„Nafta-Uni-Akvaservis“ – NKL pusfinalyje

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai pateko į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalį. Ryčio Vaišvilos treniruojami klaipėdiečiai ketvirtose NKL ketvirtfinalio rungtynėse Šilutėje rezultatu 83:75 (21:18, 19:18, 25:13, 18:26) įveikė „Šilutę“ ir seriją laimėjo rezultatu 3:1.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ dvikovą pradėjo galingai ir greitai susikrovė dviženklę persvarą – 15:5. Tiesa, šilutiškiai netrukus mynė ant kulnų – 16:18, o komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo klaipėdiečiams pirmaujant 4 taškais – 40:36.

Trečiajame kėlinyje „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos spurtą pradėjo vienas labiausiai patyrusių klaipėdiečių Mindaugas Stašys. Jis trečiajame kėlinyje pelnė 10 taškų ir „Nafta-Uni-Akvaservis“ prieš lemiamą kėlinį atitrūko 16 taškų skirtumu – 65:49.

Visgi šilutiškiai sugebėjo atkurti rungtynių intrigą, kai 36 dvikovos minutę priartėjo vos per vieną metimą – 68:70. Tuomet vėl iniciatyvos ėmėsi M.Stašys, pelnęs keturis taškus, Deividas Anužis pridėjo tritaškį ir klaipėdiečiai susigrąžino saugų pranašumą – 77:68 bei pergalės iš rankų jau nebepaleido.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ gretose M.Stašys iš viso pelnė 29 taškus (6/9 dvit., 2/2 trit., 11/11 baudos, 3 rez. perd., 39 naud. balai), D.Anužis prie pergalės pridėjo 14 taškų, Džiugas Slavinskas – 12 (9 atk. kam.), Edvinas Alunderis – 10, Benas Bagdonavičius – 8, Ignas Ramašauskas – 6, Erikas Kubilius – 2, Viktoras Chodosovskis – 2 (7 atk. kam., 3 rez. perd.). Evaldas Lengvinas per aikštėje praleistą 1 min. 22 sek. taškų nepelnė. Andrius Skvarčinskas aikštėje nepasirodė trenerių sprendimu, o Jonas Dumašius nežaidė dėl traumos.

„Šilutės“ komandą bandė gelbėti Brianas Wanamakeris, surinkęs 19 taškų, Aurelijus Pukelis pelnė 15, Arvydas Eitutavičius – 14, Ulysses Thomas – 12, Darius Kibildis – 8 tšk.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 39:30 ir rečiau klydo – 11 ir 17 klaidų.

Klaipėdiečiai po nervų karo pralaimėjo tik pirmąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes, kai Klaipėdoje rezultatu 83:86 nusileido „Šilutei“. Vėliau sekė trys iš eilės „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkų pergalės – 69:66 (Šilutėje), 83:62 (Klaipėdoje) ir galiausiai 83:75 (Šilutėje).

„Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos vyr. treneris R.Vaišvila po išvykoje iškovotos pergalės prieš „Šilutę“ pasidžiaugė triumfo akimirkomis.

„Smagu. Pergalės visada suteikia teigiamų emocijų. Komandos vadovų pagrindinį tikslą įvykdėme – prasibrovėme tarp keturių stipriausių komandų, tačiau sustoti nežadame. Iš visos širdies stengsimės apginti Klaipėdos vardą. Labai norėtųsi kovoti NKL finale ir savo miestui padovanoti medalius“, – sakė R.Vaišvila.

Jis pasidžiaugė „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos žaidėjais, kurie pralaiminėdami seriją 1:0, sugebėjo atsitiesti ir laimėti trejas iš eilės rungtynes.

„Žaidėjai pademonstravo charakterį, darbštumą ir valią. Labai džiaugiuosi, kad atlaikėme tą „Šilutės“ sirgalių spaudimą, kurį pavadinčiau pragaru. Šilutėje kautis yra labai sunku visoms komandoms, malonu, kad čia iškovojome dvi pergales ir galiausiai galime džiaugtis teigiamu galutiniu ketvirtfinalio serijos rezultatu. Žaidėjams pabrėžiau, kad tai tik mažas žingsnelis mūsų tikslo link, labai norėtųsi iškovoti medalius. Jei norime tai padaryti, jokiu būdu negalime atsipalaiduoti“, – teigė uostamiesčio komandos strategas.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai NKL pusfinalyje iki trijų pergalių kausis su Šakių „Vyčio“ ekipa, kuri kitoje ketvirtfinalio serijoje taip pat rezultatu 3:1 nukovė Telšių „Telšius“.

„Mūsų laukia dar sunkesnis mūšis. „Vytis“ dar sezono pradžioje deklaravo, kad jų pagrindinis tikslas – tapti NKL čempionais. Mes tokiais skambiais pareiškimais nesimėtome, o tiesiog tyliai ramiai dirbame ir stengiamės koncentruotis į kiekvienas artėjančias rungtynes. Kiekvienas sportininkas nori ir siekia laimėti, žinoma, kad to trokštame ir mes. Darysime viską, kad tinkamai reprezentuotume Klaipėdos vardą“, – sakė R.Vaišvila.

Pirmosios NKL pusfinalio rungtynės vyks kovo 25 d. (šeštadienį) 16 val. Klaipėdos sporto rūmuose (S.Dariaus ir S.Girėno g. 10). Antrosios rungtynės – kovo 28 d. (antradienį) 18 val. Šakiuose, trečiosios – kovo 30 d. (ketvirtadienį) 18 val. vėl Klaipėdoje. Jei serijoje prireiks ketvirtųjų ir penktųjų rungtynių, jos atitinkamai vyks balandžio 1 d. (šeštadienį) Šakiuose ir 4 d. (antradienį) Klaipėdoje.