Pergalingą žygį lietuviai pratęsė nugalėję Irano rinktinę

Lietuvos vyrų rinktinė toliau žygiuoja pergalių keliu. Jono Kazlausko auklėtiniai Slovėnijoje vykstančiame draugiškame turnyre 80:67 (21:11, 17:20, 18:18, 24:18) įveikė Azijos čempionus Irano krepšininkus.

Antrajame kėlinyje Martynas Pocius gavo varžovo smūgį į pakaušį ir buvo priverstas palikti parketą, mat galva buvo prakirsta. Tiesa, kurį laiką praleidęs ant suoliuko gynėjas sugrįžo į aikštelė ir tęsė pasirodymą.

Kita dvikova lietuvių laukia šeštadienį – grumtis teks su turnyro šeimininkais slovėnais.

Rungtynių eiga

Lietuviai mačą pradėjo užtikrintai ir nuo pirmų minučių ėmė tolti nuo varžovų – 8:0. Pirmuosius taškus iraniečiai pelnė tik prabėgus daugiau nei trims minutėms (1:8), o H.Haddadi vėliau pridėjo dvitaškį – 3:8. Tiesa, lietuvius sustabdyti jiems buvo didelis iššūkis (12:3), o įpusėjus ketvirčiui skirtumas tapo dviženklis – 15:5. Taškus iraniečiai ir toliau rinko baudų metimais (7:15), o po kelių tikslių dvitaškių, likus žaisti dvi su puse minutės pirmame ketvirtyje, jų atsilikimas ištirpo iki šešių – 11:17. Vis dėlto arčiau lietuviai varžovų neprisileido ir kėlinį baigė pirmaudami 21:11.

Sustoti lietuviai neketino ir antrame ketvirtyje (25:13), o jų pranašumas vis augo – 30:15. Skausmingą smūgį į pakaušį gavo Martynas Pocius, tad jis buvo priverstas prisėsti ant suoliuko. Įpusėjus kėliniui Irano rinktinė atsilikimą sumažino iki vienaženklio (24:33), o likus kiek daugiau nei dviem minutėms komandas skyrė vos šeši taškai – 33:27. H.Haddadi pataikė iš po krepšio (29:33), tad iš Lietuvos pranašumo teliko keturi taškai. Vis dėlto R.Seibutis dar smeigė tritaškį, tad į ilgąją pertrauką lietuviai iškeliavo pirmaudami 38:31.

Po didžiosios pertraukos iraniečiai priminė, kad pasiduoti tikrai neketina (36:39), bet lietuviai arčiau oponentų taip pat nesiruošė prisileisti bei susigrąžino dviženklę persvarą – 50:40. Skirtumas greit tapo vienaženklis (45:52), M.Kuzminskas pelnė pirmuosius taškus (54:45), bet iraniečiai atsakė tuo pačiu – 47:54. Iki ketvirčio pabaigos skirtumas liko toks pats – 56:49.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo nesportine P.Jankūno pražanga, bet neprabėgus nė dviem minutėms mūsiškiai jau buvo susigrąžinę dviženklį pranašumą – 61:51. Lietuvos rinktinė tęsė spurtą (68:51), o įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė aštuoniolika taškų – 73:55. Iraniečiai smeigė tritaškį (58:73), skirtumas sumažėjo iki trylikos (60:73), bet M.Pocius pelnė dešimtąjį savo tašką – 75:60. Iraniečių spurtas 5:0 leido priartėti (65:75), bet tuo pačiu atsakė ir mūsiškiai – 80:65. Mačą Lietuva laimėjo ir eilinę pergalę iškovojo rezultatu 80:67.