Madrido „Real“ su J. Mačiuliu šalies pirmenybėse užima trečią vietą

Šeštą pergalę Ispanijos vyrų krepšinio lygos (Liga Endesa) reguliariojo sezono septintajame ture iškovojo trečią vietą aštuoniolikos komandų turnyre užimantis šalies čempionas Jono Mačiulio atstovaujamas Madrido "Real" (6/1) klubas, sekmadienį svečiuose 79:69 (19:12, 17:12, 25:20, 18:25) nugalėjęs į šeštąją poziciją smuktelėjusią Badalonos "FIATC Juventut" (5/2) ekipą.

Lietuvio indėlis į pergalę - 5 taškai, 5 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, klaida bei pražanga. Per 25 su puse minutės (25:23) J. Mačiulis pataikė 1 tritaškį iš 3 bei realizavo abu baudų metimus.

16 taškų prie pergalės prisidėjo Felipe Reyesas, 15 - Sergio Rodriguezas, 12 - Andresas Nocionis bei 11 - Gustavo Ayonas.

Šeimininkų gretose rezultatyvumu išsiskyrė Brandonas Paulas (20 tšk.) ir Nacho Llovetas (18 taškų).

Taip pat po šešias pergales iš septynių galimų iškovojo antrą bei ketvirtą vietas užimančios atitinkamai "FC Barcelona Lassa" ir Vitorijos "Kutxa Laboral" komandos, o lygos lyderiais lieka visus septynis susitikimus laimėję Valensijos "Basket" krepšininkai.

Ketvirtą pergalę iškovojo ir į septintą vietą pakilo Santjago de Kompostelos "Rio Natura Monbus" (4/3) ekipa su Eimantu Bendžiumi, savo aikštėje 73:71 (21:13, 18:24, 19:13, 15:21) įveikusi septynioliktojoje pozicijoje esantį Madrido "Movistar Estudiantes" (1/5) penketuką.

E. Bendžius nugalėtojams pelnė 12 taškų ir rezultatyvumu komandoje nusileido tik Donnie McGrathui bei Adamui Waczynskiui, kurie į svečių krepšį įmetė po 17 taškų.

Per 27 žaidimo minutes (27:14) lietuvis pataikė 2 tritaškius iš 5, 1 dvitaškį iš 3, realizavo 4 baudų metimus iš 5, sugriebė 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą bei po sykį suklydo ir prasižengė.

Svečių gretose sėkmingiausiai žaidė Jaime Fernandezas (12 tšk.), Juanas Hernengomezas (11 tšk.) ir Nacho Martinas (10 taškų).

Trečią pergalę sekmadienį vėlai vakare iškovojo ir į dvyliktą vietą pakilo Mariaus Grigonio Manresos ICL komanda, namuose 77:69 (21:17, 20:17, 15:23, 21:12) nugalėjusi į tryliktąją poziciją nukritusius Mursijos UCAM CB (2/5) krepšininkus.

Lietuvis nugalėtojams pelnė 11 taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei prasižengė 3 kartus. Per 28 minutes (28:01) M. Grigonis prametė abu dvitaškius, pataikė 2 tritaškius iš 3 bei realizavo 5 baudų metimus iš 6.

Rezultatyviau už Lietuvos krepšininką šeimininkų gretose žaidė tik Alexas Hernandezas (16 tšk.), Jeremaine'as Thomasas (14 tšk.), Chase Simonas ir Dejanas Muslis (po 12 taškų).

Svečiams Facu Campazzo pelnė 20 taškų, Thomas Kelatis - 11, Nemanja Radovičius - 10.

Ovidijaus Galdiko atstovaujamas Las Palmo "Gran Canaria Herbalife" (5/2) klubas - penktas, o Malagos "Unicaja" (3/4) komanda su su Mindaugu Kuzminsku - devinta.