NKL čempionate kandžiojosi ir autsaideriai

Kauno technologijos universiteto (KTU) komanda – akivaizdi turnyro autsaiderė, tačiau studentai savaitgalį parodė tikrą kovotojų charakterį ir įsirašė ilgai lauktą pergalę.

D.Rediko neišvydo

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL-"Mezon") čempionate – netikėtumas. Jo autoriais tapo KTU studentai, savaitgalį iškovoję vos trečiąją pergalę per 20 turų. Paskutinėje, 14-ojoje, pozicijoje besirikiuojantys kauniečiai šeštadienį namuose 81:79 (21:20, 21:26, 16:17, 23:16) nugalėjo kur kas aukščiau (6-oji vieta) įsitvirtinusius "Jonavos" krepšininkus.

Prieš mačą jo intrigą pakurstė "Jonavos" klubo naujienos. Šį sezoną sėkmingai rungtyniaujantys jonaviečiai pasirašė sutartį su legionieriumi iš Kinijos 26 metų 210 cm ūgio Yu Hengu. Rungtynių išvakarėse į peržiūrą pakviestas ir kitas kandidatas. Su ekipa ėmė treniruotis 24-erių metų 192 cm ūgio gynėjas Dovydas Redikas. Šis praeityje vienas ryškiausių Lietuvos krepšinio talentų neseniai grįžo iš Graikijos, kur turėjo problemų ir dėl sportinės drausmės, ir su teisėsauga. Tačiau sirgalius itin dominęs debiutas užvakar neįvyko – žaidėjas neatvyko su komanda į Kauną. Aukštaūgis iš Kinijos KTU salėje apsilankė, tačiau taip ir nepakilo nuo atsarginių suolo.

Įtampa – iki pabaigos

Nežinia, ar naujokų pagalba būtų pravertusi, tačiau energijos "Jonavos" ekipai labai trūko. Kauniečiai žaidė su ypatingu nusiteikimu. Juos suerzino apmaudus pralaimėjimas išvakarėse, kai vos vienu taškeliu (94:95) svečiuose nusileista Molėtų "Ežerūnui". Tame mače studentai išplėšė pratęsimą, tačiau buvo priversti įsirašyti jau septynioliktą nesėkmę. Dvikovos baigtį nulėmė molėtiškis Laurynas Kirlys, likus 10 sek. iki pratęsimo pabaigos, smeigęs tolimą metimą.

Tuo tarpu jonaviečiai penktadienį išeikvojo dar daugiau jėgų, kol savo aikštėje po dviejų pratęsimų 105:103 palaužė "Telšių" klubą.

Vis dėlto šeštadienį Kaune sąlygas diktavo svečiai. Ilgesnę rungtynių dalį pirmavę jonaviečiai prieš lemiamą rungtynių ketvirtį turėjo penkių taškų persvarą (63:58). Igno Daukšio vedama KTU ekipa jau kėlinio viduryje išlygino rezultatą (71:71). Karolio Šaruko pastangomis "Jonavai" pavyko susikrauti keturių taškų pranašumą, likus žaisti kiek daugiau nei minutę susitikime (78:74). Vytauto Pliaugos auklėtiniai atsakė 5 taškais iš eilės (78:79), o kitoje atakoje K.Šarukas, pataikęs vieną baudą, išlygino rezultatą (79:79).

KTU lemiamai atakai turėjo 15 sek., o ją taikliu metimu realizavo I.Daukšys (79:81). Jonaviečiai paprašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos per likusias 4 sek. sėkmingos atakos nesurezgė.

KTU daugiausia taškų pelnė I.Daukšys 20, Julius Kigas 14, Augustas Žilinskas 11, Deividas Rinkūnas 10.

"Jonavai": K.Šarukas 19 (9 atk. kam.), Mykolas Dieninis 17, Martynas Pacevičius 12 (8 atk. kam.), Ebuka Anyaorah 10, Lukas Grabauskas 9.

Lyderių pamoka

Kita Kauno komanda "Žalgiris-2" savaitgalį savo arenoje 74:64 pranoko Klaipėdos "Neptūną-Akvaservis, bet išvykoje 73:94 neprilygo lygos lyderiui Šakių "Vyčiui". Kaune "Žalgiriui-2" daugiausia taškų pelnė: Martynas Sajus ir Rokas Jokubaitis po 15, Erikas Venskus 12, Lukas Uleckas ir Ignas Sargiūnas po 9.

"Neptūnas-Akvaservis": Valdas Vasylius 16, Mindaugas Stašys ir Arūnas Mikalauskas po 11, Ignas Ramašauskas 9 (9 atk. kam.).

Šakiuose "Žalgirio-2" ekipos gretose labiausiai pasižymėjo: Rokas Jokubaitis 13, Martynas Sajus 12, Matas Jogėla 9. "Vytis": Marijus Užupis 18 (8/11 metimų), Edvinas Jezukevičius 16, Gytis Radzevičius 15.

Jaunieji žalgiriečiai su dešimčia laimėjimų kvėpuoja į nugarą Jonavos krepšininkams ir žengia septinti.

Šiame straipsnyje: NKLkrepšinisKTU komanda