Makedonija vis dar mena Kaune sukurtą stebuklą (išskirtinis reportažas)

Kraujuojančiomis širdimis. Skaudų antausį Slovėnijoje vyksiančio Europos krepšinio starte nuo serbų gavę lietuviai šį vakarą laikys kitos buvusios Jugoslavijos krepšinio mokyklos atstovės – Makedonijos – egzaminą.

Kraujuojančiomis širdimis. Skaudų antausį Slovėnijoje vyksiančio Europos krepšinio starte nuo serbų gavę lietuviai šį vakarą laikys kitos buvusios Jugoslavijos krepšinio mokyklos atstovės – Makedonijos – egzaminą.

Tiesis po sunkaus dūrio

Tiek Lietuva, tiek Makedonija tikėjosi šias pirmenybes pradėti pakiliomis nuotaikomis, tačiau jau antrąją varžybų dieną bus priverstos kautis dėl ypač svarbaus taško. Antrasis pralaimėjimas kažkurią komandą nublokš į labai rizikingą zoną, iš kurios išsikapstyti ir prasibrauti į stipriausių B grupės komandų trejetą bus labai nelengva.

Vakar Makedonija gavo smūgį žemiau juostos, kai paskutinėmis dvikovos sekundėmis pergalę iš jų rankų tiesiog pavogė geriau rungtynių pabaigą sužaidę Juodkalnijos krepšininkai (80:81).

Tiesa, net ir pasibaigus dviejų buvusios Jugoslavijos valstybių akistatai kumščiais buvo mosuojama iš abiejų stovyklų. Aistros įsiplieskė dėl paskutinio mačo epizodo. Po netaiklaus Bo McCalebbo metimo komandos draugai kovojo dėl kamuolio, o jiems sutrukdyti bandęs Milko Bjelica truktelėjo krepšio tinkliuką žemyn ir kamuolys į krepšį neįkrito.

Iš pradžių arbitrai taškus įskaitė, tačiau po keliolikos sekundžių vykusio pasitarimo sprendimas buvo pakeistas Juodkalnijos komandos naudai. Po mačo Makedonijos žurnalistai vieni kitiems demonstratyviai rodė lemiamo epizodo nuotraukas, o sirgaliai pradėjo vieningai skandavo „FIBA Mafia!”.

„Kovojome iš visų jėgų, tačiau mačo pabaigoje pritrūko sėkmės, o gal ir laimės. Nenoriu komentuoti to lemiamo epizodo, kadangi reikia viską pažiūrėti dar kartą ir įvertinti iš naujo, tačiau faktas, kad pralaimėjome, nors turėjome nemenką persvarą“, – po pirmosios dvikovos su Juodkalnija kalbėjo Makedonijos rinktinės vyriausiasis treneris Alenas Pipanas.

Paklaustas apie paskutinį epizodą slovėnas neišlaikė. „Jūs esate žurnalistai ir parašykite, kaip buvo iš tikrųjų. Aš esu oficialus asmuo ir nuo komentarų kol kas susilaikysiu“, – pratrūko treneris. Visgi vėliau makedoniečiai padavė 5 tūkst. eurų kainavusį protestą.

„Niekada nebūnu patenkintas, kai mano komanda pralaimi. Nors startavome labai skaudžia nesėkme, privalome kuo greičiau užmiršti šį pralaimėjimą ir mačą su lietuviais sužaisti kuo geriau. Bus tikrai labai sunku. Lietuva – rimta priešininkė, tad privalome išlaikyti kuo šaltesnį protą“, – tikino A.Pipanas.

Labai panašiai po pralaimėjimo serbams kalbėjo ir jo šiandienis oponentas Jonas Kazlauskas. „Mūsų laukia labai sunkus mačas su Makedonija, kuri prieš dvejus metus jau kartą skaudžiai pamokė. Labai tikiuosi, kad šį kartą vaizdas aikštėje bus kitoks“, – vylėsi strategas.

Pergalę prisimena ir dabar

Nuo lietuvius pravirkdžiusio tritaškio Kauno „Žalgirio“ arenoje praėjo dveji metai. Nuo to laiko Vlado Ilievskis tapo dar vyresnis, lėtesnis ir sumanesnis. Vis dėlto kai A.Pipanas pakvietė jį šiemet prisijungti prie komandos, 33-ejų metų Zagrebo „Cedevitos“ gynėjas nei kiek nedvejojo. Nedvejojo ir kiti Makedonijos rinktinės senbuviai prieš dvejus metus žaidę beveik be keitimų ir Kaune sukūrę krepšinio stebuklą, kurią šios jaunos šalies krepšininkams vargu ar pavyks kada pakartoti.

„Puikiai prisimename tuos įvykius tiek mes, tiek lietuviai, tačiau šį kartą mūsų laukia visai nauja pradžia. Kuri komanda sugebės atsiriboti ir pamiršti istoriją, tai bus žymiai lengviau“, – teigė vienas pagrindinių ekipos ramsčių V.Ilievskis.

Pero Antinius, B.McCallebas, Predragas Samardžiskis, Teodoras Gečevskis, broliai Stojanovskiai. Visi jie šiemet vėl gina naująja laisvės saule papuoštą raudonai geltoną Makedonijos vėliavą.

Gausus užnugaris tribūnose

Makedoniją nuo Jesenicių skiria apie tūkstantis kilometrų, tačiau šios komandos sirgalių armija „Podmežaklos“ arenos tribūnose ypač didelė. Didžiausios praėjusio čempionato sensacijos kalvius palaiko ne tik savi, bet ir nemažai vietinių gyventojų. To priežastis yra labai paprasta – Makedonijos rinktinę jau kuris laikas treniruoja slovėnas A.Pipanas. Labai sėkmingai su Skopjės MZT klubu praėjusį sezoną dirbęs specialistas dabar stovi ir prie Slovėnijos klubinio krepšinio flagmanės Liublianos „Union Olimpijos“ vairo.

Makedonijos sirgalių pajėgos Jesenicėse ne tik bene gausiausios, tačiau ir geriausiai organizuotos. Prisiminus, kiek makedonų papildomai atvyko prieš dvejus metus į Kauną, kai jų rinktinė prasibrovė į ketvirtfinalį, galima net neabejoti, kad su kiekviena Makedonijos pergale „Podmežaklos“ tribūnose „Ma–se–do–nia“ skambės vis garsiau, o vyrų, pasipuošusių Aleksandro Makedoniečio laikus menančiais geležiniais trakiniais šalmais, papuoštais vešliomis plunksnomis, bus vis daugiau.

Apskritai lietuviams sunkiai sekasi ne tik ant „Podmežakos“ parketo, tačiau ir tribūnose. Kad apie tūkstančio Jesenices pasiekusių Lietuvos aistruolių laukia rimtas balsų patikrinimas buvo aišku iš karto. Vietiniai slovėnai palaiko Balkanų šalių komandas, kadangi mieste ir jo apylinkėse gyvena daug išeivių iš Serbijos, Bosnijos ir kitų kaimyninių valstybių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių