„Neptūną“ trečią kartą nugalėjęs „Žalgiris“ žengė į LKL finalą

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nelaužo tradicijų ir, Klaipėdoje privertę vietos „Neptūną“ sužaisti nerezultatyviausią sezono mačą, galingu žingsniu žengė į didįjį „Tete-a-Tete Casino-LKL“ finalą – 69:53 (15:12, 13:9, 21:19, 20:13).

Kas jame mes iššūkį titulą ginantiems Lietuvos čempionams paaiškės po Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ pusfinalio serijos, kurioje iki trijų pergalių 2:1 pirmauja panevėžiečiai. Serija dėl pirmos vietos Kauno „Žalgirio“ arenoje startuos jau gegužės 28 dieną.

Pirmosios penkios minutės Klapėdojė klostėsi itin klampiai ir nerezultatyviai, mat dvitaškiais apsikeisti pavyko tik Pauliui Jankūnui ir Vytautui Šarakauskui – 2:2. Po užsitęsusios atakos ledus pralaužė Edgaras Ulanovas, baudas sumetė P.Jankūnas, o varžovams toliau klimpstant puikiai organizuotoje kauniečių gynyboje, pranašumą iki 8:2 didino taškus iš po krepšio įvertęs Antanas Kavaliauskas. Kėlinio pabaigoje Lietuvos čempionus priekyje išlaikė pirmą svečių tritaškį smeigęs Brockas Motumas bei drąsiai sužaidę Lukas Lekavičius ir Renaldas Seibutis – 15:12.

Mindamas tritaškio liniją dar kartą taikliai krepšį atakavo R.Seibutis, baudų stojo mesti B.Motumas, o atstumą iki 21:14 didino metimu viena rankas pasižymėjęs E.Ulanovas. „Žalgirio“ puolimo mašinai užstrigus, tuo naudojosi uostamiesčio komanda, kelių rezultatyvių atakų dėka rėžusi atsilikimą bei privertusi minutės pertraukėlę sušaukti Šarūną Jasikevičių – 21:19. Beveik penkių minučių svečių tylą nutraukė pražangos nesustabdytą prasiveržimą tiksliai užbaigęs L.Lekavičius, netrukus tolimą bombą įsūdė Artūras Milaknis, tad ilsėtis kauniečiai keliavo pirmaudami rezultatu 28:21.

Puikiai Augusto Limos pastebėtas A.Milaknis tritaškiu iš krašto atidarė antrą rungtynių pusę, o netrukus pats A.Lima efektingu skrydžiu, po Leo Westermanno perdavimo, krovė rekordinę persvarą kauniečiams – 33:23. Technišku kabliu pasižymėjo A.Kavaliauskas, įsibėgėjęs nuo tritaškio linijos galingai iš viršaus viena ranka krovė tribūnas ir šeimininkų ambicijas artėti slopinęs E.Ulanovas – 39:30. Kėliniui įsibėgėjus, pašokdinęs varžovą trečią tolimą šūvį įskraidino A.Milaknis, dviženklį pranašumą išlaikė prabilęs L.Westermannas – 48:36. Tiesa, klaipėdiečiai baltos vėliavos nekėlė ir prieš lemiamą rungtynių atkarpą atotrūkiui augti nebeleido – 49:40.

Ketvirtajame kėlinyje tritaškių salvę paleido A.Milaknis, po kurios Lietuvos čempionų traukinys grėsmingai nutolo – 57:42. Apsukų nemažino dvitaškius su pražanga realizavę E.Ulanovas ir komandos kapitonas P.Jankūnas, sau įprastu stiliumi apie save priminė L.Lekavičius – 65:47. Sudėti ginklų neketinę uostamiesčio krepšininkai tolimais šūviais rėžė atsilikimą iki 65:53, tačiau čia pat visas abejones sklaidė baudas sumetęs L.Westermannas ir paskutinę atakos sekundė pasižymėti suspėjęs Paulius Valinskas – 69:53. Per likusį laiką komandos apsikeitė nerezultatyviomis atakomis ir tradicijų nelaužantis „Žalgiris“ plačiu žingsniu žengė į didįjį LKL finalą – 69:53.

„Žalgiris“: A.Milaknis 15 (5/8 trit.), E.Ulanovas 11 (5/8 dvit., 2 per. kam.), L.Lekavičius 10, B.Motumas 8, P.Jankūnas 7 (8 atk. kam.), L.Westermannas 6 (6 atk. kam.), R.Seibutis 4, A.Kavaliauskas 4, P.Valinskas 2, A.Lima 2 (8 atk. kam.), K.Pangosas 0.

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas 14, A.Šikšnius 11, V.Šarakauskas 7.