J. Kazlauskas po pergalės prieš Gruziją: mane labai neramina žaidėjų atsipalaidavimas (komentaras)

Lietuvos vyrų rinktinė užbaigė pasiruošimą  artėjančiam Europos krepšinio čempionatui. Kauno „Žalgirio“ arenoje mūsiškiai po pratęsimo 88:83 nugalėjo Gruzijos rinktinę ir kontrolinių rungtynių cikle iškovojo 11 pergalę.

Lietuviai trečiajame ketvirtyje išbarstė beveik visą turėtą 16 taškų pranašumą, o paskutiniajame kėlinyje gruzinų natūralizuotas amerikietis Ricky Hickmannas dvejais taikliais baudos metimais rezultatą išlygino.

Pergalei išplėšti Jono Kazlausko auklėtiniai turėjo 4 sekundes, tačiau Lino Kleizos dvitaškis tikslo nepasiekė. Savo žodį rinktinės lyderis tarė pratęsimo metu. Užtikrintas L. Kleizos žaidimas leido lietuviams švęsti dar vieną pergalę.

Beje, pratęsimas galėjo būti ir nežaidžiamas, tačiau pratęsti rungtynes panoro Gruzijos rinktinės treneris Igoris Kokoskovas.

Komentaras. Jonas Kazlauskas, Lietuvos rinktinės treneris: „Neturiu daug ko pasakyti. Mūsų žaidėjai jau buvo susikrovę lagaminus mintyse. Tai labai ir labai neramina. Buvo neblogų epizodų, bet buvo ir šoko. Taip mačas ir klostėsi. Dar reikia labai daug dirbti, daug buvo kalbėta, bet daug kas nepavyko. Ne visada priimdavome teisingus sprendimus. Kai kurie mūsų krepšininkai sloguoja po išvykos į Atėnus, nes ten buvo karšta, o visur gyvenome su kondicionieriais. Žinoma, gruzinų komanda yra pajėgi, ne vieną varžovą yra įveikusi. Paskutinė ataka per ketvirtą kėlinį vyko pagal planą, bet L. Kleizai nepasisekė. Dėl pratęsimo leidom pasirinkti svečiams. Kadangi jie norėjo žaisti, mes neatsisakėme, nors paprastai per draugiškas rungtynes pratęsimai nežaidžiami“.

Lietuvos rinktinė jau rytoj išvyksta į Slovėniją, kur vėlų trečiadienio vakarą susitiks su serbais.

Palydėtuvės. „Galit nelaimėti, bet padarykite Slovėnijoje viską, kad vakarais galėtumėte ramia sąžine užmigti“, - po mačo surengtose palydėtuvėse krepšininkams linkėjo Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas.

„Žinoma, visi įpratę savo komandą matyti geriausia. Tikiuosi, kad savo tikrojo veido dar neparodėme. Jį parodysime Europos čempionate“, - tikino Jonas Kazlauskas.

Improvizuotas renginys truko itin trumpai. Krepšininkai atsiribojo nuo ilgų kalbų. Lengvai užkandę jie patraukė ilsėtis prieš skrydį į Slovėniją.

Statistika:

Lietuva: Lietuvos rinktinė: L. Kleiza 18, R. Seibutis 15, M. Kuzminskas 11, J. Valančiūnas 10.

Gruzijos rinktinė: V. Sanikidzė 28, G. Šermadinis 21, M. Markoišvilis 18.

Rungtynių eiga

I kėlinys. Lietuvos rinktinės startinis penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza ir Jonas Valančiūnas.

Mačas prasideda lietuvių klaida puolime. Pirmieji savo taškų sąskaitą atidaro gruzinai. J. Valančiūnas kitoje atakoje atsako dviem taškais su varžovo pražanga. R. Seibutis pataiko iš toli.  Po gražaus J. Mačiulio perdavimo dar 2 taškus prideda R. Seibutis.

Gruzinai pataiko du tritaškius iš eilės ir išsiveržia į priekį - 10:7. Big V rezultatą sušvelnina iki minimumo. V. Sanikidze įsismagina - smeigia antrąjį tritaškį, sėkmingai prasiveržia po krepšiu, lietuviai dar kartą suklysta. Per 5 minutes mūsiškiai jau suklydo 4 kartus. 

