„Neptūnas“ VTB pirmenybėse nukovė baltarusius

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę VTB Vieningosios lygos pirmenybėse. Šių varžybų debiutantai savo žiūrovų akivaizdoje, „Švyturio“ arenoje, po pratęsimo rezultatu 110:106 (19:25, 33:22, 14:18, 20:20, 20:16) nukovė Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) atstovus.

Svečiai rungtynes pradėjo geriau - 8:2, 15:7. Susidarė įspūdis, kad neptūniečiai jautė startinį jaudulį.

Tačiau netrukus į žaidimą įsijungė ir pajūrio atstovai: puikiai į žaidimą įsiliejęs Martynas Mažeika pataikė porą tolimų metimų, dar kelis taškus iš po krepšio pridėjo Laurynas Mikalauskas ir Nikita Barinovas. Antrojo kėlinio viduryje „Neptūnas“ jau buvo priekyje - 37:36.

Dar po kelių akimirkų tolimą metimą realizavo Evaldas Dainys ir rezultatyvią ataką surezgė M. Mažeika, po kurios neptūniečių pranašumas išaugo - 51:45.

Trečiojo kėlinio viduryje žiūrovų ovacijų sulaukė Deivydo Gailiaus dėjimas, po kurio „Neptūno“ pranašumas buvo 7 taškai - 63:56. Nuo tos akimirkos neptūniečiai kontroliavo žaidimą, o ketvirtojo kėlinio viduryje atitrūko ir dviženkle taškų persvara - 81:67.

Netrukus baltarusiai pataikė iš eilės tris tritaškius ir atkūrė rungtynių intrigą - 81:76.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 13 sekundžių neptūniečiai dar pirmavo 3 taškais - 90:87, tačiau netrukus taikliu tolimu šūviu rezultatą išlygino ir pratęsimą išplėšė „Cmoki“ žaidėjas Aleksandras Kudrevcevas.

Per pratęsimą klaipėdiečiai iškart išsiveržė į priekį - 95:90, tačiau netrukus padarė kelias klaidas ir varžovai jau buvo priekyje - 101:99.

Iki pratęsimo pabaigos likus 1 min. 6 sek. iš po krepšio pataikė ir varžovus privertė prasižengti neptūnietis Laurynas Mikalauskas. Jis šaltakraujiškai realizavo baudos metimą ir vėl išvedė savo komandą į priekį - 102:101.

Po šių akimirkų Kazio Maksvyčio auklėtiniai jau jautėsi drąsiau ir iškovojo sunkią, tačiau istorinę pergalę. Tai „Neptūno“ komandai pirmoji pergalė VTB Vieningoje lygoje.

Šiose rungtynėse ne kartą žiūrovus iš tribūnų privertė pakilti abejotini teisėjų sprendimai. Daug žiūrovų reakcijų sulaukta, kai antrojo kėlinio viduryje visų nuostabai ketvirtoji pražanga buvo užfiksuota Martynui Andriuškevičiui.