„Neptūno“ krepšininkai – turnyro Latvijoje čempionai

Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubas Liepojoje vykusio „Wind Basket“ turnyro finale 86:84 (27:16, 17:25, 20:26, 22:17) palaužė „Samara“ krepšininkus bei iškovojo pirmąjį šio sezono titulą.

Naudingiausio turnyro žaidėjo apdovanojimo sulaukė įspūdingai finale rungtyniavęs Jerai Grantas. Amerikietis lemiamame turnyro mače pelnė 20 taškų (dvitaškiai 9/10, baudos 2/2), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

Geriausiu Klaipėdos komandos krepšininku šiame turnyre išrinktas Gytis Masiulis, per trejas žaistas rungtynes rinkęs po 11 taškų bei 16 naudingumo balų.

Pusšimčio į Liepoją komandą palaikyti atvykusių sirgalių akivaizdoje „Neptūno“ ekipa rungtynes pradėjo spurtu 9:0, o pirmojo po pirmojo ketvirčio klaipėdiečiai buvo įgiję dviženklį pranašumą 27:16. Vis dėlto antrajame kėlinyje užstrigę Kazio Maksvyčio auklėtiniai į ilgąją pertrauką nusinešė trapią trijų taškų persvarą (44:41). Pirmojoje mačo pusėje „Neptūno“ gretose rezultatyviausiai žaidė Lorenzo Williamsas - 9 taškai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 11 naudingumo balų. Tuo metu Jerai Grantas per pirmuosius du kėlinius pataikė visus keturis dvitaškius bei surinko 8 taškus.

„Neptūno“ vidurio puolėjas sėkmingą pasirodymą pratęsė ir trečiajame ketvirtyje - per pirmąsias 4 kėlinio minutes pelnė 10 taškų, iš kurių 6 surinkti galingais dėjimais į krepšį. Po minutės pertraukėlės „Samara“ spurtavo 10:0 bei išsiveržė į priekį 59:57. Taškų tylą „Neptūno“ komandoje nutraukė baudų metimus pataikęs Tomas Delininkaitis.

Ketvirtajame kėlinyje Gytis Masiulis pataikė šešis baudų metimus, L. Williamsas smeigė tritaškį, Laimonas Kisielius pridėjo du dvitaškius, o „Neptūnas“, likus 2 minutėms iki susitikimo pabaigos, nuo varžovų pabėgo septyniais taškais (83:76). Vis dėlto „Samara“ ekipa po minutės pertraukėlės sužaidė sėkmingą atkarpą 8:0 bei persvėrė rezultatą (83:84). Lemiamu metu nedrebėjo veterano T. Delininkaičio ranka - jis pataikė dvitaškį, o vėliau ir pergalę įtvirtinusį baudos metimą.

Nugalėtojų gretose J. Grantas surinko 20 taškų, L. Williamsas - 12, Gytis Masiulis - 11.

„Turnyrą vertinu gerai, nes jį laimėjome. Visgi mums dar nepavyksta išlaikyti gero ritmo viso mačo metu. Tiek šį, tiek penktadienį vykusį susitikimą galėjome užbaigti geriau, tačiau mūsų žaidime dar pasitaiko bangavimo. Tai natūralu, nes sezono startas. Džiugina gera ekipos atmosfera, tikimės, kad žingsnis po žingsnio pasiruošime sezonui“, - sakė „Neptūno“ treneris K. Maksvytis.