Du R. Seibučio taškai su varžovo pražanga. J. Valančiūnas pataiso L. Kleizos metimą. Gruzinai pataiko iš toli paskutinę atakos sekundę, L. Kleiza prasižengia puolime ir vėl nevengia pokalbių su teisėjais. Po M. Kalniečio perdavimo 2 taškus iš po krepšio pelno ir D. Motiejūnas. M. Kuzminskas užbaigia lietuvių ataką 2 taškais su pražanga. Po pirmojo kėlinio - lygybė (19:19).

II kėlinys. Sėkminga lietuvių atkarpa - M. Pocius ketvirtį pradeda taikliu tritaškiu. Dar vienas gražus M. Kuzminsko reidas. R. Javtokas pataiko "kabliu". M. Pocius smeigia dar vieną tritaškį. Po juvelyrinio D. Lavrinovičiaus perdavimo dar kartą pasižymi D. Motiejūnas. Sužaidus 15 minučių lietuviai pirmauja 31:26.

D. Lavrinovičius taiklus iš toli, D-Mo ir M. Kalniečio dvitaškiai. Savo taškų sąskaitą atidaro ir J. Mačiulis. J. Kazlausko auklėtiniai įgija 9 taškų deficitą. Lietuviai suklysta 9 kartą. Du J. Valančiūno taškai su varžovo pražanga. Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinė priekyje - 43:31.

Iki didžiosios pertraukos rezultatyviausiai mūsiškių gretose rungtyniavo J. Valančiūnas, kuris pelnė 10 taškų. D. Motiejūnas pridėjo 7, R. Seibutis ir M. Pocius po 6 taškus.

III kėlinys. Aikštėje pasirodęs K. Lavrinovičius pasižymi tritaškiu. Tą patį padaro ir M. Kuzminskas. Vėliau lengvasis krašto puolėjas deda iš viršaus ir lietuviai dar labiau atitrūksta -51:35.

V. Sanikidze skirtumą sušvelnina 3 taškais. Du taiklūs D. Lavrinovičiaus baudos metimai. Iš T. Delininkaičio kamuolį atima R. Hickmannas, gruzinai priartėja iki 7 taškų. Lietuviai pataiko iš toli. 

Svečiai grėsmingai priartėja iki 3 taškų žymos. J. Mačiulis taiklus nuo baudos metimo linijos. Varžovai atsako tritaškiu. Dar vienas dvitaškis ir gruzinai išlygina rezultatą. L. Kleiza taiklus iš toli. Po trijų kėlinių lietuviai turi vos vieno taško pranšumą - 60:59. 

IV kėlinys. Iš vidutinio nuotolio pataikęs L. Kleiza netrukus užsidirba 3 asmeninę pražangą. L. Kleiza dar kartą taiklus iš tolimojo aikštės kampo. Gruzinai kol kas laimi kovą dėl atšokusių kamuolių 30:29.

R. Seibučio taškai padeda stabilizuoti padėtį ir lietuviai vėl įgija 9 taškų pranašumą. Gruzinų tritaškiai skrieja pro šalį, o D-Mo pelno 2 taškus su varžovo pražanga. R. Seibutis realizuoja abu baudos metimus. Keturi iš eilės gruzinų taškai ir skirtumas vėl mažėja iki 6 taškų. Įspūdingas V. Sanikidzes dėjimas.

Gruzinų gynėjas pataiko tritaškį, J. Valančiūnas praranda kamuolį. R. Hickmannas likus 4 sekundėms išlygina rezultatą. Paskutinė lietuvių ataka nesėkminga - L. Kleizos metimas skrieja pro šalį. 

Pratęsimas galėjo būti ir nežaidžiamas, tačiau gruzinų treneris užsigeidė rungtyniauti toliau.

Pratęsimas. Sužaidus pusnatros minutės abi komandos nėra pelnę nė taško. Svečių vidurio puolėjas išveda gruzinus į priekį. L. Kleiza tritaškiu sugrąžina lietuviams minimalų pranašumą. Varžovams teisėjai fiksuoja žingsnius. 

