti savo komandą su tokiu žaidimu“, - dėstė LCC strategas Vilius Stanišauskas.

Antroje lygos vietoje žengiančios kaunietės ir paskutinę, šeštąją vietą su viena pergale per 16 rungtynių užimančios klaipėdietės ateinančią savaitę susitiks dar kartą.