Nuo snaiperių neapsigynusi Lietuvos jaunių krepšinio rinktinė nusileido rusams

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą Latvijoje vykstančio Europos čempionato antrajame etape. Sauliaus Štombergo auklėtiniai 59:68 (7:18, 18:15, 9:15, 25:20) nusileido bendraamžiams iš Rusijos.

Po šios nesėkmės lietuviai su 2 pergalėmis ir tiek pat pralaimėjimų nukrito į ketvirtąją E grupės poziciją. Rytoj mūsiškiai 18.30 val. susikaus su Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkais.

Šiose rungtynėse abi komandos dažnai atakavo iš tolimos distancijos, tačiau šiuo ginklu labiau pasinaudoti sekėsi rusams (16/45, 36 proc. prieš 25/42, 60 proc.).

Lietuvių startinis penketas: Žydrūnas Jurgutis, Ričardas Verbickas, Lukas Grabauskas, Domantas Sabonis ir Norbertas Giga.

Dvikovos pradžia mūsiškiams susiklostė ypač nesėkmingai – drąsiai rungtyniavę ir daugumą metimų pataikę rusai pabėgo į priekį, tuo tarpu lietuviams krepšys buvo visiškai užrištas (0:11). Pirmuosius taškus Lietuvai šeštąją rungtynių minutę pirmasis taškus pelnė Haroldas Saprykinas, tačiau Rusija ir toliau dominavo aikštėje (4:18). Po kurio laiko H.Saprykinas tritaškiu sušvelnino atsilikimą, tačiau pasibaigus ketvirčiui jis išliko dviženklis – 7:18.

Antrajame kėlinyje savo taškų sąskaitą atidarė ir Lietuvos rinktinės lyderis D.Sabonis (15:29). Vis dėlto, S.Štombergo auklėtiniams pavyko išsikapstyti iš duobės – surengę spurtą 10:2 jie išstirpdė atsilikimą iki 6 taškų (25:31). Į didžiąją pertrauką komandos išėjo Rusijai pirmaujant 33:25.

Antroje susitikimo dalyje aikštėje puolimą pakeitė gynyba – per 5 minutes komandos įmetė vos po 5 taškus (30:38). Po R.Verbicko dvitaškio ties 32 taškų riba sustoję lietuviai ilgą laiką negalėjo pelnyti taškų, tačiau nesėkmingą atkarpą nutraukti pavyko H.Saprykinui. Pasibaigus trečiajam ketvirčiui Lietuva vėl turėjo dviženklį deficitą – 34:48.

Lemiamą kėlinį 7:0 pradėję lietuviai skirtumą sumažino perpus (41:48), tačiau varžovų tai nepaveikė – jie vos per pusantros minutės atstatė buvusią situaciją (54:41). Vis labiau iniciatyvos ėmėsi D.Sabonis, tačiau jo vieno pastangų retai užtekdavo – Rusija vis labiau tolo (64:49). Lietuviams intrigos sugrąžinti nepavyko, aštuoniolikmečiai patyrė pirmąją nesėkmę antrajame Europos čempionato etape – 59:68.