R. Seibučio metimas iš vidutinio nuotolio didina lietuvių pranašumą iki 4 taškų. L. Kleiza demonstruoja plieninius nervus - dar kartą pataiko iš toli. Gruzinai sumažina skirtumą iki 3 taškų. Svečiai turėjo šansą išlyginti rezultatą, tačiau jų tolimas šūvis skriejo pro šalį. Lietuvių pergalę įtvirtino 2 taiklūs baudos metimai. Galutinis rezultatas - 88:83.

Situacija prieš rungtynes

Palydėtuvės 2.  Apmokymai baigti. Nuo rugpjūčio 5 d. Jono Kazlausko treniruojami lietuviai sužaidė 11 kontrolinių mačų, per kuriuos patyrė vos vieną nesėkmę. Rungtynės su gruzinais – paskutinė proga išvysti Lietuvos rinktinę rungtyniaujančią namų arenoje prieš jau trečiadienį Slovėnijoje startuosiantį Europos čempionatą.

Derlius. Per pusę vasaros gerokai išryškėjo rinktinės braižas – žaisti per aukštaūgius. Būtent tokia sistema vadovaujasi J. Kazlauskas ir tai puikiai atsispindėjo draugiškų rungtynių cikle. Šiuo metu trenerių štabas laužo galvą, kaip į žaidimą kuo labiau įtraukti antrosios linijos krepšininkus ir surasti tobulą balansą tarp komandos „mažiukų“ ir milžinų.

Robotas. Geriausias visų laikų Lietuvos krepšininkas ir dabartinis krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis turi ko pamokyti jaunąjį vidurio puolėją Joną Valančiūną: „Po sezono NBA lygoje jis grįžo kažkoks apsunkęs ir „surobotėjęs“. Dingo jo plastiškumas ir mokėjimas žaisti „2 prieš 2“. Kai baudos aikštelėje rimti vyrai – sienos galva nepramuši. Jonui reiktų dažniau atmesti kamuolį atgal ir dar kartą pabandyti kirsti į baudos aikštelę“,  - nemokamus patarimus Big V dalijo A. Sabonis. Ar rinktinės ir Toronto „Raptors“ „centras“ juos išgirs?

Atstumtieji. Ant Slovėnijos miestelio Jesenicės aikštelės parketo neišvysime atakuojančio gynėjo Martyno Gecevičiaus ir įžaidėjų Vytenio Čižausko bei Ado Juškevičiaus. Galutinis Lietuvos rinktinės dvyliktukas Europos čempionate: Įžaidėjai: Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis. Atakuojantys gynėjai: Martynas Pocius, Renaldas Seibutis. Lengvieji krašto puolėjai: Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis. Sunkieji krašto puolėjai: Donatas Motiejūnas, Kšištofas Lavrinovičius. Vidurio puolėjai: Jonas Valančiūnas, Darjušas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas.

Varžovai. Europos čempionatui taip pat besiruošiantys gruzinai iki šiol sužaidė 9 rungtynes. Šiandieniniai lietuvių varžovai pergales šventė prieš Serbijos, Bosnijos ir Hercegovinos komandas, bei dukart įveikė Izraelio rinktinę. Be NBA žaidėjų Zazos Pachulios ir Tornike Shengelia šiemet rungtyniaujantys gruzinai buvo priversti pripažinti lenkų, italų, prancūzų, bosnių ir žydų pranašumą. Paskutiniame mače rezultatyviausiai Gruzijos rinktinės gretose žaidė George'as Tsintsadze (19 tšk), Viktoras Sanikidze (15) ir Ricky Hickmanas (15).NAUJAUSI KOMENTARAI

vcv

vcv portretas
viskas ok su ta rinktine

xx

xx portretas
Po straipsniu publikaciju matosi kad komentaru niekas neskaito.O juose pasakoma daug tiesos. 1Kad kalnietis rinktines greito zaidimo stabdis. 2kad Valanciunas neturi tiek patirties kad zaidimas butu lipdomas per ji. Jo funkcija turetu buti kamuolius atkovoti.Arba pasuoti Motiejunui. 3deje deje mokint nesiruosiu BET aktyvia gynyba priesininkai musu komanda pavercia apskritu nuliu. Esu patriotas ir viliuosi Lietuvos pergaliu.

vc1

vc1 portretas
Krepšinis gyvai internetu per pc. Arba per torrent playeri: http://topcar.lt/tv/tv3/ gero grajaus.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių