NBA: J. Valančiūno trinktelėjimas D. Saboniui ir istorinis „Raptors“ pasiekimas

Jonas Valančiūnas ir „Toronto Raptors“ nesunkiai 92:73 (26:14, 19:19, 27:16, 20:24) namuose pranoko kitą „lietuvišką“ NBA komandą „Indiana Pacers“ ir pirmą kartą klubo istorijoje tapo Rytų konferencijos nugalėtoju.

Lietuviška J.Valančiūno ir Domanto Sabonio asmeninė akistata baigėsi taikiai – abu aukštaūgiai pasidalijo po 8 taškus.

Starto penkete rungtynes pradėjęs J.Valančiūnas per 21 minutę įmetė 3 dvitaškius iš 7, 2 baudas iš 3, taip pat dar spėjo atkovoti 12 kamuolių, blokavo metimą, kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

D.Sabonis kilo nuo atsarginių suolo ir žaidė taipogi 21 minutę, pataikė 2 dvitaškius iš 9, visas 4 baudas ir prametė abu tolimus metimus. Jis atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, po du sykius suklydo ir prasižengė.

Vienas prieš kitą akis į akį Lietuvos rinktinės aukštaūgiai žaidė tik epizodiškai antrajame kėlinyje.

Bet ir tų kelių minučių, praleistų kartu ant parketo, užteko, jog J.Valančiūnas suspėtų vožtelėti alkūne per veidą D.Saboniui atakuodamas „Pacers“ krepšį. Po šio epizodo Domantas buvo pakeistas, o mačo arbitrai rimtai svarstė, ar „Raptors“ vidurio puolėjui neskirti nesportinės pražangos.

Vis dėlto peržiūrėję vaizdo kartojimą, teisėjai nusprendė, kad JV prieš tautietį taip pasielgė ne specialiai ir lietuvis gavo tik paprastą pražangą puolime.

Kanados klubas šiose rungtynėse nė karto nebuvo besivejančių vaidmenyje, o ši pergalė „Raptors“ istoriją papildė iš karto dviem naujais įrašais.

Klubas dar niekada reguliariajame sezone nebuvo iškovojęs 57 pergalių, taip pat „Raptors“ jau 33 kartus laimėjo savoje aikštėje. Iki šiol geriausias komandos pasiekimas buvo užfiksuotas prieš dvejus metus (56 pergalės ir 32 namuose).

Maža to, pastaraisiais metais „Pacers“ žaisdama prieš vienintelę NBA Kanados ekipą, akivaizdžiai jaučia kompleksą ir pralaimėjo jau devintą sykį paeiliui.

„Raptors“: Serge'as Ibaka 25, Demaras DeRozanas 12, Jakobas Poeltlis 10, Kyle'as Lowry 9, Jonas Valančiūnas ir Delonas Wrightas po 8.

„Pacers“: Glennas Robinsonas III 12, Trevoras Bookeris 11, Domantas Sabonis 8.